Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Ebben az esetben hagyni kéne...

Ebben az esetben hagyni kéne sírni?

Figyelt kérdés

A babánk 8 hónapos. Egy ideje nem alszik. Foga egyelőre nincs, ettől függetlenül lehet, hogy mocorog a fogcsíra, de alapvetően szerintem nem az a baj.

Éjszaka többször (jó esetben 1x) van, hogy fel kell venni, rajtunk alszik, de amint visszatesszük, már jön is a nyűglődés. Ezért én meg szoktam várni, amíg rajtam jó mélyen alszik, akkor visszateszem és kész.

Ma éjszaka a férjem volt az ügyeletes, hogy tudjak kicsit pihenni. Visszatette az ágyba, de a kicsi rögtön kezdte a forgolódást meg a nyűglődést.

Átmentem, mondtam, hogy majd én felveszem. Nem, majd ő. De közben mondta, hogy de ez így nem állapot, nem lehet ezt csinálni minden éjjel, meg ezt meg fogja szokni. És hogy ő betenné az ágyba, aztán majd megnyugszik.

Én ebben nem hiszek. Szerintem nem megnyugodna, hanem totál felébredne.

Szerintem szeparációs szorongás, hiszen rajtam,rajtunk megnyugszik és alszik.

Vagy tényleg hagyni kéne, hogy megnyugtassa magát? Az anyai ösztönöm nem ezt mondja, de már elbizonytalanodtam.


2023. jan. 21. 02:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%
Dehogy kéne sìrni hagyni. Most biztos könnyebb lenne, ha megszoknà, hogy egyedül van, ès nem szàmìthat ràtok, de hosszú tàvon több lenne a hàtulütője.
2023. jan. 21. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%
Nem tudom. Ha hagyod sírni, ha alvástréning, és elvileg káros. Én nem hagytam sírni, de immáron másfél éve velem alszik és baromira nem látom hogy mikor hogy külön aludni...
2023. jan. 21. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
58%
A sírni hagyásnak nem vagyok a híve, de azért hagyni lehet kicsit, hogy próbáljon meg egyedül elaludni. Ha csak rajtatok alszik el, azt viszont teljesen megszokja, és majd 3-4 évesen is csak veletek lesz hajlandó aludni.
2023. jan. 21. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%
Nem vagyok híve a sírni hagyasnak. Most is itt ringatozik a kisbabam az olembe. Viszont várok egy félórát mindig amíg el nem kezd sini, csak nyuglodik, hogy szokja hogy egyedül is lehet aludni. Muszáj vagyok felvenni mert a többieket feluvolti. Ráadásul senki más nem kell csak anya.
2023. jan. 21. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Nyilván nem azonnal kapjuk fel.

Amikor sír, vagy nyekereg, akkor átmegyünk, és először cumival, simogatással szoktunk próbálkozni. Van, hogy bejön.

Akkor szoktam felvenni, amikor már kezdi magát behergelni, mert olyankor simán kimegy az álom a szeméből. És akkor nehezebb elaltatni.

Közöttünk nem fog aludni, ebben az egyben kemény vagyok, én is nagyon sokáig anyukámékkal aludtam. :D

Mondjuk a férjem már most megtört volna. Ő fél óra nyűglődés után mondta, hogy akkor ma velünk alszik. Mondom neeeem, nem fog.

2023. jan. 21. 05:49
 6/13 anonim ***** válasza:
83%
8 hónapos, és nincs foga - tuti, hogy a fogfájás miatt sír. Ez nem hiszti, hogy de vedd már fel. Fáj neki, mert jönnek az első fogak.
2023. jan. 21. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
57%
Soha nem hagyunk babát sírni!
2023. jan. 21. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy a foga. Be is szoktam neki kenni, de ugyanúgy csinálja tovább. De persze lehet az is, hogy az a baj. Hisztinek semmiképpen nem gondolom. :)
2023. jan. 21. 07:23
 9/13 anonim ***** válasza:
81%

8 hónapos alvásborulás.

Pár hétig tart. Olvass utána.

2023. jan. 21. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Én sem szoktam sírni hagyni, viszont amit a többiek is írnak, nem kel rögtön felvenni őt a kiságyból. Én szoktam hagyni, hogy próbáljon meg magától vissza aludni, cumival stb… Mostanában úgy néz ki, hogy kezdi felfogni és vissza tud aludni egyedül is, viszont ha elkezd sírni este én rögtön kikapom őt a kiságyból és magamon hagyom őt. Amúgy nekem is pont 8 hónapos.
2023. jan. 21. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!