Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mikortól lehet cumit adni a...

Mikortól lehet cumit adni a babának hogy ne okozzon cumizavart? Az egyetlen alvási módja a szopizás

Figyelt kérdés

Minden más módszer csak pár perces alvásra jó. Az első héten próbáltuk a cumit, működött is, de sajnos nagyon sokat romlott a szopóreflexe.

Most elmúlt már 5 hetes, és szeretnék átállni az éjszakai cumis alváshoz, mert 30 percenként de max óránként kelt a baba, hogy adjak neki cicit


2023. máj. 9. 18:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha más a gondja (pl. ilyen hamar megéhezik vagy csak a közelségedre vágyik), úgyis kiköpi álmában vagy még ébren, aztán ugyanúgy sírni fog.
2023. máj. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
59%
Hàt nálunk nem lett cumizavaros a cumitól egyáltalán és ha éhes volt mindig kiköpte. Csak elalváshoz használja nyugtatásként és végig nappali alvásokhoz. Mikor éberebb nappal az alvásoknál nekünk bevált a cumi, mert így az átlag 20 perc helyett van, hogy 1-1.5 órát alszik simán. Szóval működhet a cumis trükk, babám 6 hónapos és még mindig cicis :)
2023. máj. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
70%
Kezdettől van szinte cumija és ugyanúgy szoptatom még. 9 hónapos
2023. máj. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
44%
Bármikor okozhat cumizavart. Tudom ördögtől való még a gondolat is de mondjuk aludhatnál vele. Nálunk is ez oldotta meg a sűrűn kelést. A testközel megnyugtatta
2023. máj. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
57%
Én is születéstől kezdve adok neki cumit, egyáltalán nem keveri össze az evéssel. Ha éhes vagy más baja van, be sem veszi a szájába a cumit, aludni viszont nagyon jól alszik vele. Már meg is találja alvás közben, ha kiesik, úgyhogy csak akkor kel éjjel (pár napos korától kezdve), ha éhes, utána alszik is vissza cumival.
2023. máj. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
86%
Bármikor kialakulhat. Nálunk 11 hét után zavart be a cumi, amit 4 naposan kapott meg minden alkalommal minden alváshoz. Cumisüveget még csak nem is látott…
2023. máj. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
81%
Már a kórházban cumit adtam neki 1 éves elmúlt és még szoptatom.
2023. máj. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
67%

Hat, sok sikert a cumihoz…:D

En adtam neki kb 5 napos koratol kezdve (kizarolag szoptatom, most 1 honapos) nem okozott gondot, de el se fogadja igazan :D

Csak akkor tudom vele megnyugtatni, ha kozben a kezemben van a baba es ugy hajlando cumizni, egyeb esetben nem.

Ejszaka? Ugyan, akkor a legnehezebb, csak cicin alszik, nagy banatomra, mert iszonyatosan megterhelo ez nekem, de nem tudok vele mit csinalni. Akkor hiaba adom neki a cumit, hiaba tartom ott a kezemmel, csak ordit.


Hat remelem jobb lesz valamikor 😅

2023. máj. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
20%
csak szoptatok. 17 honapos. egyszer probaltam a cumit, kiköpte utanna olvastam a cumizavarrol nemis probaltam soha többet. minek? semmi ertelme. az en lanyom gyonyoruen elvan cumi nelkul. mig a baratnom kisfia ejjel nappal avval maszkal, szerintem eleve borzasztoan nez ki amikor mar nagyobb babak evvel a muanyag izevel a kis szajukban jarkalnak.
2023. máj. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
68%

A kisfiam kb 5-6 hetes korában kapott először, most 3 hónapos, de kb csak az extrém nyűgős pillanatokban cuppogtatja, aztán kiköpi. Úgyhogy mi igazából a hosszabb autóúton vesszük igazán hasznát.


Viszont cumis üvegből szinte az első napoktól kapott lefejt tejet, mert az elején iszonyatosan besebesedtem és nagyon fájt a szoptatás, mostanság is heti 1 alkalommal az apukája, vagy édesanyám üvegből eteti, amíg én vezetni vagyok.


Ugyanúgy rácuppan a mellemre és jóízűen nyammogja, semmilyen zavara nincs.

Őszintén megmondom, hogy én itt hallottam először a cumizavarról.

2023. máj. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!