Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogy szoktassam át a kiságyban...

Hogy szoktassam át a kiságyban alvásra?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kislányom 5.5 hónapos. Kb 3 hónapos koráig napközben nem nagyon aludt, akárhogy próbáltuk, max a babakocsiban, egy idő után ott sem. 3 hónapos elmúlt, mire adamo hintaban és magamra kötve sikerült elaltani napközben, beallt a napirend napi 3 alvással. Adamoban már nem alszik, csak rajtam, hordozóban, viszont már túl nehéz, hogy elől hordozzam, lassan ki is növi a hordozót. Kézben ringatva elalszik, de ahogy leteszem, felkel és nem alszik vissza. Rendkívül megterhelő ez. Próbálom beleszoktatni a kiságyba a napközbeni alvás idejére anélkül, hogy sírni hagynám, de egyszerűen nem megy. Éjjel gond nélkül alszik a kiságyban az első naptól fogva. Bármilyen ötletet, javaslatot szívesen fogadok! Próbáltam hason, háton, oldalra fektetve, plédbe bugyolálva, pólyázva, ezek nélkül, de semmi.

"Az én gyerekem az első naptól kezdve egyedül alszik az ágyban" hozzászólásokat nem kérek köszönöm, így is elég stresszes ez a dolog. Köszönöm, ha valaki tud építő jelleggel hozzászólni!



2022. nov. 10. 09:33
 1/9 anonim ***** válasza:
15%
Mondjuk kezdetektől a saját kiságyában kellett volna altatni. Lehet, hogy akkor lett volna néhány nap nyüglődés, de azóta régen megtanult volna ott aludni. Most sem késő, nem kell félni attól, hogy pityereg vagy nem alszik az első néhány napban rendesen. Vele is és magaddal is kicseszel, ha nem változtatsz amilyen gyorsan lehet.
2022. nov. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
14%
Leteszed és nem veszed ki. Akkor sem, ha sír. Simogatom, nyugtatgatod. Majd abba hagyja.
2022. nov. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%
Na megjöttek az őskövület sírni hagyók. Én nem tudtam beszoktatni, megvártam míg magától kész volt rá. Ez kb 7-8 hónapos korában volt, addig velem aludt napközben is. Mennyit ringatod miután elalszik? Nem lehet, hogy hamar leteszed? Próbálj lefeküdni mellé, lehet a közelségedre vágyik. Én azt az időt pihenéssel töltöttem. Megértem, hogy nehéz, de nincs csoda módszer, próbálgatni kell. Nekem is ilyen volt a kisfiam és már sokszor magától alszik el 13 hónaposan, de nem volt könnyű ez tény. Kitartás!
2022. nov. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Tedd hátra.

Egy hét múlva egy éves, a kiságyban csak azóta marad meg, mióta leszereltem az oldalát, és az ágyunkhoz rögzítettem, de csak akkor, ha én is ott vagyok vele. Nyilván nap közben ez kivitelezhetetlen, így ott alszik, ahol én is vagyok, általában a nappaliban a kanapén. Körberakom párnákkal, így turi nem gurul le.

2022. nov. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekünk az jött be, hogy utazóágyunk volt, és a felső állásban, ha beletettem a babát, és közben kicsit mozgattam a hátát, akkor lehetett ringatni minimálisan (az alsó állásban már nem, mert az ágy nem úgy van kialakítva). Így elpaskolgatva/mozgatva elaludt (az első 1-2 alkalommal nehezebben, de utána már könnyebb volt). Én full sötétet csináltam, és fehérzajt(de pink noise-t igazából, nem white noise-t) tettem (óceánhangot), így nem ébredt fel. Köréraktam babafészket, így ha nekiment, puhát érzett maga mellett, kevésbé ébredt fel, könnyebben visszaaludt.


A nagyobbik gyerekemmel ezekkel hiába próbálkoztam volna, de mivel írod, hogy alszik éjjel kiságyban, így szerintem nálatok több esély van rá, hogy sikerül. A nagyobbikat nem tudtam kiságyba tenni, 5 percen belül ébredt, ha nem voltam szorosan mellette (éjjel és nappal is).


