Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Babátok nélkül egy éjszaka?

Babátok nélkül egy éjszaka?

Figyelt kérdés
Mennyi idős volt a babátok mikor először rábíztátok valakire éjszaka és elmentetek otthonról? Tudom, hogy gyerektől függ de kíváncsi vagyok.
2023. aug. 23. 12:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A fiam 2 év 2 hónapos volt, amikor először nagyszülőknél aludt. Azóta rendszeresen szokott ott aludni, most már akár 3 éjszakát is egyszerre (4 éves)

A lányom most lesz 2 éves, de nála még esélytelen ez... Nagyon anyás és többször kel éjjel, sokszor nehéz visszaaltatni. Ezt még nem merném rásózni a nagyszülőkre.

De ismerek olyat is, akinek az 5-6 éves gyereke még sosem aludt szülők nélkül. Meg olyat is, aki már pár hetesen/hónaposan otthagyta éjjelre a gyereket mással.

Ez nagyon nagyban függ a gyerek személyiségétől, alvási szokásaitól meg még rengeteg mindentől

2023. aug. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
61%
11 hónapos. A második 7-8 hónapos lesz, mert két hétig távol leszünk.
2023. aug. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%
Kettes vagyok, félreérthetően írtam. A második 7-8 hónaposan lesz 1-2 napot próbából, mert tavasszal leszünk távol.
2023. aug. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%

5 hónapos volt, mikor lagzira mentünk, akkor anyósom vigyázott rá és altatta, bár nem egész éjszaka, fél 1-re már otthon voltunk. Ott átvettem, mert félig aludt, félig nem.


Utána kereken 2 éves volt, mikor a testvére született, éjjel, a férjem is a kórházban volt, és akkor is anyósomnál aludt.


De heti szinten járunk hozzájuk, és aludtunk is ott többször együtt, meg nagyon lakás, úgyhogy nem volt vele gond.

2023. aug. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Általában én altatom, de születésétől fogva volt kb. havi 1 alkalom, amikor úgy alakult, hogy az apukája altatta. Nálunk 16 hónapos volt, egy egész napot és estét töltött nélkülünk, másnap reggeli után mentünk érte, nagyszülőknél volt. Ekkorra már nem igényelt konkrétan minket az elalváshoz, csak hogy valaki fogja a kezét (nagyit is elfogadta), éjjel nem kelt már. Előtte csináltunk egy próbaestét, a mi lakásunkban altatta a nagymama, amíg mi a közelben vacsoráztunk. Remekül érezte magát az első nélkülünk töltött napon, azóta is havi rendszerességgel alszik ott, most 2,5 éves lesz. Pont egy hete töltött anyukámnál először 3 nap két éjszakát, az is rendben volt. Jövő nyáron lehet, hogy megpróbálkozunk még több nappal, persze ha a nagyszülők is bevállalják :)
2023. aug. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
10 hónapos volt. Szombat-vasárnap anyu és a húgom vigyáztak rá itthon, nálunk. Nagyon jól viselte, semmi baj nem volt. Ehhez az is kellett, hogy eddigre a fiunk magától kiváltotta az összes étkezést, nem igényelte már a szopit. Ez 2 hete volt, októberben lesz még egy ilyen alkalom, utána novemberben születik a hugi, úgyhogy nem tudom, mikor lesz újra lehetőségünk megszökni egy kicsit 😅🙈
2023. aug. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Másfél évesen mindhárom. Eleve 15 hónapos korukig szoptattam őket, plusz a nagyikat nem akartam terhelni a babapüré kutyulással. Amikor már ehették a "nagyok" ebédjét" szívesen aludtak is a Mamáknál.
2023. aug. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
4 éves, még nem volt ilyen.
2023. aug. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Még sose (3 éves). Külföldön élünk, nincsenek itt nagyszülők. Olyan már többször is volt, hogy én (anyuka) távol maradtam éjszakára, első alkalommal 1 éves és 3 hónapos korában.
2023. aug. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
2 éves korában 2 napot volt a nagyszülőkkel, az ő otthonukban. Az esti szoptatáshoz addig ragaszkodott, ahhoz én kellettem, ezért nem aludt nélkülem korábban.
2023. aug. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!