Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan szoktassam le a cicim...

Hogyan szoktassam le a cicim való elalvásról?

Figyelt kérdés

3 hónapos kisfiam eddig mindig belealudt a cicizésbe, eltettem a kiságyba, aludt szépen. KB egy-két hete azonban elalszik a cicin, majd mikor letennem a kiságyba, felebred, sírni kezd, és nem nyugszik meg, hiába simogatom, dúdolok, mígcsak újra cicire nem teszem. Néha elalszik, azonban van hogy 5 perc múlva felebred és kezdhetem elölről. Ha magamon hagyom a szoptatóparnán, akkor alszik, akkor is ha nincs a cici a szajaban- tegnap egy egész filmet vegigneztem így, aludt szépen, majd mikor másfél óra után betéttel volna a kiságyba, kinyitotta a szemét.


Nyilván nem csinalhatom, hogy minden alvás alkalmával csak ülök és tévézek, míg ő rajtam alszik. Babakocsival elalszik, de nem is kocsikazhatok vele állandóan. Hordozóban max 10 percig van el. Így áll a házimunka, nincs időm semmire. Most a férjem sem tud segíteni, mert beteg.


Szeretném megtanitani, hogy ha cicizes után leteszem a kiságyba, akkor már nincs több cici, csak simogatás, dudolas, erre aludjon el, de nem tudom hogy kéne csinálni. De mindig megsajnalom, olyan keservesen sír, és újra kiveszem, kap cicit, megnyugszik. De nem játszható ezt minden alkalommal 3x, mert így is fáj már a hátam, plusz félek, ha az alvási regresszió fellep, akkor ezt fogom éjjelente 8x eljatszani...


Arra is gondoltam, hogy cumit adok neki(eddig nem kapott) , de akkor is megebredne gondolom, ha kiesne a szájából, és ahhoz sincs kedvem, hogy éjjel kismillioszor raktam vissza a szájába a cumit.


Hogy csináljam, hogy neki is jó legyen és nekem is?


2022. okt. 1. 09:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
63%

Nálunk a cumi volt a megoldás. Mam latex cumi (sárga a cumi része) vált be, de minden baba mást szeret, próbálgatni kell, neki mi jön be.

[link]

2022. okt. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
73%

Mi is a cumival oldottuk ezt meg.

Sima dm sajátmárkás vált be nekünk.

2022. okt. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
37%
Nálunk ezért került át sima ágyra a kiságyból. Ha elaludt el tudtam osonni mellőle
2022. okt. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
59%
Ne haragudj, de 3 hónapos a gyereked. Azt miért nem kérdezed meg, hogy hogy tudnád leszoktatni a pelenkáról? Mindkettő idegrendszeri érés eredménye. Ilyen picinél nincs olyan amivel leszoktathatod. Van a sírni hagyás, a mindenféle alvástréning - amikről mind tudjuk, hogy károsak - meg van a cicin, ringatva, összebújva, cumival stb. elalvás. Igen, ezt fogod 8x de lehet 10x-20x eljátszani mert a kisbaba erről szól. Ezt nem tudják megtanulni, leszokni, megérteni. Tudom, hogy nagyon nehéz időszak, most éppen éjjelente óránként kelünk a 11 hónaposhoz a foga miatt, de nincs olyan csoda módszer ami neki jó lenne. Kitartás!
2022. okt. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Bocs, utolsó, de épp 4. részletben vágom az ebédhez az 1 szem hagymát, mert az 1 óra alatt 5.ször sír fel. Így talán holnap délre elkészül az ebéd.


Ha fent van, szintén nem bír ki 20 percnél többet egyedül. Nem hiszem, hogy minden édesanya 24 órában a gyereke mellett tud ülni.

2022. okt. 1. 10:43
 6/17 anonim ***** válasza:
74%
Simán lehet, hogy ez csak átmeneti. Én még várnék. Nálunk is volt pár ilyen hét nem régen, de magától elmúlt. Valamiért jobban szüksége volt rám a nappali alvásokhoz, hát néhány hétig nem a háztartással foglalkoztam amíg aludt, hanem kockára ültem a hátsóm a szoptatós fotelben és a telefonom buzeráltam 😂 Ő kipihente magát, és éjjel még jól aludt cserébe. Ha nagyon nem bírod sincs értelme szerintem össze-vissza próbálkozni mindenfélével, mert csak összezavarod. Olyat én soha nem csináltam, hogy nem vettem ki a kiságyból, ha sírt. Mármint bepróbálkoztam én is a simogatással, de ugyan már 😂 Ha nem is akarok neki cicit adni, legalább az ölemben, hozzám bújva sírja ki magát. Úgy már többet ér a simogatás, de mèg úgy is kitartónak kell lenni. (Volt hogy eü beavatkozás után nem szoptathattam pár órát, és így az elalvásnak anélkül kellett megtörténnie. Meg anno egész pici korában a witching hours ördögi körét akartam megszakítani végre, és ott megtagadtam szegénytől a szopit. Úgy láttam, hogy a pocakjának nem tesz jót a még több tej 🥴 Na akkor is volt egy bő órás ringatva üvöltés, de utána ahhoz képest normalizálódott a helyzet.)
2022. okt. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
83%
Ja, még ami ilyenkor hasznos lehet vészhelyzet esetére is, az a hordozókendő. Volt olyan, hogy "együtt" főztünk így :) 6os voltam :)
2022. okt. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
50%
5. Szerinted mi nem ugyanezt csináltuk? Írtam, hogy megértelek, nagyon nehéz de a 3 hónapost nem tudod tréningezni. Nem értem miért lettem lepontozva, az igazságot mondtam. Akik lepontoztak írják már meg, hogy mit lehet csinálni akkor! Baromi kíváncsi lennék. A hordozókendőt én is ajánlom, de ha elalszik akkor sem tudsz tenni-venni. Ez az időszak ilyen, mind átéltük és baromi nehéz.
2022. okt. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
76%
Nekem is csak az válik be, hogy fekve szoptatok, és ha elaludt elosonok mellőle. Ha szoptatóspárnáról teszem le akkor felkel. Kiságyat mondjuk nem használunk.
2022. okt. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
78%
Nálunk ez az átmeneti dolog úgy 2 hónapig tartott. A megoldás nálunk a mei-tai volt: a derekamra kötöttem, úgy ültem le szoptatni, majd az alvó gyereket kötöztem be a hasamra és mentem a dolgomra. Főzni macerás úgy, de volt, amit meg tudtam csinálni. Ha a hátadon van, akkor főzni is tudsz. Talán érdemes lenne még kísérletezni, hátha más kötés vagy szorosabb stb. jó lesz neki.
2022. okt. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!