Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hol jobb, ha alszik a baba?...

Hol jobb, ha alszik a baba? Tv-vel mi a helyzet? (újszülött)

Figyelt kérdés
Még van pár hónapom szülésig, és első gyermek lesz. Tapasztalatlanság a köbön :D Szóval az lenne a kérdésem, hol jobb a babónak aludni? Velünk egy szobában vagy külön? Ez még halmozza a kérdést, hogy nálunk van tévé. Férjem csak tv-re tud elaludni... Én nem szorgalmazom a dolgot, néha azért jó bekapcsolni egy két műsort megnézni. Tv miatt én a különszobát mondanám, viszont tudom, hogy egy éves koráig jobb lenne, ha velünk egy légtérben lenne.
2023. szept. 3. 13:42
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Nalunk kulon szobaban alszik az elso naptol kezdve. Nehanyszor aludtunk (volna) egyutt, mi is zavarjuk ot, o is minket. Ez valt be, de amugy erre is keszultunk. TV-t nagyon ritkan nezunk, regen mi is arra aludtunk el, de mar a terhessegem alatt tudatosan elkezdtunk leszokni rola. Mellette sosem megy a TV.
2023. szept. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Külön szobában kezdtük, bevált. Alszik a kezdetektől a kiságyban. Ha nem ment volna, akkor is azt a megoldást választom, hogy én a kiságy mell tett matracon alszom. Az ágyunkba nem tettem volna, a férjem teljesen KO, ha alszik, simán ráfeküdne (lehet, hogy én is). Esetleg bababölcső.


Tv van a szobánkban (egyben nappali), a kisbaba mellett nem kapcsolom be. Érzékeltem rajta, hogy zavarja, amikor meg már oda tudott volna fordulni, pláne nem kapcsolom be, semmi szüksége az idegrendszerének a tévére.

2023. szept. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Világ életemben ellene voltam az együttalvásnak, aztán lett gyerekem 😅 az együttalvás vált be, utálta a kiságyat. Később leszereltem a kiságy oldalát, és az ágyunkhoz rögzítettem. Így együtt alszunk, de mégis külön. Nekünk ez vált be.

Más baba igényli a külön ágyat, van, amelyik a külön szobát. Azt csináld, ami nektek jó.

2023. szept. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kulon szobat terveztunk kezdetektol, de ez a baba 4 honapos koraig nem jott ossze :D

En koltoztem at a gyerekhez, mert a rengeteg keles, mocorgas miatt a ferjem semmit nem aludt, amig megprobaltunk egy szobaban lenni, szoval nem akartam kinozni.


A baba szobajaban volt egy kihuzhatos kanape, ami adott volt, szoval ott aludtam, o pedig obolben.


De 4 honapos kora utan atszokott a kisagyba es mar nem kelt ejszaka, ugyhogy visszakoltoztem a halonkba.


Tevezni mi nem szoktunk, ha a baba ebren van, tudom, hogy sokaknal megy hatterzajkent es meg ha nem is latja a kepernyot, ez is hatassal van a baba idegrendszerere. Nyugtalanabb lehet tole.

Nyilvan mindenki dontse el maga, hogy ebben a kerdesben milyen utat kovet, de en egyelore a “csendet” valasztottam.


Most 11 honapos, meg tartom magam ehhez, de mar kezdem azt is erteni, hogy sok szulo miert ulteti le a tv ele a gyereket koran…:D

Egyszerubb lenne.

2023. szept. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%
Velünk alszik születésétől fogva és van tv a szobában amit nézünk is.
2023. szept. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Első naptòl velünk aludt. Nem tvztünk mellette. Telefon ment, de halkan, ès nem latott rà a kèpernyőre.
2023. szept. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Külön szoba, saját kiságy, fehér zaj. 7 hetes kora óta átalussza az éjszakát, csak fogzáskor ébredt (10 hónapos).

Mióta megszületett csak ritkán tv-zünk. Nem szeretnénk, hogy képernyőzzön, így tableten nézünk filmet este az ágyban.

2023. szept. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Külön szobában alszik 7 hónapos kora óta. Egyszerűen egy idő után zavartuk egymást. Minden szösszenetre felkeltem, de ő is. Mellettünk aludt, bölcsőben egyébként. A tv necces lesz... Ugyanis 4 éves korig nem ajánlott, 4 éves kortól pedig max. napi 30 perc. Természetesen ez az ajánlás, nem jó a kicsiknek, tény, de a szülő dolga, hogyan dönt. A miénk 14 hónapos, nem nézett még tv-t, persze volt, hogy pár másodpercig odapislantott, ha pl. voltunk valakinél, de semmi több. Mi is alig nézünk amúgy.
2023. szept. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!