Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 3 napja zsinórban többször...

3 napja zsinórban többször felsír a 1 évesem ez normális?

Figyelt kérdés

Tudom picit ügye-fogyott megfogalmazás, de fogalmam sincs miként kellene ezt feltennem helyesen, itt nem az a probléma, ha felkel, mert ez belefér csupán furcsa, hogy zsinorban 3 napja éjjel megébred kap tápszer majd visszateszem aludni és rá 10-20-30 percenként megébred van, hogy 4-5x is felsír mire elalszik, de a mai eset volt, hogy 5:05 kor megébredt tisztába tettem, megetettem és fel-fel sírt kb 20-30 percenként egészen addig ameddig 6:40 kor fel nem kelt. Igazából csak szeretném megérteni, hogy van-e esetleg valami fejlődéssel kapcsolatos oka. Esetleg lehet az, hogy 4 napja kezdtem el vele megismertetni a színeket, állatokat? (Kis könyvecskékből) Járni màr stabilan jár a fogzásos sírását már ismerem ez viszont nagyon új nem hazudok picit aggódom miatta, hogy valami baj van és én “elsiklom” felette :(


14 hónapos a kisfiam.


Köszönöm, ha esetleg tudsz nekem valami megnyugtatót vagy hasznosat mondani.



dec. 11. 21:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Biztos,hogy nem fogzás? Csak azért kérdezem,mert szerintem nem biztos,hogy minden fognál ugyan úgy fog sírni. Az én kislányom lassan 18 hónapos lesz,eddig 12 foga jött ki,és egyszer se kelt fel erre éjszaka csak nappal nyüglődött,most viszont 3 napja éjjel is és a nappali alvásából is többször kel sírva. Először nem tudtuk elképzelni,hogy mi lehet a baj,mert 7 hónapos kora óta át alussza az éjszakákat,aztán be kentem az ínyét és utána hamar vissza is aludt reggelig. Előtte még 2 órába telt vissza altatni.
dec. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Fogzás, idegrendszeri érés, mozgásfejlődés... Nagyon sok minden történik ilyenkor. Az ikreimnél anno 13 hónapos korukban kezdődött az éjszakázás. Nem fel-felébredések, éjszakázások. Hol az egyik, hol a másik, hol minkettő. Bő fél év pokol volt, fél év után azt hittem, felforfulok a kimerültségtől. Hajnalra kidőltek, aludtak, a férjem ment dolgozni, nekem meg kelt a két évvel nagyobb nagytesó. 10 éjszakából kb. 8 így telt.


Szóval a lényeg, MINDENT megpróbáltunk, hogy aludjanak éjszaka, de semmi befolyással nem tudtunk lenni az eseményekre. 18-20 hónapos korukra csengett le fokozatosan ez az időszak.


Semmit nem csináltál rosszul, teljesen normális, amit átéltek! Kitartás! ♥️

dec. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors válaszokat ❤️


Megpróbálom majd meglesni hogy jöhet-e esetleg a foga bár már 16 foga van, de lehet megint egyszerre jön neki az a maradék 4 azok is őrlők lesznek, ha úgy van akkor ha kötél szakad kap fájdalomcsillapítót, mert nálunk a kencék nem hatottak sose. Ő ilyenkor mindig visítva sír keservesen ameddig nem hat a fájdalom csillapító emiatt mondtam, hogy most teljesen más jellegű. 😞

dec. 11. 22:18
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A kencék nekünk sem segítenek,maximum talán pár percre. Én olajat használok neki,nálunk az bevált. 16 foga van?😳 Ejjha,nem aprózta el a fiatalember😄 a lányom ugyan ez most. Majdnem frászt kapok mikor erre kelek,hogy visítva ordít,hogy anya,anya. De egyébként simán lehet az is amit a 2.vàlaszoló írt pl idegrendszeri érés van nála éppen,de akár beszédfejlődés is okozhat ilyet. Szerintem ne aggódj,biztos nincs semmi komoly baj 🙂
dec. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálunk a fogzásnál volt ez.
dec. 11. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ja és a sírása nekünk is most változott. Igaz én nem nagyon ismertem fel azelőtt se, hogy miért sír csak a fájdalmasat, de mostmár úgy visítva sír akkor is ha valamit nem engedünk neki.

Szóval ezzel csak azt akartam hogy arra nem hagyatkoznék, hogy nem így szokott a fogzásnál sírni, mert változik, alakul ez is.

dec. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

14-15 hónaposan nálunk szerintem a mozgásfejlődés, vagy a beszédfejlődés miatt volt ez. Akkor kezdett járni és szavakat mondani is. Rengeteget éjszakáztunk, nem tudott nyugodtan pihenni, sokszor ébredt, vagy éppen vissza sem tudtam altatni.

Mi ezt nagyjából 1,5 hónappal megúsztuk. Egyébként fogzásnál is fel-fel sír napokig.

dec. 12. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!