Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Elrontottam az altatást....

Elrontottam az altatást. Hogyan oldjam meg a helyzetet?

Figyelt kérdés

1 éves kisfiam altatását elrontottam. Csak a mi ágyunkban hajlandó elaludni, napközben és este is. Utána át tudom vinni a saját szobájába, és ott alszik egyedül a kiságyában. Plusz éjjel visszaszokott arra, hogy egyszer újra kér enni, ezt követően is és ha valami mástól felébred, akkor is át kell hoznunk a mi ágyunkba, hogy visszaaludjon. Ezzel az a fő probléma, hogy nem férünk el, és mostanában rengeteget mocorog, szétrúg, általában kitúr egyikünket az ágyból, mert nem tudjuk kivárni, míg mélyebben visszaalszik.


Előtte karban aludt el, vacsi után, de már nagy, fészkelődik, mozgolódik, ott nem tudom elaltatni.


A fogzás is bezavarhat az éjszakai etetés kérdésben, mert nap közben is kevesebbet eszik (remélem ez visszaáll, ha kipattan a foga).


Hogyan tanítsam meg egyedül elaludni a kiságyában, hogy ha éjjel felébred (nyilván nem amikor éhes), akkor egyedül visszaaludjon? Vagy ezt csak túl kell élni és egyszer elég érett lesz hozzá?



2022. szept. 8. 20:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hányszor ébred éjszaka?

Az én babám is 1 eves. Sok minden bezavarhat , fogzas, szepa. Hol tart a mozgasfejlodesben? Ez is zavarja az idegrendszeret. Én enyém cicin tud caak visszaaludni sajna. Alvastreninggel tudod “tanítani” de nem ajánlom nem túl bababarat módszer véleményen szerint. Majd megérik az idegrendszere. :)

Én a valtoztatasokat napközben kezdenem próbáld az ágyában altatani. Esetleg a szobájába egy floorbed? Mindnekinek kényelmes lenne. Te eltudod úgy altatani h fekszel mellette aztán kiosonsz

2022. szept. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem nem rontottál el semmit. Még most is nagyon kicsi.

Szép lassan szoktasd a saját ágyába, ha már készen áll rá. Egyedül elaludni pedig még főleg kicsi. A négy évesem nem alszik egyedül el, nem is várom el tőle. Türelem.

2022. szept. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Általában 2x ébred. 8-kor van az altatás. Egyszer 11 és éjfél körül ébred, akkor éhes és megetetem. Ezután 3-5 körül. Utána reggel fél 8-8 óra között kel.


Lehet, hogy tényleg csak túl magasak az elvárásaink... 2 hónapos korától 4.5 hónaposig végig aludta az éjszakákat és akkor lehet, hogy elkényelmesedtünk. Utána beindult a fogzás és 5 hónapos korában kipattant az első foga, a napokban várjuk a 12. fogacskát.


Köszönöm a pozitív hozzáállást, tényleg egyre jobban meggyőződöm róla, hogy a perfekten alvó gyerek csak egy városi legenda.

2022. szept. 8. 20:41
 4/8 A kérdező kommentje:
Mozgásfejlődés az ott tart, hogy 1 hónapja elkezdett járni, azóta 90%-ban két lábon közlekedik, nyilván egyre jobban fejlődik, kevesebbet esik, gyorsabban fordul, szaladni próbál.
2022. szept. 8. 20:43
 5/8 anonim ***** válasza:

Huu hát az h ennyit alszik az nagyon jó szerintem . Első vagyok :D én örülnék ilyen éjszakáknak 😂😂

Nappali alvasai hogy zajlanak? Az is bezavarhat ha éppen váltás van :)

2022. szept. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nappal eddig kétszer aludt, délelőtt 11-kor egyet ami mondjuk 40-60 perc volt meg délután egy rövidebbet, 30-40 percet 3 körül. Ebben van változás, mert most a délelőtti van, hogy 1.5 óra is megvan, délután meg akkor már nem alszik, mert 6 körül kezdi dörgölni a szemét, de akkor már nem altatom el. Lehet, hogy itt a bibi?
2022. szept. 8. 20:53
 7/8 anonim ***** válasza:
Igeeen. A kettőről/egyre nagy váltás . :) általában elég ingadozó is a dolog első idokben. Simán lehet h tulfarad azerr alszik rosszabbul éjszaka . Próbáld esetleg picit előbb lerakni aludni. :)
2022. szept. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk úgy volt a saját ágyba szoktatás, hogy nem rácsos kiságya volt (mert mindig felébredt, amikor a keze-lába beakadt a rácsok közé, ezért le kellett cserélni 9 hónapos korában), hanem egy gyerekágy, rácsok nélkül, ami egy kismozdonyra hasonlított (nem pont ilyen, de ehhez hasonlított [link] Amikor letettem aludni, akkor mellédőltem, mintha én is ott aludnék. Amikor elaludt, akkor otthagytam. A bébimonitoron sokszor hallottam, hogy felébred, valamit magyaráz, aztán visszaaludt. De olyan is volt, hogy lebontotta a párnás "barikád"-ot, lemászott (amit nem hallottam, mert csendben volt), és félúton az ágya meg az ajtó között a szőnyegen aludt tovább (gondolom, át akart jönni hozzánk, csak elaludt útközben). Olyan is volt, hogy fel kellett kelnem hozzá, de a rácsos kiságy megszűntével ez nem volt gyakori.

Nálam egyévesen megpróbáltam kihúzni a délelőtti alvását 11-11.30-ig, szóval 11-körül volt az ebéd, és utána kb fél 3-ig aludt, utána este gond nélkül fáradt volt és aludt. Ezzel kicsit ugyan borult az evés rendje, de ez kb pár hónap volt csak, másfél évesen már 12-kor ebéd, 12.30-kor már aludt kb fél négyig. Kétéves korára teljesen beállt a napi egy alvásra, ami 2-3 órás alvás volt, és az éjszakákat is átaludta többnyire (ha nem volt lázas a fogzástól, vagy egyéb rendkívüli dolog)

Mondjuk mindenki szerint nagyon szerencsés voltam, hogy egy fiú ilyen jó alvókája legyen, de a lányommal is ugyanigy voltunk, csak neki alapból nem volt soha rácsos kiságya, hanem barikádozás az ágya körül minden este :D

2022. szept. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!