Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mit csináltok ha nem hajlandó...

Mit csináltok ha nem hajlandó éjszaka visszaaludni a babátok?

Figyelt kérdés

Hagyjátok játszani, vagy amíg nem alszik el addig altatjátok?

11hónapos babánk mádodjára csinálja ezt, hogy nem hajlandó aludni. Ma pl felkelt 1.45-kor, lett peluscsere, 1 óra visszaaltatás. Fél óra múlva felkelt, 45 percig próbáltam altatni. Végül elkezdett nagyon sírni, bekentük az ínyét, kapott tápszert. 35percig próbáltam megint altatni, majd feladtam. Nagyon nehezen alszik el sokszor mostanában. Én már nem tudom mit csináljak. Még mindig fent van. Első baba.



nov. 8. 05:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet növekedési ugrás. Kisfiamnál voltak ilyen esték elég gyakran. Volt hogy éjszaka ébredt és el kezdett játszani,hiába próbáltam le fektetni nem volt hajlandó, de olyan is előfordult hogy fel ébredt és torka szakadtából ordított egy órán keresztül is. Próbáld a lámpákat nem be kapcsolni ha lehet, max az éjjeli fényt. Feküdjetek az ágyban, lapozzatok könyvet, simizd a hátát. Kitartás
nov. 8. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
Full sötét, nem kapcsolok villanyt. Nem cserélek éjjel pelust, csak ha kaki van. És nincs játék, akármennyire is akarja. Éjjel alvás van.
nov. 8. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ettem. Halál komolyan 😅

Nálunk 4-6 hónapos korában hála az alvási regressziónak, az addig szuperül alvó babám elkezdett éjjel 1.5 órát virrasztani.

Édes mindegy volt mit csináltunk az apjával, ő ébren volt ennyit. Egy ponton meguntam az 1.5 órás sötétben ringatást. Letettem kisfény mellé a játszószőnyegre, ő elvolt én meg kínomban pótoltam a vacsit, és vártam az 1.5 óra végét.

Azt nem tudom mit csinálnék, ha most játszaná el (15 hós)

nov. 8. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Halvány éjjeli fény, hogy azért orra ne bukjunk, és én a lehető legpasszívabb vagyok. Általában csak leülök a babzsákra és telefonozok, ő meg csinál, amit akar. Ha megunta, akkor odabújik az ölembe és cicin visszaalszik. De szerencsére ez nagyon max 1-1,5 órát tart, és iszonyat ritka.
nov. 8. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a mai napig van ilyen, úgy 8 hónapos korától. Most 1,5 éves. Beszédfejlődésnél és fogzásnál van egy-két hét max, amikor hajnalban megébred és 1,5-2 órán át nem tud visszaaludni. Van a földön egy matrac, én azon szoktam altatni. Ilyenkor általában nem marad meg az ágyában, illetve sír, ha visszateszem, így kiveszem, mellé bújok és próbálok aludni, amíg ő nézelődik, beszél, simogat, bökdös, stb. Egyszercsak arra szoktam ébredni, hogy csend van és senki nem matat semmimben :D, elaludt, visszateszem az ágyába és ennyi.

Van hogy ilyenkor megint kipattannak a szemei, de azért az ennyire botrányos hajnal szerencsére nagyon ritka. Ilyenkor mellette alszom reggelig a matracon, mást nem tudok tenni.

nov. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Sotetben ulunk es nezzuk egymast. Hamarabb megunja es elalszik. Sosem tettem le jatszani. Ha nyuglodik, sotetben jarkalunk amig el nem alszik. Nalunk ez az ejjeli szorakozas nem opcio, pedig meg mai napig van, hogy virraszt (ma ejjel is, halistennek gyorsan megunta). 10 honapos.
nov. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
79%
Az apjával felváltva feküdtünk a kiságy mellett földön. A gyerek csinált amit akart az ágyban, de nem vettük ki. Felállt, lefeküdt, dünnyögött majd elaludt kb 1,5 óra múlva. Pár hónapig csinálta, de nem minden éjjel. Eszembe se jutott, hogy szórakoztassam vagy hagyjam játszani az éjszaka közepén. Annyit “kapott” hogy nem hagytuk egyedül.
nov. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Gondoltam rá én is, hogy nem kellene játszania, ne higgye azt, hogy nappal van. Másodjára jártam már így. De következőleg nem oltok nagy villanyt legalább. Ágyban nagyon nem akart maradni, de majd következőleg próbálom több türelemmel ott tartani. Csak nehéz amikor az ember aludna😔
nov. 8. 17:23
 9/9 anonim ***** válasza:
Nálunk ez akkor volt mikor megtanult járni. Mindig felállt a kiságyba én pedig mindig vissza fektettem. Viszonylag hamar megunta.nem hagytam soha játszani. Ha hagyod akkor minden éjjel ezt fogja csinálni. Az én fiam viszonylag hamar leszokott erről hogy felkelt
nov. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!