Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mikortól aludt el teljesen...

Mikortól aludt el teljesen egyedül a gyereketek?

Figyelt kérdés

Itt arra gondolok, hogy mondjuk bekisered a szobaba, egy rövid mese, villany le, te kimesz es alszik.

Az en kisfiam 4,5 eves. Egyenlore ugy all az alvas, hogy az esti rutin utan olvasunk egy rovid meset, majd befekszik, elkoszonok, picit megsimizem a labat es ott ülök (sötétbe) az ágya mellett, amig el nem alszik. Illetve ki tudok osonni, nem veszi észre, de alapvetően szamit ra, hogy ott vagyok vele.

Ő mindig is külön ágyban, külön szobában aludt. Éjjel alig alig ébredt, akkor se volt nagy gond vele, néha apróbb felriadások, de aludt is vissza. Tulajdonképpen 3 éves kora óta átalussza az éjszakat, tehát ezzel nincs gond. Azt pedig folyamatosan alakitottuk ki/alalult ki, hogy minel kevesebb kontakra legyen az elalváshoz szüksége, de ez az ott ülés még mindig “elvaras” vagyis neki megynyugvás. Gondolom 5-6 éves korban talán már lehetne a fentieket próbálgatni. Szerintetek?


2023. jún. 4. 21:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
72%
Kb. 2 év 8 hónapos kora óta elküldjük aludni, és megy. Persze puszi, betakargatás, meg minden egyéb van ilyenkor, de már nincs hiszti, hogy feküdjek oda mellé, mert csak úgy hajlandó aludni. A szobája ajtaja egész éjjel nyitva van mondjuk.
2023. jún. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
71%
Az esetek nagy részében mindig úgy aludt el, ha elkezdett nyoszorogni, sírni, vagy mikor már nagyobb volt vissza hívni akkor bementem és maradtam de a legtöbb nap miután kimentem kicsit még dunnyogott magában forgolodott aztán elaludt. Mesélni fürdés előtt szoktunk pont azért mert gyors elalvo.
2023. jún. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
58%
1.5 évesen rájöttem, hogy amíg bent vagyok mindenre is felkapja a fejét, ha megmoccantam, így kijöttem a mese után, elsőnap sírt 10-15 percet, vissza mentem lefektettem, simi kijöttem, másnap 5 perc volt 1 visszamenetellel, 3.nap már csak 1 anya volt. Az eddig 1-1,5 órás elalvás helyett 10 perc múlva aludt onnantól.
2023. jún. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
93%
Egy 7 éves kislányom van. Néhányszor szóbakerült, hogy mese után kijönnék ha nem gond, de nem szeretné én pedig nem erőltetem a dolgot, mellette ülök míg elalszik. Egyébként sem tart sokáig.
2023. jún. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
83%

8 évesem mellett is ott maradok még én vagy az apukája amíg elalszik.

Ő igényli, nekem meg belefér.

2023. jún. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
52%
A fiam 2,5 éves lesz, mindig egyedül aludt el. A lányom is kb 1,5 éves koráig, de azóta (most 4 éves) csak velem tud elaludni az esetek többségében.
2023. jún. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
38%
2 éves koruk óta egyedül alszanak el a lányaim (8 és 6 évesek). Annyira ragaszkodnak a zavartalan alváshoz, hogy még betegen is, amint hat a gyógyszer vissza kell vinni őket az ágyukba vagy kiküldenek minket.
2023. jún. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
44%
Szoktatas kerdese, en nem szoktattam ra ilyesmire, nem is igenyli.
2023. jún. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
6 éves.Most kb 1 hete elalszik egyedül.
2023. jún. 4. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
38%
Lányom kb 1 évesen is egyedül aludt.
2023. jún. 5. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!