Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mikor kéne aludjon ebben az...

Mikor kéne aludjon ebben az esetben?

Figyelt kérdés

1 éves a kislányom, borzasztó alvó, éjszaka 5-10 alkalommal ébred. Amikor sikerül 2x aludni egy nap, olyankor az éjszaka is könnyebb. Könnyebb visszaaltatni , illetve kb 5x kel csak.

Viszont már nem tudom hogy kéne ezt a 2 alvást megoldani. Eddig 7 és 8 között keltünk, 10 felé elalmosodott, aludt 1,5-2 órát. Utána összeszedtük magunkat, kimentünk sétálni, utána fél 2 körül ebéd, utána alvás, max 3-ig. Így este 8 körül el is aludt szépen. De persze csak pár napig ment így, mert aztán már nem volt álmos este 8-kor és 10-ig, fél 11-ig tombolt. Egyszerűen nem értem hogy lehet ennyi energiája , ráadásul semmi nem változott az előző naphoz képest, amikor elfáradt.

Korábban nem tudom altatni ,mert nem álmos. És így, hogy később alszik, később kel, minden csúszik és csak 1 alvás lesz belőle. Reggel általában azért felkeltem, de van, hogy egy nehezebb éjszaka után én sem vagyok rá képes .

Szívesen olvasnak az 1 év körüli gyermeketeknek mi a napirendje, hogy alszik nappal/éjjel, minden hasonlóra . Előre is köszönöm



2022. nov. 2. 20:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
1 evesen nalunk mar allt at az 1 alvasra, de ez nem egyik naprol a masikra tortent, hanem hol ketszer, hol egyszer aludt, aztan egyszercsak meghosszabbodott az egyetlen alvasa, es ez maradt.
2022. nov. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Lányom 13hónapos.

Reggel 7kor kel.

10kor és 14 órakor kb (+/- fél óra) alszik kb 30 percet.

Este 9fele alszik el.


Az éjjelek változók. Van, hogy órankent kel szó szerint, van hogy "csak" 3x.

2022. nov. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az éjszakai kelések, esti "tombolás" egyik oka a sok nappali alvás.

Ha jól számolom van hogy 3 órát alszik napközben, este meg... Ha jól értem elég keveset, mert ugye megébred ezerszer, hiába van lefekvés-felkelés közt kb 11-12 óra. Csak közben szegénynek meg beüt a bioritmusa 8 körül, hogy aludni kéne, de nem tud, mert napközben sokat aludt, mert előző este meg rosszul aludt... Ördögi kör.


Én a fiamról (1 éves) tudom hogy mindig alacsony alvásigényű volt. Jelenleg olyan 14 óra a totál alvásigénye egy nap. Igen, pontosan tudom, mert ha többet alszik, akár egy órával is, éjszaka közepén partizik, és/vagy százszor megébred, nekem meg ehhez nincs emergiám, elég baj ha a szepa, fog vagy mozgásfejlődés miatt nem tud aludni (ott nem számítanak az órák).

Szóval amikor két alvása volt és az éjjelek elromlottak, szépen felkelettem a nappali alvásából. Elsőször 2* 70-80 percek voltak, aztán inkább 50-60. És ha hagytam aludni, mert fáradt voltam én is, hát tuti rossz esténk volt. Az is igaz hogy mindig jókedvűen kelt, tehát aludt eleget.


Neked is azt tanácsolnám hogy az első alvást vedd 60-70 percre max, a délutánit is, ha ennyire meg akarod tartani a kettőt. Köztük legyen 3-3.5 óra kb, hogy elfáradjon. De nem butaság átállni sem az egy alvásra, akár úgy, hogy az első alvás egy 20-30 perces szusszanás, és később (kb keléstől számított 5 óra múlva) van a nagy alvás, utána 5-5.5 óra múlva meg az esti fektetés.


Az én fiam kb 10.5 hótól alszik egyet, szerencsére magától már nem alszik túl sokat nappal se, estére meg úgy kidől sokszor hogy öröm nézni. Sokkal könnyebb az élet egy alvással.

2022. nov. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

13 hónapos a fiam

11 hónapos volt amikor át álltunk 1 alvásra

Nálunk ez egyik napról a másikra ment

7 körül ébred

És dél körül alszik 1-1,5 órát

Aztán este 8kor megyünk aludni

Néha én is látom hogy fáradt délelőtt és elálmosodik, de ez inkább akkor van amikor "unatkozik" amikor pl csak itthon játszunk a szobában.

Konnyen bepunnyad.

Úgyhogy én 80%ban egész nap kint vagyok vele az udvaron

Ott azért elég aktív simán kihúzza délig.

Nem hagyom már aludni össze vissza mert akkor borul az este

Ha látom hogy fáradt, akkor szórakoztatom stb és simán kibirja

2022. nov. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
És az mér baj ha tovább alszik és utanna nappal csak egyszer?
2022. nov. 2. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egy éves a kisfiam!

Pár hónapja már csak egyszer alszik napközben. 12.30-13.00-tól kb. 14.00-14.30-ig (tehát másfél-két órát), majd este fél kilenctől kb. reggel 8-8.30-ig. Éjjel egyszer, max. kétszer ébred (éhes) (fogzás, szepa, fejlődési ugrás esetén inkább nyűgösebb, nyugtalanul alszik, de nem ébred fel).

Valóban úgy tűnik, hogy sok az alvás a kicsidnél. Próbáld meg csökkenteni egyre az alvást. 🙂

2022. dec. 1. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!