Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Ki meddig használt légzésfigye...

Ki meddig használt légzésfigyelőt?

Figyelt kérdés

Meddig használtatok légzésfigyelőt? Meddig ajánlott?

Nekem sajnos irreális félelmem van a bölcsőhalál miatt. A gyermekem nemrég múlt 1 éves. Logikusan tudom, hogy nem lenne semmi, ha nem kapcsolnám be, nappal se használjuk, illetve, ha elutazunk se, de itthon valahogy nem bírom ki. Esetleg aki volt hasonló helyzetben, vagy bárki akinek van tippje, hogyan engedhetném el ezt a szorongást, hálásan megköszönném, ha megosztja velem. Érdemes lenne pszichológushoz fordulni?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2023. máj. 22. 00:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
16%
Nekünk sosem volt. Velünk aludt egy szobában.
2023. máj. 22. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Az elsővel kb 1 éves koráig, a másodikkal el is lefejtettem, hogy létezik ilyen (mondjuk ő amúgy is alig aludt a kiságyban, 6 hetes korától egyáltalán nem)
2023. máj. 22. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
68%

A bölcsőhalál 1-4 hónapos korban a leggyakoribb, féléves kor után drasztikusan esik az előfordulása, egyéves kor után meg gyakorlatilag nem is létezik. Széles körben elterjedt nézetek szerint egyéves korig jó a légzésfigyelő, főleg a gyártónak, hiszen azt sugallja hogy megéri.


És ezért most le leszek pontozva, de nagy vizsgálatok szerint sem a klasszikus légzésfigyelők, sem az egyéb komplex pulzus/légzésfigyelő monitorok nem voltak képesek csökkenteni a bölcsőhalál előfordulását egészséges (nem koraszülött, nem alapból magas rizikójú beteg) gyerekek esetében. Éppen ezért sok országban rá sem írhatják a gyártók hogy "sids monitor" vagy hogy megelőzi a bölcsőhalált, mert megtévesztőnek minősül. Persze mindig vannak anekdoták, de egy egészséges gyerek esetében a biztonságos alvási szokások kialakítása sokkal fontosabb, mint az akármilyen lapos, high tech figyelő rendszerek.


Ha nagyon nem megy az elengedése a dolognak, akkor tényleg keress szakembert, bár ha már csak otthon kapcsolgatod, akkor jó úton jársz és rá fogsz jönni hogy felesleges.

2023. máj. 22. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Hármas vagyok, amúgy az első gyereknél egy hétig, most a második velem fog aludni, úgyhogy nem fogjuk elkezdeni semm
2023. máj. 22. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Elsőnél olyan másfél éves volt már, mire eszembe jutott kivenni az ágyból :) A második meg köszöni, nem volt hajlandó az ágyában aludni.
2023. máj. 22. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőnél a kiságyban őrizte a párnákat egy évig, aztán úgy láttam, ha így is úgy is velem alszik, tán jobb lenne elrakni.

A másodiknál nem fogok ennyit várni, ha ő se lesz hajlandó az ágyban aludni, akkor adom is el.

Én azt nem tudom megszokni, hogy már elvileg alhatna párnával, takaróval, mert lassan két éves, ráadásul álmában is jól mozog, nem szokta a fejét semmibe belefúrni, mégse nagyon merek még mindig neki se párnát, se vastagabb takarót adni. Fel van öltöztetve és max kis babaplédet kap, nem fázik meg, de na. Pedig már a saját új ágyában alszik. Én ezt engedem el nehezen, nem a légzésfigyelőt.

2023. máj. 22. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

15 hónapos korában gyengülő elemet nem vettem észre és riasztott az éjszaka közepén, sajnos szokása volt ha elmaradt az elemcsere. Reggel az első dolgom volt, hogy kiszedtem az ágyból.

A kicsivel 8-9 hónapos korától egyre többször felejtettem el bekapcsolni, 1 éves korára már az ágyban sem volt benne.

2023. máj. 22. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Mi kaptunk kölcsön,bár nem akartam,erősödtek,hogy de kell az...oké,elhoztam,betettem a szekrénybe.ott is maradt.

Bár sok értelme úgysem lett volna mert velem aludt/alszik még mindig a fiam.1 éves elmúlt már

2023. máj. 22. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Mindkét gyereknél kb 1 éves korukig használtuk. Eddig is szokták ajánlani.
2023. máj. 22. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
11 hónaposan nem volt hajlandó megmaradni a kiságyban. Pár hétig a földön aludt matracon. Ott ugye nem volt. Aztán kapott rendes 90x200-as ágyat majdnem 1 évesen. Abba nem tudom már beletenni, mert vastag a matrac. Így elengedtem. Pedig előtte nekem is fóbiám volt, hogy ha nem volt bekapcsolva. Mondjuk az első gyereknél egyáltalán nem féltem. Csak mielőtt a második gyerkőc született, ismerősnél meghalt a kicsi látszólag ok nélkül, és mondták, hogy bölcsőhalál. Pedig bőven elmúlt 1 éves. Na onnantól sajnos bennem volt a félelem. De mostanra elmúlt. A saját életét keseríti meg az ember, ha ezen stresszel folyamatosan.
2023. máj. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!