A másik, amit megpróbálhatsz, hogy előmelegíted a helyet, ahova leteszed. Nappal éberebben alszanak, könnyebben felébrednek a hideg lepedőre, vagy mozgatásra. Így az is megoldás lehetne esetleg, hogy leesésgátlós ágyon melléfekszel, és úgy surransz ki, ha már elaludt. Van, aki melegvizes palackot támaszt a baba oldalának, vagy azzal melegíti elő a kiságyat. Én ezt nem próbáltam, mert nem tudtam erről, de azt igen, hogy ha oda raktam le, ahol előtte ültem, és az így még meleg volt, akkor kisebb eséllyel ébredt fel.

2022. nov. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én azt csináltam, hogy miután ringatva elaludt, a kiságyba raktam, felébredt, felvettem, visszaaludt, visszaraktam, idővel egyre tovább maradt alva. Pár nap, talán max egy hét után megszokta, és miután elaludt ringatva, már úgy is maradt. De ha nálatok ez nem jött be eddig, akkor annyira nem segítek ezzel. :/ Még azt próbálnám ki, hogy összebújva, esetleg fekve szoptatva elaltatom a szülői ágyban és utána surranok ki, a délutáni alvás nem olyan hosszú, és ha körbepárnázod meg így biztonságossá teszed az egészet, akkor leesni se fog nagyon. Ez az elaltatás módja miatt talán kicsit kényelmesebb, nem rohad le a hátad a ringatásba/sétálgatásba, és hátha miután elaludt, akkor át tudod "teleportálni" a kiságyba később. Mondjuk ha eleve valami puha takarón fekszik közben, és így ezzel a takaróval együtt emeled át a saját ágyába, sem a textúra, sem a hőmérsékletváltozás nem lesz olyan drasztikus különbség, hogy erre felébredjen. Nálunk még ez is egészen jól működött.


Vigasztalásul(?) jelzem, hogy 2 évesen most ismét rájött, hogy ő nem akar a saját ágyában aludni egyáltalán, szóval hiába volt megszokott legalább a nappali alvásoknál minimum, de egy időben az éjjelinél is, hogy a kiságyban aludt, most már ez nem is merül fel, mint opció, szóval akármit is csinálsz, vigasztaljon a tudat, hogy ez nem marad így örökké.

2022. nov. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az vált be, hogy félálomban betettem az ágyába.

Persze felébredt, felvettem, ujra elringattam, megint letettem. Megint felkelt megint felvettem, ringattam, vissza.

Vagy 10x.

De a végén ott maradt. Ratettem a hátára a kezem, pár perc után elvettem.

Nem mondom hogy 10 perc alatt sikerült, de rájött hogy ott vagyok, nincs egyedül hagyva. Így megnyugodott és már le tudom tenni félálomban.

16 hónapos, most is cicin alszik el de át tudom tenni az ágyába.

2022. nov. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Igen, utólag nyilván könnyű okosnak lenni, hogy korábban hogy kellett volna. Annyira kimerült volt a gyerek és én is a nemalvástól, hogy örültem, hogy találtam egy módot, ahogy elalszik üvöltés nélkül és nem nyűglődés az egész nap.

A ringatva altatáshoz: 20 percet biztosan fogom még elalvás után, mielőtt betenném az ágyába. Ma betettem, 5 perc után felkelt, kivettem, visszaringattam, újra betettem, megint felkelt, de most azonnal. Ebéd után magam mellé tettem le, így 20 percet sikerült, de felébredt, persze nyűglődés az egész nap, semmi nem jó, mert fáradt, de nem alszik ugye. Fekve szoptatás közben kb 2-3 alkalommal aludt el, szóval ez nem opció. Hát azt sejtettem, hogy nem lesz könnyű, de hogy ennyire nehéz legyen, azt nem gondoltam volna. :(

2022. nov. 10. 13:58
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem erre egy dolog vált be (és én is végigpróbáltam mindent). Csatos hordozóban elaltattam magamon (gimnasztikai labdán pattogva, hogy ne kelljen annyit sétálni), majd kilazítottam a hordozót kicsit, és átültem a ringatható szoptatós fotelbe, így a karom a karfára támaszkodott, a gyereknek meg azon volt a súlya. Mikor kicsitn megébredt 20-30-40 perc után, akkor ringattam a fotel segítségével. Így 3-4(!) órákat aludt 2,5 éves koráig. Közben is próbálkoztam minden mással. Akkor a bölcsiben is azt mondták, hogy nem alszik, én pedig feladtam, nem akartam már így altatni. Onnantól elhagyta a nappali alvást.
2022. nov. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!