Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Felkapattam volna?

Felkapattam volna?

Figyelt kérdés

Az 1 hónapos kisfiam alig alszik napközben. Emiatt alig tudok bármit csinálni a ház körül, vagy esetleg én is pihenni egy keveset. Próbáltam már a babakocsiban, magam mellett az ágyon, pihenő székben, az autóshordozóban, kint a levegőn, ezer féle altatási pózban. Cserélek pelenkát, eszik, iszik, büfizik. Csendes refluxa van, emiatt evés után általában rajtam elalszik, vagy legalább elpilled és még kb 20-30 percig függőlegesen magamon tartom, hogy ne csorogjon vissza a gyomortartalom. Ezidő alatt általában elalszik, majd amikor lerakom a kiságyába vagy azonnal, de maximum 15-20 perc múlva felébred. Kapálózik, forgolódik. Sokszor előfordul, hogy esetleg egy benn maradt büfi miatt, vagy puki miatt tekergőzik. Ekkor kiveszem, megvárom a büfit, majd próbálom visszaaltatni, de semmi. Ha lerakom a kiságyba ugyanúgy kapálózik. Néha nincs is büfi, mégis felkel. Az is előfordul, hogy a két evés közt egyáltalán nem alszik. Hosszakat pislog, ásitozik, de sehogysem tudom elaltatni.

Ezzel szemben éjszaka nagyon jól alszik, általában 9óra körül végez az evéssel, legközelebb 2óra körül ébred, 3 óra fele elalszik, majd 6-fél 7környékén eszik ismét. Ezután kezdődik az ébrenlét gyakorlatilag egész nap.

Viszem magammal a babakocsiban a házban, hogy pisilni, enni-inni tudjak, de ezt az időt is kb végig kapálózza benne.

Lehet, hogy felkapattam és csak rajtam hajlandó aludni? Mert úgy képes órakig is, viszont ebben a nagy melegben összesülünk, meg persze ugyanúgy nem tudok semmit csinálni.

Hason nem igazán szeret aludni a kiságyban, talán azért mert picit keményebb a matrac. Az ágyunkon volt már, hogy hason elaludt, de ott azért nem hagyom szívesen, mert nincs légzésfigyelő, és már néhányszor bejelzett(pl ma reggel is).

Valaki járt hasonlóan? Esetleg tapasztaltabb anyukák, valami ötlet, hogy altathatnám el?



2023. júl. 26. 06:24
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
97%

Egy egy hónapost nem lehet felkapatni.baromsag.

Egyszerűen csak szüksége van rád.

2023. júl. 26. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
95%
1 hónapos, nyugalom. Ilyenkor csomó baba csak az anyukájának tud jót aludni.
2023. júl. 26. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
15%
De sír folyamatosan? Vagy miért viszed mindenhova magadom ahelyett, hogy a dolgokat csinálnád, amíg elvan ébren?
2023. júl. 26. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

Nem szokott sírni. Kapálózik, feszíti magát, kiköi a cumit és keresi, ezért viszem magammal, mert attól tartok esetleg mégis büfi ragadt bent, és időben fel tudjam venni, ha esetleg bukással együtt érkezne a büfi.

Biztos rájöttetek, de első babám. Nem tudom mi normális vagy mi nem, ebben az időszakban, de ez a kevés alvás nem hiszem, hogy annak mondható.

2023. júl. 26. 06:56
 5/33 A kérdező kommentje:
Mindenki azt mondogatja, hogy majd idővel elmúlik, betölti a 3 hónapot és könnyebb lesz stb. De akkor csak törődjek bele, hogy nem alszik? És nem csak simàn ébren van ugye, hanem nyugtalankodik. Nem csak az érdekel, hogy mondjuk meg tudjak főzni, vagy elmosogatni, hanem a fejlődése. Nem azért kell sokat aludniuk még ennyi idősen, mert főként az idegrendszerük aközben fejlődik?
2023. júl. 26. 07:01
 6/33 anonim ***** válasza:
100%
De, aludjon sokat, de ha ehhez az kell, hogy rajtad legyen, akkor legyen úgy. És a 3 hónap se feltétlenül pont annyi lesz, ne ijedj majd meg.
2023. júl. 26. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

Én nagyon szívesen hagyom, hogy rajtam aludjon. Imádom nézni közben a kis arcát, hallgatni, ahogy szuszog. Viszont így ugye teljesen "kötve" vagyok.

A hordozóról(kenguru vagy mi is a neve) azt hallottam, hogy nem tesz jót a gerincének, a lábainak, mert nem jó az a póz neki órakig, amiben van. Arról van valakinek tapasztalata? Ha csak addig használnánk, míg esetleg gyorsan megfőzök, hogy én is ehessek normálisan, azzal nem tennék akkora kárt, igaz?

2023. júl. 26. 07:18
 8/33 anonim ***** válasza:
61%

De nem kell magaddal vinned mindnehovs felkötve, vagy ha viszed, akkor sem kell fogni minden percben egész nap.


Tedd le a földre egy játszószőnyegre magad mellé, míg csinálod a dolgod, akkor ott van, látod, tudsz reagálni, ha sírni kezd, de amíg nem, tudsz haladni.

2023. júl. 26. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%

Ne kenguruba tedd, hanem kendőbe! A kenguru tényleg nem jó a gerincének, de a rugalmas és szövött kendők újszülött kortól használhatók.

A karikás kendőt a legegyszerűbb használni, ha a Te hátad bírja a féloldalas terhelést. Nekem anno az ép eszemet mentette meg.... Nekem is ölbebabám volt.

2023. júl. 26. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:

Ölbebaba, hát ezt a kifejezést nem is hallottam még, nagyon aranyos.

Az én gerincem eléggé kivan(6-7 év fizikai munka a terhesség előtt, de előtte is volt már rá gondom), de talán kibírok néhány órat egy nap úgy, mivel ha rajtam alszik, akkor sem fekszek kényelmesebben, a derekamat kikészíti, viszont neki így kényelmes.

2023. júl. 26. 07:33
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!