Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Nem akar aludni a három...

Nem akar aludni a három honapos babánk csak éjfél körül ?!

Figyelt kérdés

A kislányom kb 1 honapos kora óta 23.00 -1 óra között alszik el, altatás kinszenvedes már nem bírom idegileg. Most 3 honapos .

Reggel ébred 8 felé. Általában de. alszik pluszban két órát, du. 18.00 óráig is két órát alszik . 18-19.00 óra között fürdés, majd bealszik 20-40 percre. Tehát este nyolc órától nem akar aludni vagy nem tud, pedig rettentő fáradt már fél 11 felé. Ha sikerül elaltatni fél 11-kor nagy -nagy ritkán , akkor egy óra múlva már fent is van kipihenten. Próbáltam már többször is , hogy fel 10, 22.00 órától altattam . (Negyed egykor az apja vette át ).

Amúgy az Adamo hintában pillanatok alatt elalszik este , eddig 3-4x lett elaltatva este benne, mert már nem bírtam az éjjeli kínlódást. Amúgy napközben nem kell altatni, eltud aludni egyedül.


Valaki tud megoldást ? :(



2022. dec. 6. 21:50
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
2022. dec. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%
Pont eleget alszik egy napra kivetítve. Ne görcsölj rá az altatàsra, èjjel 1 és reggel 8 közt pròbàld meg te is kipihenni magad.
2022. dec. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
31%

Felcserelte a nappalt az ejszakaval, sokan vagyunk igy.

Este 6 kor mar miert altatod ??

2022. dec. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A tanácsom az, hogy törődj bele és ne küzdj ellene. Mintha a kislányom alvási rendjét írtad volna le... Most 7 hónapos, születésétől kezdve (sőt már a pocakban is) én tótágast is állhatok, akkor sem alszik el este fél 11 előtt és isteni szerencse, ha akkor elsőre el is alszik. Nagyon nagyon ritka. Ébred, sír, nyűglődik, visszaalszik, ébred, vigyorog, beszélget, sír és másodszorra már általában elalszik úgy, hogy átalussza az éjszakát. Elkönyveltem, hogy ő valószínű éjjeli bagoly típus, ahogy én is... Engem jobban zavarna, ha 8-kor már aludna, de cserébe 5-6 körül kelne. :) Node még így is borzasztó sokszor, hogy ennyire nehéz elaltatni. A férjem besegít, ha már nagyon nem bírom. Egy óra után általában már kell 20 perc nyugalom, hogy kitisztuljon a fejem. Nyugodt anya, nyugodt baba...

Ami szintén problémát okozott sokáig, hogy nincs kettesben töltött időnk a férjemmel így szinte soha. Megbeszélni is nehéz bármit is, nemhogy romantikázni mondjuk. Nehéz volt megtalálni azokat az időközöket, amikor tudunk beszélgetni kicsit, mással foglalkozni, stb. De most van egy jól kialakult rendszerünk és úgy vagyunk vele, hogy lesz ez majd még jobb remélhetőleg. Most ennek van itt az ideje és hálát adok, hogy legalább nem ébred éjjel. :)

2022. dec. 6. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A mi babánk is 3 hónapos, reggel 7 - fél 8 körül ébred ,8kor szoptatom, és szinte egyből altatom vissza. Utána 3 óránként szoptatom, evés után mindig kicsi játék aztán alvás. Másfél óra ébrenlét után már nyűgös, de volt hogy kibírta a 3 órát de olyankor elalszik evés közben.

Este 8-9kor van az utolsó előtti etetés ez után fürdetjük, utána alszik 23:30-24:00ig és akkor etetjük utoljára. Reggelig egyhuzamban alszik ezután.

Nekünk így állt be. Szerintem nincs későn.

Adamo hintánk nincs de én a hordozó kendőt használom. Nálunk a nappali alvás ment nagyon nagyon nehezen vagy semennyire, de kendővel megoldódott. A baba is nyugodtan alszik és én is tudok csinálni dolgokat.

Próbáld ki, hátha nektek is beválik.

2022. dec. 7. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
55%
Én lányom már a pocakban éjjeli bagoly volt. Ha valami véletlen folytán "időben" alszik el olyan este 8 körül akkor hajnali 2-kor felkel és vagy 1-2 órát fenn van. Többnyire éjfélre alszik el mindegy mit csinálunk,azóta elfogadtam,hogy ő éjjeli bagoly,van ilyen. Ha éjfélt tájt alszik el akkor nincs éjjeli fennt levés. Ami segít az a szoptatásból bealvás közben háttérben megy a kedvenc zenéje ami metál 😅
2022. dec. 7. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Koszonom a válaszokat. Akkor marad a belenyugvás :(. Igazából már nagyon fáradt vagyok az estekhez, halistennek az apja sokat segít az altatasban. Egész nap vele vagyok, próbálom ot lefoglalni és estére már elfaradok idegileg. Én pihennek ő pedig jatszana és járkálgatni kell vele.
2022. dec. 7. 22:26
 8/10 anonim ***** válasza:
Én úgy tudtam pihenni,hogy befeküdtem mellé q babakarámba és aludtam amig lement pár bogyó és babóca😅 ami most bevált az q babafészek.
2022. dec. 7. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kitartás! Tudom nem hiszed el, de jobb lesz! 3 hónapos korában én is ki voltam borulva pont ugyanígy. Mára szépen átrendeztük a dolgainkat úgy, hogy mindenkinek jó legyen, megszoktam, hogy éjszakába nyúlik az altatás.

Nálunk pl. az esti rutin úgy néz ki, hogy 7 körül fürdés van, utána cici és elbóbiskol egy fél órára. Miután felébredt, altatásig az apja foglalkozik vele zömében, nekem ilyenkor van egy kis én időm. Este 10-fél 11 előtt már meg sem próbáljuk elaltatni, felesleges, csak mi borulunk ki tőle... :)

Szóval ha semmilyen praktika nem válik be, akkor én azt javaslom, hogy próbáljatok egy olyan esti rutint kialakítani, amiben a te idegrendszered rátud pihenni az altatásra. Az már sokat dob a helyzeten! És persze ha borzasztó a helyzet is figyeld meg, hogy mikor kezd el szakadni a cérna. Ekkor lépjen be a képbe picit apuka. Ha azt érzed, hogy megnyugodtál, vedd vissza. Ha ez kialakul, sokkal jobban fogod viselni hidd el. Egy naagy csapatjáték, csak kommunikáljatok hogyan tudnátok jobban összejátszani!

Idővel azt is megtudod majd figyelni, ha nyitott vagy rá, hogy minél inkább ki vagy borulva és akarod, hogy aludjon, ő annál inkább nem fog.

2022. dec. 7. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Képzeljétek el! Ahogy betoltotte a babánk a 3 hónapot teljesen megváltozott az esti alvása. Este 10 órától reggel fél nyolcig - nyolcig alszik egyhuzamban. Vagy hajnalban ébred enni és fél 10-ig alvás :). Halistennek! Úgyhogy van remény, aki hasonló cipőben járt, mint mi.
2023. jan. 30. 21:09

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!