Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Milyen károkat okozhat az a...

Milyen károkat okozhat az a fajta altatási módszer,amikor a babát-kisgyermeket az édesanyja magára hagyja a kiságyba és a gyermek álomba sírja magát egymaga?

Figyelt kérdés
A válaszaitokat szeretném megmutatni egy olyan édesanyának akiszerint ez a módszer az igenis a jó !
2023. júl. 4. 22:43
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
28%

Nem azert,de eleg egyertelmu hogy nem allsz ott minden nap, minden perceben es nezed,hogy ok mit csinalnak. Az en lanyom is uvoltott mar ugy a faradtsagtol,hogy semmivel nem lehetett megnyugtatni es mindegy volt mar az agyban vagy hol van, nem volt semmi sem jo neki.


Neked amugy van gyereked vagy eleted,hogy ennyire belelatsz masokeba?! A tobbi kommentelonek meg annyi informacioja sincs es egybol szidjak az embert, holott alralaban az ilyen kerdezek 90%-at oltna emberek irjak akik feltekenyek masokra vagy szimplan muszaj mindenben okosabbnak lenniuk..

2023. júl. 5. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
67%

Sok cikk van a neten róla.

Én csak a férjemnek mutogattam ezeket, mert a kezdeti hetekben, amikor mindketten feszültek voltunk az éjszakázástól, ő is hozta haza munkahelyéről a fantasztikus (és kéretlen!) tanácsokat az ottani anyukáktól, hogy márpedig hagynunk kéne sírni a babát. Iszonyat ideges voltam, valahányszor előjött ezzel. Megmondtam, hogy nem az egyszeri gyári munkás Mancika tanácsai nekem a mérvadóak, hanem amit gyermekpszichológusok is javasolnak, valamint amit a józan ész és az anyai szív is diktál.


Egy anyuka például azzal jött, hogy ő gyerekét öt hónapos korától a gyerekét szó szerint egy székhez kötözte, és úgy nézette vele a tévét, hogy ő tehesse a dolgát, mégis patikus lett belőle...

2023. júl. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
67%

"ilyen kerdezek 90%-at oltna emberek irjak akik feltekenyek masokra"


A kritikára az, akinek nincsenek normális érvei, ezekkel szokott reagálni:

1) Nem volt az én cipőmben.

2) Biztos irigy/féltékeny


De főleg az irigy. Ez az örök aduász.

2023. júl. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
73%

Pont ezt akartam írni én is.


Irigy, féltékeny...


Mire is kellene azoknak lennünk amúgy? 😄


Irigyelnem kéne, hogy valaki egy érzéketlen tuskó?


Amúgy meg igen, arra tudunk csak válaszolni, ami és amennyi információt kapunk itt.


Ennyi erővel senki ne válaszoljon semmire, hisz úgysem tud 100 % semmit az adott szituációról, így mi értelme is van? 😄


Nevetséges.

2023. júl. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
71%

11!

Az én gyerekem is ordított már úgy, hogy semmi nem volt jó neki, én mégis inkább úgy vészeltem át azt az időt, hogy ölben volt, hogy legalább érezze, hogy segíteni szeretnék neki, nem lesz**om.

Egyszerűen nem bírtam volna úgy szemlélni a szevedését, hogy semmit nem teszek. És nem, nem irígylem sem azt az anyukát, aki igen, sem ennek az anyukának a babáját, még féltékeny sem vagyok.

2023. júl. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Koszonom, de ha neked az normalis erv,hogy egy mondatnyi infora szidsz vadidegen embereket, akkor csak gratulalni tudok Neked!


Valamint igen, ha hozzad elmegy valaki es te csak a konyhaba rohansz egy tapszert kesziteni es abban a 20 mp-ben keservesen sir az ehsegtol a babad es aztan ezt latva az a kedves szemely mindenkinek elmeseli hogy folyton hagyod sirni a gyermeked, akkor az valid?!


