Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Anyukák, problémásan alvó...

Anyukák, problémásan alvó gyereketekkel volt már ilyen?

Figyelt kérdés

Másfél éves gyerekem eddig ringatva aludt el és úgy került a helyére, ma viszont magától elaludt a kiságyában. Másnál is volt ilyen, hogy átállt ilyen hirtelen az egyedüli alvásra vagy ez szerintetek most csak egyszeri alkalom/szerencse?


Őszintén szólva nagy segítség lenne, ha legalább nappal ilyen könnyen menne, mert sajnos nem jó alvó a fiam. Egy kezemen meg tudom számolni, hogy hányszor aludta át az estét a 18 hónap alatt. Mai napig 3 kelés minimum.



2022. szept. 6. 11:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Minden gyerek más lehet ez egy időszak, de lehet átállt. Egy pár nap múlva kiderül, de egy idő után minél idősebb lesznek annyira érettek idegrendszerileg, hogy ne keljenek fel mindenre. Meg egyébként egy idő után olyan 2 éves kor körül tudod befolyásolni. Akkor már az értelme is jobban nyílt, jutalmazhatod a jó éjszakákért. Meg erősítsd meg benne azt, mondogasd, hogy nem baj, ha felkelsz anyáék itt vannak a másik szobában, aludj csak nyugodtan vissza. Van amelyik gyerek néha csak bürütykél este, ezt is meg lehet tanítani. Ne keltsen, hanem egy kis cumiba víz az ágy mellé, önállóan iszik aztán vissza. Két éves körül már szocializált.
2022. szept. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget, hasznos tanácsok!


Igazából éjjel pár perce ébred meg, vagy cumi/anya/víz. De szeretnénk átköltöztetni saját szobájába. Most volt beteg, addig képtelenség lett volna, de most megpróbáljuk, úgy gondolom ez egy jó jel. :)

2022. szept. 6. 13:04
 3/6 anonim ***** válasza:

Kiderul. Lehet, hogy csak egy idoszak, lehet vegleges is. Elvezd, amig tart :)

Nalunk ilyen meg nem volt a 3 ev alatt

2022. szept. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
1# vagyok: Hajra a költözéshez. Én úgy gondolom ez is csak egy jó altatási rutin kérdése. Egy rendszert talalj ki, mire atviszed, és mindig azt csinald. Pl: vacsi, fürdés, játék, esti mese olvasas kozosen az agyban, alvás. Ha tudsz ezen ne valtoztass, meg akkor sem ha az elején nyűgös, legyél turelmes. Meg fogja szokni és utana automatikus lesz csak csinalni kell. Amit meg javaslok, sok gyereket a fürdés felkelt, élinkít az alvashoz közel, igy azt jobb akar egy 1,5-2 oraval előtte megtenni.
2022. szept. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ezzel mi is megszenvedtünk. A fiam se kiságyba, se ágyba nem aludt. Kézben kellett sokáig elringatnom. Az a szerencsém, hogy súlyra sose volt nehéz. Még a hinta volt amiben sikerült altatni. A cumisüveg vált be, de azt meg később elvenni volt nehéz. Aztán fokozatossan javult a helyzet. 3 éves korában aludt éjszaka, de átvándorolt a mi ágyunkba. Most 4 éves és az alvással nincs baj, a vándorlás most is van. Majd ezt is biztos elhagyja.
2022. szept. 6. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hétvégén tervezem átköltöztetni, akkor már apuka sem dolgozik, így nekem is könnyebb lesz. Viszont még mindig tartja jó szokását a délutáni alvásoknál és egyedül elalszik. Igaz tegnap fél óra után megébredt és sírt, akkor ringattam. Esténként még viszont szokásos ringatással megy csak, de még egy nagy pozitívum, MOST VÉGRE ELŐSZŐR átaludta az estét és nem ébredt fel! Biztos lesznek még mélypontok, pl. az utolsó négy fogánál, vagy ha beteg lesz, de nagyon bizakodom és bíztató ez mind! 🙏🤞
2022. szept. 8. 10:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!