Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hason altatás vagy szopi...

Hason altatás vagy szopi közben elalvós, kínlódós együtt alvás?

Figyelt kérdés
1 hónapos babám hason egész jól alszik, de csak nappal merem hasra tenni. Az éjszakák viszont így szörnyűek. Egy pillanatra sem tudom letenni az öbölbe, csak rajtam/hozzám bújva alszik, rengetegszer ébred, így mindig elalszom én is szoptatás közben, arra ébredek, hogy a babám félig rajtam, félig mellettem szundikál. Én úgy érzem, így sokkal kevésbé biztonságos, mint öbölben hason altatni egész éjszaka. De a védőnő azt mondta, éjszakára semmiképpen se tegyem a hasára. Ti mit tennétek?

2023. aug. 31. 21:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam hason aludt onnantól kezdve, hogy leesett a köldökcsonk. Ha így tud jól aludni, akkor én nem szívatnám se őt, se magamat.
2023. aug. 31. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
83%
Légzésfigyelő?
2023. aug. 31. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Egyelőre nincsen, és így, hogy mellettem alszik, nem is tudnánk használni. De ha sikerülne éjszakára is letenni, akkor gondolkozunk, hogy beszerzünk egyet.
2023. aug. 31. 21:43
 4/16 anonim ***** válasza:
79%
Hasra tenném, a védőnő hülyeséget beszél. Az, hogy veled alszik semmitől nem védi meg, mert olyankor te is alszol, nem tudsz rá figyelni. Vegyél légzésfigyelőt.
2023. aug. 31. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
56%
Nem csak lapos légzésfigyelő van, hanem van pelenkára csíptethető is.
2023. aug. 31. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Az elsővel ugyanezt a mókát játszottam a bolcsohalaltol való félelmemben. Semmit nem aludtunk éjszaka.


Ha újra kezdeném, hasra raknám, ahogy a húgával most teszem. A kicsit már a kórházban hasra raktam, azóta alszunk mennyiségeket is. Komoly virrasztás még ezzel a gyerekkel nem volt, de háton ő sem alszik jól.


A magyar statisztika szerint évi 20 bolcsohalal eset van, mindegyik esetében sok rizikófaktor is megfigyelhető, mint szülői dohányzás, kis születési súly, rossz szociális körülmények, légúti fertőzések, téli időszak stb. Én emiatt tuti nem szivatnám magam a nem alvással. Veszélyesebb hogy belebóbiskolsz a szoptatásba.

2023. szept. 1. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Hát köszönöm a megerősítést, azt hiszem mostantól hason alszunk, légzésfigyelővel.

Most éjjel kipróbáltam a hason altatást és végig az öbölben aludt, csak kétszer volt fent szopizni.

2023. szept. 1. 06:26
 8/16 anonim ***** válasza:
Szuper! Pihend ki magad ;)
2023. szept. 1. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Az en fiam 3 hetes kora ota hason alszik, mert haton borzalmasan aludt. Azota sem aludt haton soha, mar regen forog, de nem is fordul hatra almaban. Tedd nyugodtan hasra, legzesfigyelo legyen mindenkeppen.
2023. szept. 1. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Kisfiam 7 hónapos, de 6,5 hónapos koráig csak hason volt hajlandó elaludni, mostanában kezd háton is jókat aludni.
2023. szept. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!