Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Egyszerűen nem marad meg...

Egyszerűen nem marad meg semmilyen ágyban a kicsi. Van erre valami bevált módszer?

Figyelt kérdés

10 hónapos a drága. Sem a kiságyában, sem mellettem nem tud aludni. Akkor rakom le , mikor már mélyen alszik (cicin alszik el), de hiába, a kiságyban rögtön feláll és sí. Mellettem pedig felül és kb alszik ülve, de aztán ott is jön a sírás.

Így kénytelen vagyok az adamo hintajaba lerakni, ott alszik tovább és nem értem. Talán mert ott jobban körül van olelve? Próbáltam az ágyába is a racsvedovel kicsit kuckositani, de csak zavarja, hogy nem tud forogni. Mondjuk ez a hintaban is zavarja, így max másfél óránként kelünk minden éjszaka.

Próbáltam már hagyni a kiságyban , hogy majd visszafekszik, de eszében sincs. Csak kétségbeesetten sír, ha nem veszem ki egy idő után.

Vettünk neki egy ágyat, de az még korai neki, bár talán a fal és az én ágyam között biztonságosabb, de még nem elég nagy hozzá szerintem. Még nem is mertem kipróbálni.

[link]


Volt valakinek hasonló problémája? Nekünk ez már azóta tart, mióta tud ülni, előtte is kelt óránként, akkor más miatt.



2022. aug. 7. 21:26
 1/8 anonim ***** válasza:

Tudom hogy milyen jó az adamo hinta de nem tudom mennyire jó a kis gerincének hogy mindig abban alszik.

A kisebb lányom lassan 2 éves és az ágyában még mindig benne van a babafészek (nincs összehúzva).

Ez kicsit körül öleli és így alszik

2022. aug. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen, én is félek, hogy nem jó a gerincének, bár akit eddig megkérdeztem,azt mondták nem art neki. De mégsem egy egyenes felület, ami az ő hatanak kéne.

Én is gondolkodtam, hogy visszarakom a babafeszket, de lehet, hogy valami XXL méretut kéne beszereznem, mert ami van, azt nagyon kinőtte.

Illetve ahogy lerakom, abban a pillanatban fordul hasra és kel fel.

2022. aug. 7. 21:45
 3/8 anonim ***** válasza:
Valahol azt hallottam, nem értették miért nem alszik a baba, és kiderült hogy nem elég kemény a matraca. Kicserélték és jó lett. Nektek milyen? Esetleg ez lehet a gond?
2022. aug. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
23%
A hintában való rendszeres altatást fejezzétek be sürgősen! Nem tudom kikkel beszéltél, de nem hiszem hogy túlzottan értenek hozzá. Súlyos problémái lesznek és nem csak a gerincének! Nem erre van kitalálva.
2022. aug. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Közben rájöttem, hogy hülyeséget írtam, most néztem meg és jó a babafeszek, annyi, hogy a lába lelóg. Most épp abban alszik .

Kokuszmatrac van a kiságyában.

Védőnő,es az unokaocsem gyogytornásza aki mondta, hogy nem art neki , illetve amiket olvastam róla. De épp ezert keresek megoldást,mert nagyon nem akarom, hogy benne aludjon, bár igazából összességében többet van éjszaka a kezemben cicin,mint a hintaban. Nem akarom, hogy abban aludjon.

Bízom benne, hogy így a fészekben jobban alszik majd.

2022. aug. 7. 22:27
 6/8 anonim ***** válasza:

Nálunk voltak ilyen fázisok. Fekve szoptatás+együtt alvás működött, meg hurciban a hátamon altatás, néha a babakocsi is. Egy idő után újra le tudtam tenni az alvó babát, pár hetes fázisok voltak ezek.


Ha fekve, cicin se aludt el, csak mászókázott raktam, az túlpörgés miatt volt (nem vittem ágyba az első jelekre, hogy álmos) vagy ha túl sok volt a nappali alvás.

2022. aug. 7. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Fontos még, hogy ha felébredt, mert megpróbáltam lerakni, csak fél-egy óra múlva lehetett visszaaltatni. Ha a félig még alvó babát gyorsan visszatettem a cicire, akkor visszaaludt rögtön.
2022. aug. 8. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 1,5 éves és nagyjából 2-3 hónapja alszik jól. Kisbaba korától kezdve - egy rövid időszakot leszámítva 2-3 hónapos kora körül - rossz alvó volt, többszöri ébredéssel,hajnali fentlétekkel. Mindent kipróbáltunk mi is: több fajta rácsvédő, babafészek, fészek nélkül, szülői ágyban, napirendjén változtatni. Tényleg mindent kipróbáltunk...

Aztán egyszer csak egy véletlen folytán bealudt a fiam a nappali szőnyegen. Innentől kezdve ott altatjuk, úgy, hogy egy vastagabb paplant teszünk a szőnyegre. Eleinte még voltak próbálkozások, hogy ha elaludt kint, akkor bevittük a szobájába a kiságyba, de mindig megébredt, és visszakéreckedett a nappaliba. Így aztán elengedtük a dolgot, és hagytuk kint egész éjszakára, és csodák csodája: azóta végigalussza az éjszakát (9-10 órákat egyben). Hozzátenném, hogy a kiságyban is kókuszmatraca van, ami elég kemény, de neki valamiért úgy látszik térre van szüksége első sorban, mert rengeteget forog, körbejárja a nappali szőnyeget reggelre😀. Szóval ciki vagy sem, de nekünk ez hozta el az áttörést és a békés éjszakákat, egy próbát megér.


Egyébként láttam, hogy írtad, hogy még szoptatod. Az is sokat számít ám, valószínű a cicizés miatt kel éjjelente, mert őt az megnyugtatja. Ha elhagyja majd, akkor az is lehet, hogy segíteni fog. Kitartást 😊

2022. aug. 8. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!