Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan tudnék segíteni a 3...

Hogyan tudnék segíteni a 3 hónapos babámnak, hogy könnyebben el tudjon aludni?

Figyelt kérdés
Szerintem azért jól alszik mostanában, fürdetés után és az első kelésnél egyből vissza is tud aludni. Nem az alvás mennyiségével van a baj jelenleg, hanem hogy mindig csak sírással tud elaludni. Korábban mindig elaludt evés után a mellkasomon, ahogy simogattam. Most viszont már semmi se jó neki, amitől el tudna aludni. Többet játszunk is napközben, csörgőkkel, ágy feletti körforgón lógó állatokkal, tornáztatom is, ahogy az orvos mondta. Próbálom ringatni ülve, állva, kiságyban simogatni, de semmi sem használ. Cumit nem fogadja el. Többségében tápszeres baba, az elején szopizik kicsit, de nem elég a tejem neki. Ezért cicin se alszik el. Sajnos napközben csak úgy tud elaludni, hogy előtte kb 2-5 percig sír. Ilyenkor fáj a szívem érte, de nem tudom mit tehetnék. Van valami ötletetek?

2022. dec. 20. 15:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

2-5 perc sírással nagyon szerencsés vagy.

Nekem a fehér zaj vált be, de az igazi, nem az appos, youtube-os. Pl porszívót bekapcsoltam és felette ringattam el. Ennek meg a páraelszívónak a hangjára mindig azonnal abbahagyta a sírást.

2022. dec. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
milyen a napirend (ha van)? hányszor alszik? milyen időközönként? lehet már sok neki ahányszor próbálod altatni.
2022. dec. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha 2-5 perc sírás után elalszik, akkor a sírás megnyugtatja. Ha nem így lenne, akkor csak jobban belelovalná magát a sírásba és 20 perc üvöltés után levegőt is alig kapna. A gyereksírást 1 percig se jó hallgatni, de nincs varázspálcánk, hogy azonnal elhallgasson az a gyerek. Néha sírnak.
2022. dec. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!