Valamint igen, az ilyen egy mondatos kerdesek mogott altalaban egy rosszindulatu, elegedetlen vagy csak onigazolast kereso szemely van, aki valoban elhanyagolas jelet tapasztalja az vagy valoban hosszan kifejti a problemat, hogy vajon jol gondolja, latja-e a helyzetet vagy ha biztos benne akkor nem a gyakorin irogat hanem lepeseket tesz az ugy erdekeben, ha pedig megsem akkor csak a kivancsisag hajtja de nem erdekli igazan.


Az utolso valaszolonak pedig, orulok hogy te a megvigasztalhatatlan gyermeked megallas nelkul olelgeted es ringatod. Nekem nincs siros lanyom, nem is volt mit atveszelni mert meg csak ejszakazni sem kellett vele soha. Egyetlen egy alkalom volt es ez most egy hete volt hogy egyszeruen sehogy nem akart elaludni, es nem, nem hagytam magara de sehol nem volt neki jo es itt mosolygok is az olelgetesen, sajnos a 15-kg-s, hajnali egykor is jatszani akaro gyereket, akit ha leakarsz tenni akkor uvoltve fut eloled, picit nehez abban a helyzetben olelgetni.


De nyilvanvaloan, te is magadra vetted amit irtam, es az egyetlen amit leszurtel a hsz-bol hogy irigy vagy es en nyilvan hagytam sirni a gyermekem. Olyan jo mikor itt meg csak kisbabas anyukak mar megvaltottak a vilagot es mindent jobban akarnak tudni, elsosorban ertelmezni kellene kinek mi szol, en nem tudok magamra venni valamit ami nem igaz ram, ti mindketten azt hittetek nektek szol az irigyseg szo, azert ez is sokat elmond, nem de?!

2023. júl. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

#16


Ezt olvastad?

"A válaszaitokat szeretném megmutatni egy olyan édesanyának akiszerint ez a módszer az igenis a jó !"


Ebből nekem az jön le, hogy az az anyuka tudatosan hisz ebben a módszerben, gondolom szó volt róla kettejük közt. Tehát nem arról van szó, amit te írsz, hogy egy pillanatnyi helyzetből ítélte meg.

Igenis vannak ilyen anyák, ráadásul képesek a tutit megmondani azoknak, akik a kötődő nevelésben hisznek. Nekem ismeretlenül is megüzenték a férjemen keresztül, hogy rosszul csinálom, sírni kéne hagyni a fiam, mert a fejünkre nő...

2023. júl. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Persze, nekem ez akkor is furcsa. Nekunk annyiszor kellett talalkozni a vedonovel pedig nek volt problema, megis jott heti 2x. Hogy nem veszik eszre,ha valami nem okes. Nekem meg a gyerek szuletese elott azt is kerdeztek miert nincs falmatricank es mikor lesz kesz. Vagy csak nekem jutott ilyen katonas vedono?


Azok velemenyere pedig soha ne adj, akik nincsenek melletted es nem latjak mit csinalsz, te babad, te ismered es te tudod mi a jo. En mar az elso pillanatban kerdeztem a kedves tanacsokat osztogato embereket, hogy akkor jonnek es intezik a gyereket a sajat tudasuk szerint? Gondolhatod hogy egyikuk sem akart segiteni es azota is csendben vannak vagy a kozelembe sem jonnek 😄

2023. júl. 7. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

18 mi köze q falmatricanak a normalis gyerekneveleshez?.

Szuper védőnőtök van 🤣🤣

2023. júl. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim válasza:

Ilyenkor a baba nem “álomba sírja” magát. Egy baba azért sír, hogy jelezze az anyukájának, hogy baja van. Ha anya nem felel a hívásra, bekapcsol az evolúciós életösztön. Mivel egyedül nem képes a menekülésre, és sírva bármilyen ragadozónak céltáblájává válna, halottnak tetteti magát. A sírást abbahagyja, életjeleit a minimumra csökkenti; légzése, szívverése lelassul, “bealszik”.


Vagyis ha hagyod álomba sírni a gyerekedet, egy túlélő reakciót kapcsolsz be benne, és halottnak tetteti magát, mint egy oposszum.

2023. júl. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!