Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan szoktassam ra az egy...

Hogyan szoktassam ra az egy eves fiamat hogy egyedül aludjon?

Figyelt kérdés

Probalnam raszoktatni hogy mellettem vagy cicin aludjon el de mindig elmaszik. Enekelek, olvasok neki adok neki cicit de elmaszik. Probaltam különbözö idöpontokban is elaltatni, mert ugy gondoltam hogy nem eleg almos. Utana pedig tulfaradt es alig birtam elaltatni.

Olyanok hozzaszolasa erdekelne akik ringattak a kisbabajukat de utana atszoktattak egy masfajta altatasra!


nov. 8. 08:51
 1/4 anonim ***** válasza:
50%
Én érdemben nem fogok tudni a kérdésedre válaszolni, de hátha +1 tapasztalat segíthet. Nálunk úgy alakult, hogy cicin aludt el… Én azt tudom tanácsolni, hogy erre ne szoktasd! Magadnak okozol csak nehézségeket. Én erről szoktattam át arra, hogy mellettem aludjon el. Nos az eleje mindenképpen nehéz volt, de kénytelen voltam mert már bőven elmúlt egy éves és éjszaka többször felkelt cicizni és én semmit nem aludtam. Magam mellé befektettem, meséltem neki, magamhoz öleltem, simogattam és szépen lassan megszokta az új normát. Az elején ő is elmászott, ellenkezett, de kb egy hét után elkezdett hozzászokni. Szépen lassan át szokott, én meg vissza a saját ágyamba. Sok sikert neked!
nov. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Most akkor hogy alszik el végül?
nov. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Lefekudtunk simán,simogattam a hátát és bevált.elaludt.

De mint tudjuk minden gyerek mas,neked kell rájönni mi a jó neki

nov. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Bárhogy csinálod a fokozatosság fog segíteni.

Én rengeteget ringattam az elején, aztán nem bírtam már, esténként szoptatva altattam az ágyunkon fekve. Ebből lett a tápszerrel alvás, ami ugye gyorsabb mint a szoptatás. Eleinte ebbe is belealudt, később megitta és fordult be aludni. Utána ezt is elhagytuk, helyette vacsorázik szilárdat már, utána fürdés, fogmosás és fekszünk az ágyunkba ugyanúgy csak már nem eszik olyankor.

Így hogy 1 éves múlt egyre nehezebb, fel van pörögve, dobálja magát, vergődik rajtam, forog stb. aztán kifárad és elalszik.

De vannak napok mikor még nehezebb, pár napja 2 órát szenvedtem, ülve állva fekve ringatva simogatva sehogy sement.

nov. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!