Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan tanítsam meg a kisfiam...

Hogyan tanítsam meg a kisfiam hogy egyedül elaludjon és átaludja az éjszakát?

Figyelt kérdés

1 éves, még mindig ringatva altatom el 10-20 perc alatt, énekelek neki, ehhez szoktattam hozzá,mert azt hittem ez így helyes, de nem tud ringatás nélkül elaludni mostmár.

1-2× alszik egy nap , este 9 kor fürdés, tejcsi, aztán 10 perc alatt elringatom, fel szokott kelni éjszaka enni, vagy szonjas, meg minden baja van, felkel vagy 3× és 8 kor meg felkel, átöltözik megyünk reggelizni.

Próbálom nappali 1 alvásra szoktatni és korán lefektetni, de akkor is folyton felkel még ha fáradt is, van hogy tej nélkül nem alszik vissza, vagy csak kell egy ölelés,vagy egy kortyocska víz.

Egy álmom hogy 8 kor azt mondjam jó éjszakát és magától el aludjon. Tudom hogy van aki ,,hagytam hadd sírjon és megtanulta módszert alkalmazta" azt nem szeretném.

Halmozzatok el tanácsokkal kérjek


2022. okt. 24. 10:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%
Mit vacsorázik, és a tejcsi alatt pontosan mit értesz? Egyébként szerintem nem azért kel fel éjjel mert ringatod. Én cicin altatok és mégsem kel fel. Eljön a pillanat, hogy egyszer csak megérik az idegrendszer az alvásra. Ha le akarod szoktatni a ringatásról, akkor csináld fokozatosan. Először csak tartod a karodban és simized, azért ülj le vele 😂, és ha már úgy jól megy neki, akkor próbálkozz a kiságyba tenni és ott simizd, stb. Sírás persze lehet, hogy így is lesz.
2022. okt. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Mostmár azt eszi amit mi, nem azoktam fűszeresen főzni, aki szeretné fűszeresebben az asztalon megtalálja a sót, borsot stb. Tápszert iszik lefekvés előtt. 5-6× szokott enni egy nap
2022. okt. 24. 10:56
 3/12 anonim ***** válasza:
80%

1 évesen?! 😅

Fiam 3.5 éves, a mai napig altatni kell. Igaz nem ringatva. Illetve a mai napig 2x kel éjjel.


Lányom 13hónapos. Őt is altatom, őt sem ringatva, hanem ülva a karomban. Éjjel van hogy óránként kel, de a 3 kelés a minimum.

Nem azért kel, mert éhes. 1000 más dolog lehet a háttérben. Szepa, fogzás, mozgasfejlődés, idegrendszeri érés stb...

2022. okt. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%

3,5 éves koráig kelt minden éjjel, ebben nem tudom mi a tutok


Ne ringasd csak legyél mellette, énekelj, simizd. Hihetetlen hamar megszokjak az új rendszert ám, csak határozott csináld. Pár nap és átálltok

2022. okt. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 babyboom567 ***** válasza:
59%

Akkor kitartás, 6 évesem van ,és még mindig altatni kel,bár éjjel visszaalszik ha nagyon ritkán megébred.


Nem bántás, de ha 10 perc elaltatni, akkor mégis mit szeretnél ezen kívül?Nálunk ezek az altatások 3 éves koráig, ilyen 1,5-2 órák voltak,nagyobb korában, üvöltős rohangálós hisztis közelharc, hogy végre aludjunk.Nekünk 3 évesen a doterra olajok hoztak megváltást(mindenben),azóta mondja, hogy "anya készülődjünk lefekvéshez, hozom az olajat2.És ezt hallani 19 órakor, eléggé megváltás, és kis éneklés összebújás után elalszik.

Adj hálát, hogy elalszik 10 perc alatt.

2022. okt. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
67%

Igen a 10-20 perc hatalmas szerencse


Attól még megprobalhatod azt hogy csak simán mellette ülsz

2022. okt. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
23%
Túl sokat vársz tőle. Egy évesen nem kell átaludnia az éjszakát.
2022. okt. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
59%
Én a két kisfiamnál és kislányomnál is úgy csináltam, hogy 19-kor fürdés, vacsi és kiságy. Ott simogatni benne és így 20:00-kor már aludt mindegyik. 05:00 - 06:00 között keltek. Mondjuk most már 6, 4 és 2 évesek. Nyugiban vannak reggelig. Az igaz először simán egy 15-20 percet is simogatni kell, de utána beálltak 5-6 percre és alvás. Ha megpróbálnád ezt kérdező, mikor éjjel is felébred?
2022. okt. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
67%
Az enyém sokkal kisebb, de én is ringatva altatom. Épp ma olvastam, hogy nem éppen jó így. Miért nem? Mert a kezedben elalszik, veled. Aztán X idő múlva felkel, más helyen, nélküled. Ez kb. olyan, mint mikor te elalszol a saját szobában, aztán a másik szobában ébredsz. Te sem fogod csak úgy kezelni, hogy "Oké", hanem hogy "Mi van? Hogy kerültem ide? és felébredsz. Ahogy ő is. Emiatt jobb lerakni aludni, mikor még fent van (rutin utan- fürdés, evés, olvasás stb), aztán megsimogatni és hagyni, hogy maga aludjon el. Persze ez nem könnyű, főleg ha megszokta a ringatást. De átáll, csak idő kérdése.
2022. okt. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
51%

9-es, bár ilyen egyszerű lenne, de ez nem épp így működik. Szerintem ezek csak feltételezések, hiába mondja alvástanácsadó. (Én is olvastam ezt, a Tracy akárkinél meg a dr. Dénes Ivettnél is.) A környezetemben lévő példák arra engednek következtetni legalábbis 😂 Több gyerkőcöt ismerek, akik egyedül alszanak el este, mégis segítséget kérnek a visszaalváshoz. Az én gyerekem meg pont az ellenkezője. Cicin vagy az ölemben alszik el, de éjszaka csak akkor van rám igénye, hogy ha valamiért teljesen felébred. Ami az utóbbi három hónapban egyszer fordult elő. Vagy akkor, hogy ha nem itthon alszunk, hanem nagyszülőknél. Ott nem alszik vissza magától, mert nem a saját szobájában, a saját helyén van. De itthon bárhogy elaltathatom, nem fogja érdekelni, hogy nem a kiságyban szundított el, de ott ébredt.


Amúgy szerintem a hasonlat is sántít. Az hogy elalszol az édesanyád karjában és egy fél méterrel arrébb, az ágyadban (mikro)ébredsz, az koránt sem ugyanaz az élmény mintha kitolnák az ágyadat a kertbe miközben alszol és reggel gondolkodnod kéne hogy kerültél oda. Túltolják egy kicsit manapság ezt a sok okosságot. Már mindenből meg lehet élni, csak munkából nem. Eleinte sokat lovagoltam az alvás témán, még fizetős tartalmakra is beruháztam (egyike vagyok azoknak, akikből meg tudnak élni a "tanácsadók" :D). Úgyhogy tudom mit beszélek 😂

2022. okt. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!