Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Az első hat hétben aggódnátok,...

Az első hat hétben aggódnátok, hogyha nagyon keveset aludna a babátok?

Figyelt kérdés
Igaziból nem sír, elnézelődik meg berakjuk neki ezt a zenélős ágy feletti játékot, lazán elvan fél-egy akár két órát is. Piciket nyögdécsel és rúgkapál, de nem sír. Viszont szerintem ilyen max 10 órát alszik egy nap, nagyra nyílt szemekkel nézelődik.
2023. júl. 29. 16:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem aggódnék, főleg ha jókedélyű.
2023. júl. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem aggódnék, nem aggódtam.
2023. júl. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
53%

És ha aggódsz, akkor 16 órát fog aludni? Megold bármit is? Tudsz bármit is tenni?

NEM.

Szóval semmi értelme aggódnod.

2023. júl. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%
Én aggódtam. Értelme volt? Nem. De sajnos nem tudom kikapcsolni az aggódást, bármennyire is szerettem volna. Nálam az alvás a legnagyobb mumus, azon aggódom sajnos a legtöbbet, de ahogy nő a gyerek (most 4 hónapos) úgy egyre kevésbé talán.
2023. júl. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is aggódtam, mert mindenhol azt olvastam, hogy jaj mi lesz, ha nem alszik eleget a baba, ilyen meg olyan idegrendszeri károsodások meg mittudomén. Dehát ez azokra a babákra igaz, akik amúgy aludnának, csak nincs lehetőségük. Nem azokra, akiknek eleve kevesebb az alvásigényük.

Ugyanígy görcsöltem az evésen is. A lányom még 2 hónaposan is 50-60 ml-ket evett meg 3 óránként. Majd felrobbantam az idegtől meg a pániktól minden alkalommal, amikor 50-60 ml után kilökte az üveget és egy korttyal se volt hajlandó többet enni. 3,5 éves, igaz a mai napig kb. fényevő, de egészséges, mint a makk, Arany János verset szaval. :D most az utóbbit nem dicsekvésből mondom, hanem csak egy példa arra, hogy nem lett semmi baja attól, hogy kevesebbet aludt és evett, mint amennyi a nagykönyvben meg van írva… nem lett se testi se értelmi fogyatékos.

Úgyhogy most a fiamnál megfogadtam, hogy nem érdekel, hogy mennyit eszik meg alszik, amíg gyarapodik és jó a közérzete, addig minden rendben. Ő eszik amúgy sokat, de ő is pár hetes kora óta 2 órákat egyhuzamban simán ébren van napközben. De ugyanígy, ahogy írod: elvan, nem sír, hanem nézelődik.

2023. júl. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én mindkétszer aggódtam, ők sírás miatt nem aludtak. Sok értelme nem volt az aggódásnak, változtatni nem tudtam rajta.
2023. júl. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Az első gyereknél nagyon aggódtam, mert nap közben 20 perceket aludt, majd hordozokendoben sem sokkal többet. 9 hónaposan már a délutáni alvást is elhagyta.


Most a másodikkal aki most 6 hetes, már sokkal rugalmasabb vagyok, ha elvan, nem sír, akkor nem próbálom altatni, mert felesleges. De nehéz nem stresszelni, viszont aludni úgysem fog, ha idegeskedunk ha nem.

2023. júl. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!