Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » El vagyok keseredve. Hogyan...

El vagyok keseredve. Hogyan altassak? Többi lent.

Figyelt kérdés
Kisfiam mozgasfejlodesben ott tart, hogy feláll , oldalazva lépeget, tegnap egyedül kapaszkodás nélkül felállt. Na most az a gondunk, hogy délutántól őrületesen nyűgössé válik. Még valahogy csak csak bírom estig vele, de az esti altatás katasztrófa. Ma este 7kor vittem aludni, ringatni próbáltam. Rángatta ki magát a kezemből. Ordított. Kénytelen voltam hagyni, hogy lenyugodjon, letettem. Mutogatott ajtó felé meg felallt stb. Aztán folytatta a nyuglodest. Párommal már nagyon kivagyunk. Teljesen felőrli az idegeinket, pedig maximális türelemmel fordulunk felé. Mégis van mikor már elszakad a cérna. Délután csak 20 percet aludt, szerintem ettől van az őrület. Valami ötlet valakinél. Hogy osszam le a napot. 6kor ebred. Fél 9 körül aludt ma 1.5 órát(csoda). Majd fél2től 20 percet. Na itt már fel5kor kezdődött az őrület. Levittem kocsiba, hogy kis levegő...hát ki akart ugrani a kocsiból. Máskor elvan benne.aztan 8kor sikerült este 7 helyett elaltatni. Olyan hajnali fe5kor már ébred de visszaaltatom és 6ig altatgatom. Nagyon ki vagyok. Igazi tobbemberes baba.
2022. nov. 14. 20:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%
Fektesd este 8kor, még az sem késő ha 9kor alszik el, reggel legalább tovább alszik, délelőtt már ne aludjon, csak ebéd után. Nem is értem miért hagytad aludni másfél órát ébredés után két és fél órával.
2022. nov. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mindenre gondoltam csak erre nem kedves 1-es. Ha felébresztem gondolod délután többet fog aludni? Volt olyan nap is,hogy délelőtt fél órát és délután fél órát aludt, de esküszöm nem volt ilyen brutal nap mint a mai
2022. nov. 14. 21:25
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
ezen nagyjából mindenki átesik. 🙁sajnos annyit tudok csak mondani, hogy ahogy sok minden más, ez is elmúlik. nem te csinálod rosszul, kitartást!
2022. nov. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az segít ha a kedvenc metálzenéje megy ringatás közben, nálatok kérdés milyen zene/fehérzaj válik be. A lényeg a monoton unalom.
2022. nov. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

nálunk az segített ha magunk közé vettem. eleinte nem akartam, mert én nem tudok aludni tőle, de így legalább ő aludt, nem sírt éjjel, felverve az egész társasházat. meg én is tudtam pihenni az ágyban nem ültem kockásra a seggem a fotelben.


#3

2022. nov. 15. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg du próbáld meg még altatni picit, pláne ha látod hogy nyűgös.


Persze mindenkinél más, de az én kislányom is max 20-30perceket aludt ebéd után, ez azonban estig kevés neki, így du 4-5 körül megint hagytam egy 20-30 percet aludni, azzal már vidáman telt az este, de 8kor így is aludt. Egy próbát megérhet esetleg.

2022. nov. 15. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
A nonplus ultra az volt, hogy 23 45kor altattam. Majd egész éjszaka dobálta magát forgolodott. Végül fel4tol 5ig fent volt.kezben csukott szemmel, de ha letettem azonnal felkelt. Utána aludt 8ig
2022. nov. 15. 08:45
 8/11 anonim ***** válasza:

Túlfárad. Amúgy is kivan szegény, mert szinte ég az agya a sok új dologtól amit tanul.

A reggeli nagy alvással az előző napi nem alvást kompenzálja.


Reggel keltsd fel 60-70 perc után, és a délutáni alvás kicsit hosszabb lehet ettől.

Igen általában van egy keret amennyit tudnak aludni az emberek/babák 24 órában, így ha elveszel a reggeliből, az sokszor máshova illesztődik be (lehet nem azonnal).


Nem írtad mennyi idős de ha rossz a du-i alvás akkor tedd le hamarabb este, mert teljesen túlfárad és attól van így ki. Kb ébredéstől számítva 4 óra a max. A nagyon korai kelés is lehet a túlfáradástól simán, bár ez az 5kor megébred és kicsit visszaszundít dolog életkori sajátosság is.

2022. nov. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Ne ébreszd fel direkt, mert tönkremennek az idegei.
2022. nov. 16. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
41%
Csak azt ne csináld amit az 1-es mond. Sokkal rosszabb lesz. Ez a gyerek túl fáradt, azért alszik el nehezen és alszik túl keveset. A délutáni alvása túl rövid. Babakocsiban, kocsiban nem alszik hosszabban?
2022. nov. 16. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!