Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogy altatod 2 èves gyereked?

Hogy altatod 2 èves gyereked?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Kisfiam 2 èves ès csak ölbe hajlandó elaludni,ha sètálok vele ami nèha 1órán keresztül is eltart ès már annyira fáj a karom,derekam😭

Tanácsot kèrek,hogy altassam el? Már mindent kipróbáltam ès sehogysem alszik el sajnos,nèha mèg ölbe sem


2023. jan. 27. 14:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%
Kb 1 éves kora óta úgy alszik el, hogy mellé fekszem, osszebujunk, vagy csak fogja a kezemet. Mostanában alvas előtt már van meselés is. Miután elaludt, én kijovok tőle.
2023. jan. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%
Fekve, összebújva. Megissza az ágyban a tejét, aztán hozzám bújik, megölelem vagy simogatom a hátát, és úgy. Együtt alszunk.
2023. jan. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Én ülök mellette az ágyban, de először hagyom, hogy kitombolja magát. Ekkor szaladgál, rendezkedik, de amikor elfáradt, akkor bújik és befekszik az ágyba, onnantól kezdve nyert ügyem van, mert hamarosan aludni fog.

Tehát én közvetlen vagyok csak jelen, nem akarom rászoktatni, hogy simizéssel, kézfogással, ringatással aludjon el...

Most 21 hónapos

2023. jan. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Dettó, mint az első. 10 hónaposan szoktunk le a ringatásról este, mert láttam, hogy neki is kényelmetlen, meg nagyon nehéz volt. Melléfeküdtem, akkor még a kanapét nyitottuk ki, ott aludtunk, simogattam, fogtam a kezét, dúdoltam neki. Eleinte nehezen aludt el, (40 percig szenvedett), de aztán sokkal könnyebb lett, 15 hónapos kora körül már a délutáni alvás is így ment. Kapott azóta egy kinyitható ágyat, ha elaludt, elbarikádozom és kijövök tőle. Nálunk amúgy muszáj a csend és sötét, különben nem tud ellazulni, mindenre felfigyel. Leengedem koppig a redőnyt, hogy ne tudjon nézelődni. Van egy alvós állatkája, azzal napközben nem játszik, csak az alváshoz köti, ugyanez a cumi is, csak alváshoz kapja meg, így ha ezt a kettőt megkapja lefekvés előtt 10 perccel, el is álmosodik, tudja, mi következik. Nektek lehet, hogy a hintaszék nem lenne rossz ötlet, akkor az öledben tudnál vele hintázni, de nem kell cipelni. Ha belevágtok egy újfajta altatásba, javaslom, hogy este kezdjétek el, amikor már eléggé álmos, és délután úgy kellemesen fárasszátok le, nagy sétával, motorozással, stb. Lehet, hogy az elején küzdelmes lesz.
2023. jan. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
19%

Nem ertem, miert kell baromsagokra szoktatni ?Jarkalgatni vele... Ugyanmar .

Beraktam az agyba, es aludt.

2023. jan. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Márciusban lesz 2 a fiam. Januártól kezdtem el, hogy cici nélkül aludjon délben. Amennyire azt hittem, hogy na ő tuti nem fog aludni, meg órákig fog sírni annyira könnyen ment.

Szépen elmondom neki, hogy aludjunk, feküdjön mellém, hizhat egy játékot ami alszik vele, ad neki puszit. Utána dúdolok, énekelek és simán belelalszik. Türelem kell az elején, nem mondom, hogy pikk pakk ment de valahogy el kell kezdeni.

2023. jan. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos az ilyeneknek, mint te utolsó, magyarázhatnánk napestig azt, hogy aki így altatja a gyerekét, az nem azért teszi, mert ki akar szúrni magával, hanem mert általában, ha a feje tetejére áll se alszik el másképp.
2023. jan. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, 5-ösnek szólt a válaszom.
2023. jan. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

"Beraktam az agyba, es aludt."


Ja, hát az enyém meg nem, ahogy ágyat ért a teste ordított, pedig elképzeltem, hogy majd beleteszem a kiságyba, simogatom, és elalszik. Persze :D


Kérdező, én úgy, mint a többiek, mellébújok és amikor elaludt, kijövök. Amikor pici volt, persze ringattam, járkáltam vele, csak aludjon már végre, de szép lassan átszoktattam, hogy elég, ha melléfekszem.


Ezt viszont igényli.

2023. jan. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Cicin aludt, feküdtünk együtt.

Faraszd le jobban szerintem. Legyetek kint és mikor látod rajta hogy már almos csak akkor vidd be, húzd kicsit az időt, tapasztald ki és akkor konnyebben elalszik csak melletted is. Én igy csináltam, nekem hordozóban aludt ezer évig rajtam jarkalva.

2023. jan. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!