Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mitől függ, hogy egy baba/kisg...

Mitől függ, hogy egy baba/kisgyerek milyen alvó?

Figyelt kérdés

Az én 16 honaposom 2 hónapos kora óta 2 óránként ébred, de az is max, inkabb másfél óra. Jó 20 perc, amíg visszaaltatom. Újra és újra azt érzem minden éjszaka, hogy elbuktam,tehetetlen vagyok, mit tudnék még csinálni, hogy csak 3 vagy 4 órát aludjunk egybe. Mit rontottam el, mit csináljak másképp? Játszunk, kint vagyunk, alszik napközben másfél órát, szépen eszik.

Aztán olvasom, hogy rengeteg korabeli vagy még kisebb gyerek 12 orakat alszik egyben,este 8-tol reggel 8-ig. Újra felteszem magamnak a fenti kérdéseket. Nem tudok olyan anyukája lenni ilyen állapotban a kislanyomnak, amit megérdemel. Örülök, ha meg tudok főzni és valamennyire rend van. Viszont sokszor türelmetlen vagyok vele, síró görcsöm van, feszült vagyok, hatalmas bűntudatom van.

Apukája is rossz alvó volt 3 éves koráig, nem tudom mitől függ, min múlik, de úgy érzem egyre nehezebb.



2023. jan. 21. 13:01
 1/5 anonim ***** válasza:
89%

Enyém 2,5 éves, 1,5 évesen került be mellém az ágyba, mert nem bírtam tovább az éjszakai vándorlást és kínlódást. Kéthónapos korától nagyjából héthónapos koráig volt egy időszak, amikor 5-6 órát aludt egyben, azontúl csak mostanában kezdte ténylegesen alvást. Amikor mellém került, akkor javult a helyzet, de jó ideig még keltem 2-4 alkalommal. Most három másfél hónapja este nyolctól alszik 5-ig, és már wellness van. Persze szívás, mert velem alszik, így nem alszom olyan kényelmesen mintha nem így lenne, de tudom milyen mélyről indultunk.


A kérdésedre a választ egyáltalán nem tudom, én azt sejtem hogy genetika, mert nálunk mindenki tradicionálisan rossz alvó a közeli hozzátartozók közül, a többségünk szülőkkel aludt óvodásként is, és felnőttként is ilyenek vagyunk. (Nálam öl soha nem működött a feküdj le a babával nappal, mert csak rosszabb volt...) És ahogy látom, akiknél jó alvó a gyerek, ott sincsenek csodamódszerek, nekik evidens hogy lerakják a gyereket este aludni, és ritka kivételtől eltekintve reggelig nyugi van.


Most várom a következő gyereket, nagyon vágytunk rá, de iszonyúan be vagyok tojva, hogy vajon ugyanezt a borzalmat végig kell e csinálnom vele is, vagy csoda történik és aludni fog.

2023. jan. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én most regisztráltam egy online tréningre ezzel kapcsolatban, elmondom mit tudtam meg belőle:


- A baba típusától függ, milyen alvó (azaz mennyire tudja ellazítani magát, illetve megnyugtatni) - nem a te hibád!


- Ha nyugodtabb természet, könnyen megy neki, ha pörgősebb, nehezebb az elalvás.


- Több ok miatt ébredhet ilyen gyakran (mert 2 óránként az már alvászavar). Lehet szervi/hormonális oka - ezt ki tudják vizsgálni alváslaborban, ehhez egyszer benn kell aludnotok -, de lehetnek olyan egyszerűbb okai is, hogy túlságosan meleg van neki alvás közben és egyszerűen szomjas lesz gyakran (nem tudom eszik-e/iszik-e ilyenkor, szopizik-e még). Lehet hogy nem elég párás neki a levegő. Vannak még babák, akik nem szeretnek a hátukon aludni, ott érdemes hasra fektetni.



Nagyon ügyes vagy, hogy így gondoskodsz róla és ennek a sok nehézségnek az ellenére is tudsz még a háztartással foglalkozni. Szerintem ha már otthon mindent kipróbáltatok, akkor menjetek el egy ilyen laborba, ki tudja.

2023. jan. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem akiknek az ilyen korú vagy fiatalabb babájuk átalussza az éjszakát, az csak látszat. Nem kelnek fel a szülők a mikor ébredésekre, s hagyják őket sírni is.. A baba meg tanulja, hogy nem számithat a szüleire, ezért inkább csendben, egyedül fog szenvedni.


Nem kell egy babának az egész éjjelt átaludnia... Az a természetes, ha felkelnek. Teljesen más az alvásciklusuk, sokkal rövidebb.


Gondolj bele, evolúciós tény, hogy akik sokat csendben voltak a ragadozók elragadtak. A babáknak kell a jelzés.


Tudom, hogy nehéz, de Ő egy kisbaba. Idővel könnyebb lesz.

2023. jan. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
3-as abban igazad van, hogy nem kell egy babának átaludnia az éjszakát, és normális, ha felébred, de azért már egy 16 hónapos esetében alvászavarról beszélhetünk szerintem, ha 2 órákat alszik csak egyben. Az alvásciklusuk is folyamatosan változik idővel, növekedik a mélyalvás ciklusa, gyorsabban bele is kerülnek, szóval 2 hónapos kora óta ennek javulnia kellett volna.
2023. jan. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A 8 hónapos kislányom kb. 70%-ban átalussza az éjszakát 4 hónapos kora óta. Nem tettünk ezért semmit, de tény, hogy mi is mormoták vagyunk a férjemmel.

DE! Az elaltatás nálunk brutális menet minden áldott este. Minimum másfél-2 óra, nem tud megnyugodni, ha megébred is ordít, szélmalomharc és nagyon eltudok keseredni minden egyes este. Persze az áldás, hogy utána 8 órát általában alszik egyhuzamban, de mindenkinek megvan a maga nyűge, hidd el! :) Nem kell minket sem irigyelni!

Mindezek mellett le a kalappal, hogy ezt ép ésszel tudod csinálni és mellette a háztartás sem úszik, legyél magadra iszonyatosan büszke! Biztos vagyok benne, hogy a kislányodnak pontosan rád van szüksége! Ha olvasgatsz, esetleg már be is fizettél egy-két online tréningre, akkor szerintem én újat már nem tudok írni. Mi is megtettük, egyszerűen feladtam. MINDENT megpróbáltunk, hogy könnyebb legyen az altatás, de nem megy. Bízom benne, hogy egyszercsak majd könnyebb lesz. Kitartást neked!

2023. jan. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!