Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Milyen károkat okozhat az a...

Milyen károkat okozhat az a fajta altatási módszer,amikor a babát-kisgyermeket az édesanyja magára hagyja a kiságyba és a gyermek álomba sírja magát egymaga?

Figyelt kérdés
A válaszaitokat szeretném megmutatni egy olyan édesanyának akiszerint ez a módszer az igenis a jó !
2023. júl. 4. 22:43
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Engem hagytak sírni a szüleim éjjel, egyedül, pici koromban a kiságyban. Nem nagyon vannak emlékeim totyogós koromból, de arra speciel emlékszem, hogy nagymamám nem bírta hallgatni éjszaka a bömbölésemet, berontott a szomszéd szobából, kikapott a kiságyból, és a szüleim tiltakozása ellenére magával vitt a saját ágyába. Megmaradt az emlék, ahogy megnyugodva meglapulok a háta mögött, emlékszem arra a biztonságérzetre és melegre, amiben aztán békésen és boldogan elaludtam.

Szerintem ennek a sírni hagyós módszernek a következménye, hogy gyerekkoromban nehéz volt ágyba dugni, hogy féltem a sötétben, féltem az éjszakától. Még ma is a végsőkig kitolom a lefekvés idejét.

Ezért aztán én megengedtem a gyerekeimnek, hogy amíg maguk nem mentek külön szobába, addig velünk aludjanak. És a lányom lámpafénynél alszik ma is, azt is elfogadom. Soha nem engedtem, hogy féljenek egyedül a sötétben, pláne sírjanak. Nem akartam, hogy átéljék azt, amit nekem kellett gyerekkoromban.

Egyszer megkérdeztem édesapámtól, miért hagytak engem sírni éjjel kiskoromban. Azt mondta, mert akkor az volt módi, azt a tanácsot kapták, hogy nem szabad felvenni a gyereket, azt gondolták, úgy csinálják jól. Szerintem meg a nagymamám csinálta jól, aki a szívére hallgatott rideg nevelési tanácsok helyett. Nem rontott el vele semmit, sőt, és ma is hálás vagyok neki.

2023. júl. 12. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%
Oh 21-es ez olyan aranyos ❤️❤️❤️a nagymamad csinalta jol mindenkeppen.
2023. júl. 12. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Köszönöm, kedves 22-es.
2023. júl. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!