Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Szerintetek ér valamit a...

Szerintetek ér valamit a legzesfigyelo ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Hason alszik jól az 1 hónapos babám, azt mondta az orvos hogy ebben az esetben legyen alatta legzesfigyelo. Van itthon, de tényleg érdemes beüzemelni? Úgyse menti meg az életét, akkor már rég késő ha szól. Elvileg valami enzim hiány okozza a bolcsohalalt, semmi köze ahhoz hogyan alszik a baba.

Persze ezen ne múljon beüzemelem a készüléket ha indokolt, de már az első gyereknél se szerettem, mert csak a macera volt vele. Ti mit gondoltok?


2022. dec. 22. 15:09
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
88%

Már bocsánat, de ha van otthon légzésfigyelő, és az orvos is kifejezetten javasolta, hogy merülhet fel benned az, hogy ne használd?


"Úgyse menti meg az életét, akkor már rég késő ha szól"


Ezt komolyan mondod??? Mondjuk ilyenkor kell újraéleszteni és mentőt hívni. Mármint ha tényleg leállt a légzése, nem csak kimaradás miatt jelez, amiből felriad.

Agyam eldobom, tényleg...

2022. dec. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
87%
Igenis életmentő mert egyből újraélesztést megkezdheted és hívod a mentőt... max állítsd be kevésbé érzékenyre és akkor nem fog minden vacakra csipogni. Én végig használtam és persze megnéztem hogy kell újraéleszteni.
2022. dec. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
92%

Hát ha már van, én biztosan használnám.

Légzéskimaradás esetén nagyon is hasznos, a hangtól a baba is megijedhet, levegőt vehet újra, te meg legalább tudod, hogy gond van. Annyira azért nem macera egy légzéstfigyelőt használni, nem értem, neked ez miért okoz gondot

2022. dec. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
90%

Így, ahogy a hármas írja, nem csak azért jó, mert egyből mentő hívás, újraélesztés, hanem mert babáknál előfordulhat a légzés-kimaradás, és egy környezeti behatás (hang, érintés stb) hatására újra indul.


Látszik, hogy el sem olvastad amit írnak róla, mert a miénken például ez is rajta volt.

2022. dec. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
70%
Nyilvánvalóan nem tudja hogyan kell egy csecsemőt ujraeleszteni, ezért nem látja értelmét a riasztonak.
2022. dec. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
93%

Hát ha te együtt tudnál élni azzal,hogy ne adj isten történik valami a babáddal és te nem használtad a légzésfigyelőt,amikor amúgyis volt otthon és az orvos is kifejezetten mondta,akkor ne használd.

Bár szerintem a "mi lett volna ha" az egyik leggyötrőbb érzés.

Főleg,hogy kb annyira macerás a használata,mint egy lámpa kapcsolónak. Egy temetést szervezni "macerásabb".

Persze ritka dolog és nem kell ezen parázni minden percben,de tényleg nem értem ezt a hozzáállást. Meg mi az,hogy úgyse menti meg az életét. Valóban a gép nem menti meg..a gép jelez,hogy neked legyen legalább esélyed megpróbálni az újraélesztést és hívni a mentőt.

2022. dec. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
91%
Ha a férjed a vasárnapi ebéd közben szívrohamot kap akkor mentőt hívsz, vagy csak legyintesz hogy már úgyis késő, és eszel tovább?
2022. dec. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
94%
De ha bejekez és újraéleszted megmenti az életét. De ha háton aludna ez akkor is így lenne.
2022. dec. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
82%
Menj el baba elsősegély tanfolyamra. Anélkül semmit nem ér a légzésfigyelő.
2022. dec. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
90%

Ha nem akar valaki tanfolyamot elvégezni ezzel kapcsolatban, akkor már a youtube-on is van pár hasznos videó, hogy mit hogyan kell csinálni a mentő kiérkezéséig.

Nem, nem "úgyis mindegy".

2022. dec. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!