Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Esetleg más módszer az altatás...

Esetleg más módszer az altatáshoz?

Figyelt kérdés
Kislányom 16hónapos.eddig sem volt leányálom az altatás,de mostanában hajaj....mindent is kipróbáltam már,de csak úgy alszik el ha kézbe ringatom és nem ám lágyan ide-oda.nemelég,hogy a popsi se könnyű már van,hogy 15-20percig igy ringatom mellette dúdolok és még a popsit is paskolom.Próbáltam már mellé fekszem a babakocsit,hátha nemelég fáradt az időt húzni azt is ha túl fáradt és két alvást igyekeztem tartani,gondoltam lehet már csak egyszer akar aludni.Na szóval ez ilyen átállás lehet+életkori sajátosság vagy csak szimplán ezt így kell elfogadnom és majd alakul...De néha már annyira ringatom,hogy még a fogam is összevan szorítva mert nehéz és félek egyszer kirepül a kezemből🙈
2023. márc. 25. 21:12
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem,hogy csak nekem hajlandó aludni senki másnak még apukájának sem,amit ha bevallok irtó jól esik,de fárasztó is mert jó lenne egy kis kikapcs is.ne értsetek félre,de mondjuk egy mozi vagy vacsi így két év után már álomnak tűnik 🙈
2023. márc. 25. 21:15
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem senki, aki ezen keresztülment (vagyunk egy páran sajnos), nem fogja félreérteni, ez tényleg idegőrlő.

Nálunk is volt egy időszak, hogy csak ringatva aludt el a kisfiam, de egy idő után egyszerűen nem bírta a derekunk (nálunk annyiból szerencsésebb volt a helyzet, hogy a férjemnek is elaludt ugyanígy, de akkor is szívás). Az lett az alternatív módszer, hogy leültem az ágya mellé és meséltem, simogattam, amíg meg nem nyugodott. Nem volt mese, a ringatást tényleg nem bírtuk már fizikailag. Az első pár este volt nagy sírás, de ez ezzel jár sajnos - ott voltunk vele végig, simogattuk, vigasztaltuk. Kb. a negyedik napra már tök jól (sírás nélkül) elaludt így. Ha jól emlékszem, ez ilyen 10 hónapos kora körül lehetett.

2023. márc. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
79%
Volt egy nagyon nehéz időszak a lányommal, amikor minden nap órákig kellett altatni, és egyszer kimentem a szobájából bőgni, olyan fáradt voltam, ő meg ott maradt a kiságyban. 2 óra altatás után akkor aludt el, amikor nem voltam ott. És ez azóta így van. Ha ott vagyok vele 1-2 óráig nyűglődik az ágyban, ha otthagyom, elszórakozik a plüssével meg a takarójával és elalszik, ha elfáradt, ami ilyen max 10 perc. Biztos próbáltad már, de esetleg adj neki még egy próbát, hátha most bejön.
2023. márc. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
De egyébként hol alszik? Veletek? Vagy kis ágyban?
2023. márc. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

En szoptatos hintaszekben ringattam magamra kotve a nagyobbat, aztan 2 eves koraban sikerult ezt cicin elalvassal mellefekve felvaltani… A ferjem hordozokendoben/csatos hordozoban magara kotve el tudta altatni, es le is tudta utana tenni.


A kicsit Adamo-hintaban altattam, illetve cicin mellefekve. Aztan marcsak siman mellefekve, neha a hatat simogatva.

2023. márc. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen,hogy írtatok😊

Sajnos nálunk a hordozás nemjött be,próbáltuk mikor pici volt(hozzáértő által) majd mikor már nagyobb lett,de sajnos nemlett a barátunk.Adamot nempróbáltuk,de azt már bánom.Velünk alszik a szobába,de kiságyba,igen van olyan,hogy közöttünk főleg ha nyűgös éjszaka így megnyugszik.Szobája már kész van benne a kis mesés házikó ágyával,de az anyai szívem nem bírja,hogy oda szoktassam.

Igen próbáltam már,hogy becsukva az ajtót halgattam mit csinál,de 15perc sírás után nem bírtam tovább és töbször nemis próbáltam azóta.

De olvasva ezen Ti már átestetek szóval van kiút az alagút végén 😊 csak addig is a nagy ringatásba(esküszöm még búcsúba se kell menni mert magam vagyok a hullámvasút🙈) el ne repüljön szegénykém 😥 akármennyire is nehéz a popsi,de a lelkem csordultig tele van amilyen szeretettel ölel a kis kezével.

Most rendeltem rengeteg Szalay könyvet hátha a mesével megtudom majd fogni 😊

2023. márc. 25. 22:06
 7/13 anonim ***** válasza:
59%
Én nem csinálnám ezt. Nem is tudnám. Ha melléfekszel simogatod, mennyi idő lenne, hogy elaludjon? Az a baj ha erre a lobalasra szoktatod meddig fogod bírni? Egyre nagyobb lesz. Egy baba addig szivat, amíg csak lehet, meg kéne húznod a határokat.
2023. márc. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Fitlabdán próbáltad? Ráülsz, gyerek az öledben és rugózol. Talán lehet olyan vadul, mint a ringatást, de kíméli a derekad. Próbálhatsz kölcsön kérni egyet, szerintem nem csak nekünk van fölös példány.
2023. márc. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
En is a gimnasztikai labdat akartam irni
2023. márc. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Mellé fekszem és símogatom,de jó is lenne🥺 ilyen kétszer fordult elő egyszer csengettek,másodszor kutyaugatás.megébredt és még mielőtt tombolni kezdett volna gyors magam mellé raktam,simiztem és így aludt tovább.de szimplán hogy így aludjunk esélytelen pedig ma is próbáltam már.természetesen tudom,hogy ez így sokáig nemfog menni főleg mivel mindig nagyobb és csak egyedül vagyok ebben,bizom benne hogy az idő megoldja 🙏

A labdát ki fogom próbálni erre nemis gondoltam eddig!

Köszönöm szépen nektek 😊

Addig pedig hetente járok a masszőrhöz hátha segít a derekamon és a karomon.

2023. márc. 25. 22:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!