Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mit tegyek hogy előbb elaludjo...

Mit tegyek hogy előbb elaludjon? 2 éves múlt a lányom, az esti altatás egy szörnyűség??

Figyelt kérdés
Sose volt jó alvó, az éjszakát nem alussza át általában most sem. De ami igazán kiborít az az, hogy nem hajlandó 10 előtt elaludni. Hiába álmos, fáradt, küzd hogy ne aludjon. 7-fél8 körül fürdünk, 8-fél 9 körül ágyban vagyunk (igen így többesszámban, nem lehet eljönni mellőle). Olvasok egy mesét, aztán ő is átlapozza azt a könyvet, villany le, és kezdődik a másfél-2 órán keresztüli vergődés. Hol így fekszik, hol a falat rugdossa (rosszabb esetben engem, ilyenkor otthagyom, majd üvölt), játszik az alvós plüssével, de nem jó a takaró, nem jól van a párna, szomjas vagyok, oda szeretnék bújni, de most fázok, de most melegem van, viszket a lábam stb stb és ez így megy órákon keresztül hogy én már idegzsábát kapok az esti altatástól. Reggel meg alig bírom kirobbantani 7kor az ágyból, mert megy a bölcsibe. Akinél volt ilyen időszak hogy ilyen rohadt későn aludt el a gyerek meddig tart ez? Nem bírom már komolyan.
2023. febr. 1. 22:27
 1/8 anonim ***** válasza:
31%

Nekem csak 1 óra volt.

Ő kiságyban aludt de a kezemet be kellett tenemm, 1 óra alad majd leesett, és ahogy mozdúltam már anyázott.

Na ezt meguntam, mese, kiságy és kijöttem első nap 15 perc síras, bejárrkáltam lefektettem ez 3x-4x majd alutt is kb 30 perc,másnap 5 perc sírás 1x kellett visszafektetni 15 perc és alud, 3.nap már csak egy anya és kb 15 perc és aludt

2023. febr. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
1%
Semmit, hagyd, hogy egy kis 2 éves kakizsák irányítsa az életedet. Elvégre ő a parancsnok. Huhú, mi lesz itt később, majd fegyverrel fog kényszeríteni, hogy tedd, amit mond.
2023. febr. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
59%
Első kettő, ti inkább ne adjatok tanácsot senkinek. Jó érzésű ember nem hagyja üvölteni a kisgyerekét.
2023. febr. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Fix az alvásideje? Nálunk az segített, hogy mindig ugyanakkor került ágyba. Összebújunk, simogatom, és bár én is megunom néha, ebben a korban teljesen normális, ha nem akar aludni időnként. A fix szokások és az idő segít.
2023. febr. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
34%

Akkor szenvedjetek évekig, mivel bölcsiben dolgozon egy kis üvöltésbe tudom egy gyerek sem halt bele.

Tényleg 3 nap alatt az a 30 perc üvöltés a világ vége volt, és azta azóta eltelt 2 év és szépen elalszik azóta.

2023. febr. 1. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt ilyen időszak. Egyszerűen elfogadtam hogy ennyit alszik. Meguntam a 1,5-2 óras altatásokat, így átraktuk a fürdést este fél kilencre. Kilenc- féltíz mire ágyba kerül, utána sok meseolvasás, és 10kor vagy kicsivel utána alszik. Reggel 6:30-7:00 között magatól kel.

Vidd később fürdeni, játszon még tovább este, úgysem fog aludni ha nem álmos, csak a vergődés van. Ha nem aludtam ki magát, majd másnap korábban elalszik, és be fog állni egy idő után mikor ideális lefektetni.

2023. febr. 2. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam már azt is hogy korábban viszem, meg hogy később, de semmi változás. Ha 10kor fektetem le akkor 11- éjfélig nyomja..kíváncsi vagyok mikor fog ez elmúlni. Nem alszik el előbb akkor sem ha nem aludta ki magát, elmondása szerint sose alussza ki magát. Nem érti meg hogy nem lenne olyan fáradt reggel ha este előbb elalszik, próbáltam neki elmagyaràzni, de semmi. Persze érthető hogy nem érti meg, meg dacol stb..
2023. febr. 2. 06:54
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én "lefogtam". Nekem ugyanezt csinálta. Esti rutin után, ágyba be, én mellé, átöleltem és nem hagytam elmenni, akárhogy kapálózott. Bocsi, le lehet pontozni, de semmi más nem vált be. Így először kb 20 perc alatt elaludt, utána pár alkalommal hozzászokott, hozzámbújt, kezem rajta és már aludt is. Rájött, hogy este nincs parti, alvás van. Mikor már mélyen aludt elmehettem mellőle.
2023. febr. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!