Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 4 hónapos alvás romlás? Kinek...

4 hónapos alvás romlás? Kinek mi segített?

Figyelt kérdés

Az alvás nálunk mindig nehéz dolog volt, kisebb korában órákon át üvöltött, és átlagban 11 felé aludt el, de volt hogy még utána. Ez kb egy hónapja normalizálódott, most úgy néz ki az este, hogy 5-6 között érünk haza a sétából ahol az utolsó nappali alvása van. 7 körül fürdik. Utána már amennyire lehet sötétítünk, a tévét kikapcsoljuk (amúgy sem megy sokat, csak 7 előtt a híreket nézi benne a férjem ebből nem hajlandó leadni). Ringatom és énekelek neki, meg kap enni. És előbb-utóbb valamelyikbe bele alszik, én meg berakom az ágyába. Ez 8-9 között szokott lenni. Eddig pedig szépen aludt is, max 2-3 éjszakai etetéssel.

Most 4,5 hónapos, és pár napja teljesen elromlott az alvása. Kb 1,5 óránként kel. Ráadásul 4.30. felé véglegesen fel akar ébredni, csak ha áthozom magunk mellé akkor hajlandó elaludni, de akkor is kb a mellemmel a szájában alszik. Kezdek kikészülni. Olvastam hogy ebben a korban érik meg az idegrendszere, más az alvás ritmusa, és már olyan kis mikroébredéseket csinál mint a felnőttek. Az volt a tanács, hogy legyen teljesen sötét a szobája, meg kezdjem el megtanítani egyedül elaludni, mert ha nálam alszik el, de a kiságyban kel fel az megijeszti. Most az éjjelifényt még megpróbálhatom kiiktatni, de ő önállóan nem tud elaludni. Sokszor próbálom mikor már látom hogy álmos, berakom az ágyába, de oltári ordítás lesz belőle, hiába maradok mellette meg énekelek, csak az a jó ha az ölemben alszik el. Nem tudom most mi legyen, nem akarom tréningezni. Ugyanakkor azt írják, hogy ezek a kis ébredések nem múlnak el, tehát csak az a megoldás ha egyedül is el tud aludni. Ez leírva olyan szépen hangzik, de a gyakorlatban nekem tényleg vörös fejjel ordít ha az önálló alvás lenne a feladat.

Van esetleg valami tanácsotok? Nektek volt ilyen időszak? Mi segített?



2023. máj. 31. 14:13
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
Növekedési ugrás
2023. máj. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Az idő.

4 hónapos korig egész okésan aludt. Aztán regresszió, fogzás,kúszás,mászás stb.

10 hónaposan kezdett javulni. Persze újabb fogaknál mindig visszaesünk.


Volt hogy 5-6 hó között 30 percenként kelt. Fincsi volt...

2023. máj. 31. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%

#2es vagyok. Nekünk is csak ölben aludt. Ez van. Inkább ez mint a tréning.

9 hónaposan ért meg rá, hogy testkontaktus nélkül tudjon újra aludni.

2023. máj. 31. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az idő... Tök jó alvó volt újszülöttként, 2-3 hónaposan az éjszakát is átaludta. 4 hónaposan minden elromlott. Most 20 hónapos, már jónak számít, ha csak 2x kel... :(
2023. máj. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a fiam 2-3 hónaposan átaludta az éjszakát. 3,5 hós korában kezdett 1-2 óránként kelni és 16 hónapos koráig így is aludt. Reggel nagyon korán is kelt, 5 körül. 3,5 hónaposan fordult át először és 16 hónapos korára lett stabil a járás, úgyhogy én ezzel hoztam összefüggésbe.


Próbáltam félálomban letenni, kipattant a szeme úgyhogy ringattam én is.

Nappali alvásokat variáltam, főleg "nagyobb baba" korában de ez sem változtatott az éjszakai alvásán.

Hozzá nem tápláltam fél éves korig úgyhogy ez biztosan nem borította az alvást.

Esti rutin volt korábban, volt később. Egyikkel sem volt jobb a helyzet, sőt.. a későbbi altatás volt az összes kózül a legrosszabb ötletem.

Szóval sokmindent próbáltam de sajnos semmi sem működött, magától megoldódott. 8-9 hónapos korában az első nappali alvása megnyúlt 2 órásra, azzal jobb is lett a helyzetem mert simán aludtam én is egyet.

2023. máj. 31. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát, az idő segített.

4 hónaposan 1 hónapra borzalmas lett az alvása, majd 6-9 hó között még kriminálisabb, ott teljesen tropára mentem lelkileg (pedig a férjem segített éjjel, de nappal is alig aludt és nyűglődödött egész álló nap).

Utána is csak kb 2-2 hétre lett jobb, nagyon lassanként, sok visszaeséssel (fogzás, beegség).


Valahogy 13 hónapos korában, egy amúgy jó periódus után, mikor megint elromlott, lett elegem, és akkor alvástréneltem, ami annyi volt hogy mellette voltam amíg elaludt egyedül az ágyában, egyre csökkentve a benn töltött időt.

Az maga volt a megváltás, igaz, a fogzás, beszédfejlődés, betegség bekavar de volt vagy 4 hónap amikor aludtunk rendesen és thdom hogy végig tudja aludni az éjszakát.


Amúgy 18 hós most, megint valami van, mert ezerszer megébred 11 és hajnali 1 között, és napközben se alszik már sokat, meg jön megy, a totyogó kor egy egész új pálya....

Hidd el nálam jobban senki se utálja ezt de sokszor csak túlélni lehet.

2023. máj. 31. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk nem volt. Ugyanúgy kelt 2 szopira előtte is meg utána is. Itt olvastam először erről.
2023. máj. 31. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Alvási regresszio.olvass utána.

Nálunk 13 hónapos koráig tartott az óránkénti kelés,amíg szopott

A leválasztása után elkezdte újra ataludni az éjszakát mint négy hónapos kora előtt..

2023. máj. 31. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
4,5 hónapos, 3,5 hónaposan romlott el az alvása, 3 hétig óránként keltünk, mostmár csak 2-3x, ebből 1x eszik, a többinél csak megébred. Hol ilyen, hol olyan.
2023. máj. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Fiamnál az idő. Lányomnál az sem 🤣

Fiamnál ez úgy 13hónaois koráig tartott. Ma már 4 éves, de a mai napig nem alszik el egyedül és még mindig kel 1x.


Lányom 20 hónapos, a mai napig tart nála. Vannak jobb időszakok, akkor "csak" 3x kel éjjel, rosszabbakon óránként.

Ja és őt is altatnom kell.

2023. máj. 31. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!