Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mikortól lehet cumit adni a...

Mikortól lehet cumit adni a babának hogy ne okozzon cumizavart? Az egyetlen alvási módja a szopizás

Figyelt kérdés

Minden más módszer csak pár perces alvásra jó. Az első héten próbáltuk a cumit, működött is, de sajnos nagyon sokat romlott a szopóreflexe.

Most elmúlt már 5 hetes, és szeretnék átállni az éjszakai cumis alváshoz, mert 30 percenként de max óránként kelt a baba, hogy adjak neki cicit


2023. máj. 9. 18:45
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
6-8 hetes kor előtt nem javasolják, de bármikor kialakulhat cumizavar. A statisztikák szerint átlag 5 babából 1-nél alakul ki. Én kivártam az első heteket, mégis cumizavaros lett (2 hétig cumizott), elvettem tőle, utána volt pár nehéz nap, mire helyreállt a technikája, de végül majdnem 2 évig szopizott.
2023. máj. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Mind a 2 gyerekem az első naptól cumis volt. 13 és 10hónapig szoptattam őket.
2023. máj. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
43%
Én már a kórházban adtam neki, mikor jött a fotós. Hazafelé az autóban is nála volt. Szóval szinte a 2. napon kapott, de soha nem lett cumizavara tőle. 14 hónapos koráig szopott.
2023. máj. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is cumival altattam, tudom egy önző dög vagyok de amikor jóllakott és csak komfort cicizett már leszedtem szépen betettem a babafészkébe mellém odaadtam neki a cumit és már aludtunk is. 1 éves múlt sosem volt cumizavara, pedig cumisüvegből is sokszor evett amikor elvittem valahova ahol szoptatni nem tudtam.
2023. máj. 10. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
14es dettó én is így csinálom. Mivel nappal semmi segítségem, így nem bírnám kialvatlanul. Marad a cumi, mert ez van, egyszerűen nem bírnám a napot alvás nélkül.
2023. máj. 10. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
72%

Én is úgy csináltam, hogy cici csak evésre, komfortra, nyugatarásra cumi.

Sose lett cumizavaros. Sőt, tejtestvére is volt pár hétig, pedig tankönyv szerint így el kellett volna apadnia a tejemnek, mert sosem volt órákig cicin, csak ha evett (igaz kezdetektől remek technikával). 5-10 perc alatt végett. Mégis szoptattam 1 éves koráig (nem is terveztem tovább)

2023. máj. 10. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

A fiam már a kórházban kapott cumit, nem lett cumizavaros. Tejem így is rengeteg volt, 1 éves koráig szoptattam (nem azért hagytam abba mert elapadt volna).

Szerintem ez amúgy lutri hogy kialakul e a cumizavar. Most a másodikat várom, kapni fog cumit ha igényli, de közben imádkozni fogok hogy a szoptatás ugyanolyan könnyen menjen mint a fiammal 😂

2023. máj. 10. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!