Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mennyi ideig cserélik fel a...

Mennyi ideig cserélik fel a nappalt az éjszkával?

Figyelt kérdés
3 hetes babám sajnos még felcseréli. Éjszaka alig alszik, azt is csak mellettem az ágyban, délelőtt meg végig alszik a kiságyban...akinek ilyen volt, mennyi idő kellett, hogy átálljon? Ébreszteni csak akkor szoktam, amikor tényleg nagyon sokat alszik egyben, de amúgy nyilván nappal fény van és zaj, éjszaka pedig sötétség és csend. Őt viszont ezek nem igazán érdeklik.

2023. aug. 16. 10:27
 1/5 anonim ***** válasza:
50%
Magától nem fog átállni, ha hagyod aludni nappal.
2023. aug. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%

Mi az, hogy délelőtt végig alszik? Hánytól hányig? És délután?

Egy háromhetes még nagyon keveset van ébren egyhuzamban, teljesen normális, ha a nap nagy részét átalussza, ez egyáltalán nem jelenti azt, hogy felcseréli a nappali és az éjszakát. Alakulni fog az éjszakai alvása.

Segíthet, ha az ébrenléti időket nem az ágyában tölti, hanem pl játszószőnyegen a földön.

2023. aug. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Délelőtt általában kb. 9-től 3-ig alszik. Felkel közben egyszer enni (vagy én keltem) és alszik tovább. Utána délután már egész sokat ébren van.

Éjjel végülis csak 3-4 alkalommal ébred, de ilyenkor sokáig nem alszik vissza. És végig csak úgy tud aludni, hogy összebújunk az ágyban. Délelőtt meg ugye végig a kiságyban alszik.

Pl. legutóbbi éjszaka 10 körül elaludt. Éjfél körül ébredt, fent volt egy órát, aztán ébredt 2-3 körül, akkor is fent volt egy jó ideig, aztán ébredt fél 5-kor és már vissza sem aludt, kezdtük a napot...

Amikor ébren van nappal, akkor mindig közöttünk van, nem hagyjuk a kiságyban.

2023. aug. 16. 12:20
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez tejesen változó. Az én babám alvása 5 hetes kora körül igazodott a napszakokhoz, anyum mesélte, hogy én 3 hónapos koromig (amíg tartott a hasfájás) éjszaka voltam ébren és nappal pedig aludtam. Rokonságba van olyan kisfiú, aki már 1 éves lesz, de még mindig nappal alszik többet és éjszaka sokkal éberebb.
2023. aug. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

3-as kérdező, akkor "napközben" és nem pedig "délelőtt". Így azért egész más!

#2

2023. aug. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!