Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Gyerekeknek van valami amivel...

Gyerekeknek van valami amivel könnyen elalszanak? És normálisan alszanak. Óvodások és minden éjjel felébrednek. És pár napja éjjel felkelnek kb 4kor És nem akarnak visszaaludni. Mindegy hogy este mikor alszanak el, akkor is korán kelnek.

Figyelt kérdés
Eddig se aludtak jól,főleg a kisebb de most még rosszabb.
2023. febr. 22. 11:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%

Szakszerű válasz szerintem nem lesz itt erre. A mi esetünkben mindig a bölcsi/ovi vagy valami fejlődési szakasz volt talán a ludas. A nagyobbik fiam 2-4 éves kora között rendre ugyanakkor felkelt éjjel, de utána már csak néha volt ilyen, 6 éves korára pedig normalizálódott.

A kritikus években volt bölcsőde váltás, költözés és magasság nyúlás is.

2023. febr. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
81%
Amikor felkelnek mi történik? Sötétben simi, puszi, esetleg tiszta vízzel töltött ivóflakon kezébe nyomása, betakar, aludj kicsim és pá, vagy lámpa fel, étel-ital (kakaó, tápszer, szörp, stb.) adás, szórakoztatás?
2023. febr. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
35%
Vannak nyugtató szirupok, fürdető nyugtató cseppek a vízbe is
2023. febr. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
78%
Délután még vidd őket játszótérre vagy sétálni.
2023. febr. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
87%
A fuam is átjön éjjel az ágyunkba és van hogy ott pörög jó darabig, de én kifordulok egyszer csak ő is elalszik.
2023. febr. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Ne engedd őket felkelni akkor. Ha nagyon nyígnak, menj be hozzájuk sötétben vagy félsötétben, adj nekik vizet meg egy puszit, kérdezd meg, van-e valami baj, aztán ha nincs, közöld velük, hogy további jó éjszakát. Ha nem vagy vevő az éjszakai műsorra, akkor leállnak vele.
2023. febr. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

2es: felébrednek,elmennek WC-re általában, és nem akarnak aludni, főleg inkább a kicsi.

3as: van de nem tudom hogy melyik az ami tényleg hatásos..

4es: ha kimegyünk akkor is ilyen rosszul alszanak.

6os: az a baj hogy a kicsi felkapcsolja a lámpát, elkezd játszani...

2023. febr. 22. 13:16
 8/18 anonim ***** válasza:
18%
Keresd meg a gyerekorvost és ő ajánl természetes nyugtatót a piciknek
2023. febr. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Felkapcsolja... Te meg lekapcsolod. Vagy amíg megy ez az éjszakai műsorozás a kislámpát elrakjátok (gondolom azt tudja felkapcsolno).
2023. febr. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
11%
Esznek banánt? A banán(ban lévő vitaminok és ásványi anyagok) segítik az elalvást és a kitartó alvást. Tudom, hogy szélsőséges gyümölcs, egyre több gyereket ismerek, aki nem szeretik vagy kifejezetten utálják, sőt, banánallergiával is nem rég találkoztam csak, de ha esetleg szeretik a banánt, akkor mértékkel (napi egy banán fejenként bőven elég kalória és gyümölcscuckor amúgy gyerekeknek) segíthet azokkal együtt, amit előttem is írtak, hogy fényt nem engedni nekik, wc-re persze, inni egy kortyot persze, és nincs műsor, most alvásidő van. Mindezt nyugodtan és tárgyilagosan, nem egóból, nem haragból, mert az indulat ellenállást is okozhat vagy megfélemlítést, ugye. Netán altatódal, vagy csak dallam szokást is ki lehet alakítani újonnan is, és akkor ébredésnél is újra énekelni, dúdolni, hogy egyértelmű legyen, hogy még mindig az alvásnak van az ideje. Lehet beszélni az ovistársaikról és az óvónőkről, hogy mindenki alszik épp és a szülők is aludni szeretnének. Hajrá!
2023. márc. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!