Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miert csinálhatja?

Miert csinálhatja?

Figyelt kérdés

9 hetes babám, minden hajnalban úgy kel, hogy elotte nyöszörög es dobalja kezét lábát, fejet jobbra balra rángatja. Lábát rugdalja. Szo szerint vergődik a kis teste.

Este pedig igy alszik el.

Ha a cumit a szajaba teszem megnyugszik altalban, de ban neha hogy meg ugy is izeg mozog. A szeme vegig csukva van.

Mi lehet ez?

Másnak nem csinálta ezt a babaja?


2022. szept. 13. 04:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nem vagyok szakértő, és kérem, hogy aki jártas a témában, és valami butaságot írtam, nyugodtan javítson ki.


Szerintem az ilyen pici babáknak vannak akaratlanos mozgásai, amit a fejletlen idegrendszer okoz. Ez gyakran fel is ébreszti őket álmukból. A kis lábak és kezek akaratlanos mozgása szerintem normális.

2022. szept. 13. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De egyfolytában? Tudom, hogy van a moro reflex, de az egy - egy mozdulat, ő pedig meg nem all csak rugkapal akar egy órán keresztül is folyamatosan, kozben nyög
2022. szept. 13. 06:11
 3/5 anonim ***** válasza:

Ehez akkor sajnos én kevés vagyok, várjuk a tapasztaltabb hozzászólókat.


Érdekel engem is a téma, remélem mihamarabb releváns válasz érkezik! 🙏 🤗

2022. szept. 13. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Sok kisbabára vigyáztam még bébiszitterként. Nem egynél tapasztaltam ezt én is. Viszont én találtam összefüggést legtöbbjüknél: azokon a napokon nagyon sok inger érte őket (sok ember, hangos gyerekek, tv, rádió stb is okozhatja). Erős Fények és hangok leginkább a kiváltó okok. Éjjel ők feldolgozzák a napközben történteket.

Ilyenkor legtöbbjüknek az kellett, hogy hozzábújjak, simogassam, de volt, akinek ez nem segített.

2022. szept. 13. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ezt a babám is csinálta.

Egyszer azt olvastam, hogy a babáknak hajnalban indul be az emésztése, lehet, hogy ezért ilyen nyugtalan akkor.

Az esti elalvásnál szerintem is akaratlagos a mozgás, vagy önnyugtatás az elalváshoz.

Mindenesetre teljesen normális, elfogja nőni. :)

2022. szept. 13. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!