Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 16 hónapos kislányunk nem...

16 hónapos kislányunk nem alszik. Mit adhatnék neki?

Figyelt kérdés

16 hónapos, örökbefogadott kislányunk eddig szépen és sokat aludt 1-1 nehezebb napot leszámítva. De most már egy hete éjjel 11-ig fent van, pedig hulla fáradt. De nem akar aludni. Ha megpróbáljuk lefektetni, akkor sír és üvölt.

Azt most hagyjuk, hogy mi okozza nála a dolgot, ezer dolog lehet (fogzik, remélhetőleg hamarosan beindul a beszéd nála, és örökbefogadott baba, aki 4 hónapja van itthon, szóval biztosan futnak a fejében a traumák, szeressük bármennyire is a férjemmel).

A lényeg, hogy mit tehetnénk most, hogy könnyebben aludjon el? Olvastam az Eskimo Kids-ről, azt adhatom neki minden felügyelet nélkül? A gyermekorvost kérdeztem róla, de nem válaszolt. Önállósítsam magam?

Vagy van más praktikátok, ami elősegíthetné az alvást? Valamilyen tea vagy gyógybogyó?

Amúgy mellettünk alszik el, szóval nem hagyjuk magára, hogy oldja meg az elalvást. Majd egy szobában alszunk - ő kiságyban, én mellette egy ágyon. De van olyan is, hogy egész éjjel mellettem alszik.

Tudom, hogy másnak a gyereke ennél sokkal rosszabb alvó, szóval örülnöm kellene, hogy legalább ennyit alszik, de most mi ezzel küzdünk és ez is megvisel.

Szóval köszönöm, ha megosztjátok velem, hogy nektek mi vált be.

Ringatás (kézben vagy hordozóban), testkontaktus, énekelés, játékok lefektetése, demonstrálás nem vált be.



#alvás #EskimoKids
2023. febr. 3. 20:19
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
Az alvásban sajnos mi sem vagyunk jók, pedig már 3 éves, úgyhogy abban inkább nem adok tanácsot. Az Eskimo kids vitamint mi már nagyon rég használjuk, simán elkezdtük neki azt adni az addigi D vitamin helyett. Az alvásán mondjuk nem segített, de az ízét szereti. :)
2023. febr. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
54%

Ezzeket az időszakokat túl kell élni ennyi a tanács vannak nehézségek a gyereknevelésbe amikor akár a fejed tetejére is állhatsz nem segít.

De nem értem miért mondod hogy nem számít miert nem alszik hanem “altatokkal” tömnéd már bocs de hülye vagy? Azt kell megoldani amiért nem alszik lehet a foga fáj akkor adj neki dologélt vagy nurofent. Azt kell megtalálni amiért nem megy neki az alvás… és azt megszüntetni. Nem jár hozzátok védőnő? Nem beszéltetek róla ? Ennyire magadra hagytak? Attól, hogy elkezd beszelni lassan se fogja tudni még elmondani, hogy mi a baj.

2023. febr. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%

Nappal mennyit alszik?


Egy szintén 16hós anyukája.

2023. febr. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
90%

Biztos nem adnék neki semmi ilyesmit. Ha eddig nem volt gond, akkor várnék még.

Tartsatok ki, ez csak átmeneti

2023. febr. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
41%

Második szeparációs szorongás ideje. Ez ilyen.


Neki most amúgy is még nehezebb.


Ne haragudj, de 1.hete később alszik el, és te már mindenféle bogyóval tömnéd?? 🤦‍♀️ Gyakoatilag "készen kaptál" egy egy éves gyereket, kihagyva a kólikás korszakot..


Most csak is egyedül a türelem, sok szeretet az állandóság meg az idő ami majd segít.

2023. febr. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

Pont erről beszélek. Fogjam be a számat, mert milyen könnyű nekem, hogy egyből egy egy éves gyereket kaptam és én, hülye, egyből gyógyszerekkel akarom tömni...

Kösz a semmit, akik ezt írták. Egy kimerült anyának pont erre van szüksége, hogy ilyen hatalmas mértékű empátiával álljatok hozzá.

Amúgy nem tudjuk, hogy miért nem alszik most. Lehet, a trauma dolgozik benne. Lehet, a nevelőcsaláddal álmodott. Lehet, szeparációs szorongással küzd, és nem akar tőlünk elválni még alvás idejére sem. Igen, fogzik, természetesen nem hagyom szenvedni, kap rá Dentinoxot, ha szükséges, Panadolt Babyt.

De a többivel mit kezdesz, azon túl, hogy szereted, ölelgeted, elmondod neki, hogy ő már örökre itt marad, de ő csak ordít a füledbe, és addig nem alszik el, míg össze nem esik a szőnyegen este 11-kor?

Osszátok meg velem bölcsességeiteket ti, akik mindent jól tudtok és nyugodt szívvel hülyéztek le egy kimerült, vadonat új, szorongó anyukát.

Kösz előre is.

2023. febr. 3. 21:02
 7/32 A kérdező kommentje:

#3 Másfél órát szokott aludni. Ma pl. nem hagytam, hogy ennyit aludjon, egy óra után felkeltettem. Ki is dőlt 6 órakor, de fél 8-kor felkelt és azóta itt jamboree-zik. Azt hittem, legalább lesz egyetlen rohadt nyugodt esténk, de nincs.

Kimerült vagyok és ingerült.

A borulás előtt így aludt amúgy: 20:30-08:30 (hajnal 5 körül kelt tápszert inni), nap közben 12:00-13:30 között.

Most ennél jóval kevesebbet alszik, éjjel a 12 óra helyett csak 9-et.

2023. febr. 3. 21:07
 8/32 anonim ***** válasza:
100%

Most ne is várd hogy elealudjon mert elaludt 6 kor.

A fiamat kb csak lefogva tudtam elaltatni egy időbe mert direkt küzdött, cumit eldobta, hadonászott, üvöltött de a szemét kinyitni nem tudta az álmosságtól.

2023. febr. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
84%
Senki nem fog emiatt altatót írni egy 16 hónapos gyereknek. A te helyzetedben nagyon könnyű azt képzelni, hogy traumatizalt szegény és ezért sír. Az összes tobbi családnál ahol nem örökbefogadott a baba, ott is sírnak a babák és ott is vannak rossz idoszakaik, ez egy normális dolog és senki nem fogja ezért gyógyszerrel tömni őket. Amúgy meg érdemes lenne egy olyan szakemberrel, gyermekpszichológussal beszélni aki ért az örökbefogadás témájához. Én ismerek olyan gyereket akinek kell a nyugtató és neki sem tudnak annyit adni, ami szükséges lenne, mert gyerekeknek nem olyan egyszerű ilyen gyógyszereket adni. De gondolom valami természetes nyugtatóra gondoltál, én nem tudok ilyet. Eskimo kidset adhatsz nyugodtan, de nem erre való.
2023. febr. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sokszor van ilyen, vagy sok korszakba mikor ordit és csinálhatsz bármit de ez magátol elmúlik nem véletlen mondják, hogy mindenre megoldás az idő. Mondjuk, próbáld meg kicsit később és kevesebbet mondjuk fel 1 től fél kettőig. Az ötleted jó volt csak nem szabadott volna hagyni hogy 6 kor kidőljön mert most viszont tuti kialudta magát így sose fogod “lelőni”.
2023. febr. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!