Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan fog tudni korán felkeln...

Hogyan fog tudni korán felkelni a kislányom, ha majd oviba kell menni?

Figyelt kérdés
Lassan 2 és fél éves lesz, átalussza már nagyon régota az éjszakát, viszont egy jó ideje van hogy 10 előtt alszik el kicsivel. Nyár óta mikor elkezdett beszélni délutáni esti alvásnál is mondja a dolgait forgolódik és rugdossa sokszor a falat. Neki mindig is volt napirendje és általában fél 9kor visszük el aludni de akkor is mostanában 10 óra vagy fél 10 mire elalszik. Reggel viszont még fél 8kor is aludna ha nem ébresztem fel 7 után. Mire megissza a tejet reggelizni meg nem nagyon akar sokszor. 8 körül szoktunk lemenni reggelizni fél 10 körül meg tízóraizik. Az ebéd már régóta előbb történik fél 12kor és délben vagy kicsivel utána jövünk fel aludni. Sokszor van hogy csak fél 2 2 körül alszik el vagy volt hogy nem aludt délután. Akkor mindig fél 9 9kor már forgolodas hiszti nélkül elalszik de ugye még neki kell a délutáni alvás. Általaban 3 körül szokott kelni de van hogy fél 4kor is aludna még. Nem tudom így hogy fog tudni majd korán felkelni az ovi miatt meg hát ki tudja nekem is hányra kell majd dolgozni járnom. Ha kiveszem az ágyból nyűgös hisztizik tiltakozik szval meg kell várnom míg felül magától. Sose egyedül aludt el mindig egy ágyon altatjuk és úgy rakjuk a helyére. A kiságyat még nem alakítottuk át leesésgatlo ágyra mert elfér benne szereti meg nem tudom mennyire lehetne egyedül hagyni azon az ágyon. Sajnos van hogy 1 másfél óra az altatás ami senkinek se jó.
2022. okt. 19. 13:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
80%

2,5 éves

Majd alakul

2022. okt. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Annyit leszűrtem, hogy az első három étkezés eléggé közel van egymáshoz. 8-kor reggelizik, 9:30-kor már tízórai, rá 2 órára ebéd.

Lehet hirtelen sok is neki ennyi étel, főleg, hogy reggel meg nem is igen akar enni. Még felnőttként is tapasztalom, ez mennyire fel tudja borítani a napot.

Első körben az étkezéseket ütemezném át, hogy a nappali ébrenléte alatt, belekalkulálva a délutáni alvásidőt is, kb. azonos időközönként következzen a napi 5 étkezés.

2022. okt. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Majd alkalmazkodik, mint más gyerekek. Nálunk se ugyanaz volt a napirend a bölcsi kezdése előtt.
2022. okt. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
89%
Felébreszted?
2022. okt. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
91%

Nagyon sűrűn van délelőtt étkezés

Illetve miért ébreszted fel?

2022. okt. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy már most szoktasd arra h korán kell kelni, minek túráztatod. Majd egy hét alatt atáll, bőven elég egy héttel előtte kelteni. De te se pihenj hétvégén sokáig mert hétfőn munka? Milyen hülye felfogás ez?
2022. okt. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
90%

A kisfiam is (már középsős)a mai napit 8-ig alszik a nem ovis napokon.

Nálunk az vált be, hogy kb. 20 perccel korábban kelek és nem hangoskodva, de azért mocorgok, kávét főzök, megmosakszom, elkészülök. Ha ez kész, és nem ébredt fel, akkor kinyitom az ajtaját és úgy összekészítem a reggelit (mondjuk te a tejet). Ha erre sem kel fel, akkor kikészítem a ruháját. Erre azért már fel szokott kelni és indulhat a reggel. Amikor még nagyon lassan sikerült összekészülnünk (mondjuk a kiscsoport első félévében), akkor kihagytuk a reggelit. Elég korán tízóraiznak a gyerekek az óvodában (persze ez relatív, itt 9-kor).

A délutáni alvásért nem aggódnék. Rendesen elfáradnak egy-egy ovis délelőttön. A ágyat is meg fogja szokni, nagyon alacsonyak, semmi baja nem lesz, ha egyszer-egyszer legurul. Az elalvásnál meg sokat segíthet, hogy a többieket utánozza, illetve nálunk a dajka, óvónő kezdetben fogja azoknak a gyerekeknek a kezét, akiknek igénye van rá.

2022. okt. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Majd átáll. Nalunk is igy tortent. Hetvegen kesobb alszik el es kesobb is kel, hetkoznap pedig igazodunk a sulihoz meg a bolcsihez. Nem volt gond belole, sot, meg szerintem jot is tett.
2022. okt. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Jajj, hát de addig annyit vátozik még! Minek már most aggódni, meg felébreszteni? Inkább az étkezést ütemezd át, mert az így tényleg fura.
2022. okt. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
A napirendje ágy evés vagy altatás. Azért nincs semmi időben, mert nincs lefárasztja. Delelott és délután is menjetek ki. Nem az óramű pontosság a napirend, hanem hogy reggeli után udvar utána kis játék egyedül amíg anya főz aztán ebed és alvás. Én se látom át a napirendeteket nemhogy ő
2022. okt. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!