Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miért ordít a másfél éves...

Miért ordít a másfél éves gyerekem éjszaka?

Figyelt kérdés
19 hónapos kisfiam az utóbbi néhány hétben többször ébredt éjszaka ordítva. Vigasztalhatatlan, félig alszik és kapálózik ordít de olyan mintha megszállta volna valami. Ijesztő. Akkor hagyja abba ha felébred teljesen. Születésétől kezdve nagyon rossz alvó, számtalanszor kel éjszaka. Cicivel mindig meg lehetett nyugtatni de egy hónapja leszoktattam róla. Lehet, hogy ezzel okoztak neki traumát? Azóta influenzás volt aztán mandula és középfülgyulladása volt. Nehéz heteken vagyunk túl. Lehet, hogy ezek miatt zaklatott? Normális dolog ez?
2023. nov. 17. 00:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg Pavor? Keress rá. Ijesztő, de ártalmatlan jelenség.
2023. nov. 17. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Sztem a változások miatt van.
2023. nov. 17. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is pavorra tippelek. Ha igen akkor kitartás...mi 6 évig voltunk benne
2023. nov. 17. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Pavor lehet. A lányom is átesett ezen. Olvass utána: pavor Nocturnus.
2023. nov. 17. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Gondoltam én is a pavorra. Válaszolnátok nekem néhány kérdésre, akik találkoztak már ezzel? Akár privátban is.

Mikor kezdődött? Jártatok orvosnál? Milyen gyakran jelentkezett? Mit tettetek amikor “rohama” volt a gyereknek? Hogy tudtatok segíteni neki? Lehet tenni valamit ellene? Észrevettetek valamit ami kiváltotta?

nov. 18. 07:58
 6/7 anonim ***** válasza:

Mi 6 évig voltunk benne, 3 és 9 éves kora között, azóta már csak alvajáró.

Semmit nem tudsz tenni roham közben, csak vigyázol rá hogy ne tegyen kárt magában. Néha 1 néha 5-6 percig is eltartott.

Orvos csak annyit mondott hogy kinövi, extrém esetben 12 éves korig is tarthat. Sokan ajánlanak ilyen olyan vitamint, eszkimó olajat. Nekünk nem segített egyik sem. A sok képernyő idő szokott rontani a rohamokon illetve ha aznap sok inger, élmény érte.

Ami nekünk segített az a lovaglás. Több más mozgásforma is ki volt próbálva de mióta jár heti két alkalommal azóta szinte elmúlt pedig előtte heti 4-5 éjszaka volt.

nov. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy válaszoltál.

Orvos diagnosztizálta? Leírnád kérlek, hogy nézett ki egy roham? A kisfiamnál szerintem simán eltart akár 15 percig is, de nem vagyok biztos benne, hogy ez áll a háttérben. Volt olyan, hogy hajnali 3-kor enni akart és nem adtam neki ebből lett egy ilyen ördögűzés. Nem volt ekkor sem magánál , ilyen félálomban inkább. Lehet, hogy csak ebben a köztes állapotban ennyire belelovalja magát a hisztibe. Nappal egyébként ha nem beteg szinte mindig jó kedve van, ébredni viszont születése óta az esetek 90%-ában sírva szokott. Ez is mindig addig tart amíg teljesen fel nem ébred. Tanácstalan vagyok mert az az érzésem, hogy a gyerekorvosunknak ha elmesélem csak legyint rá egyet.

nov. 18. 22:45

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!