Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogy fog így aludni a bölcsiben?

Hogy fog így aludni a bölcsiben?

Figyelt kérdés

1,5 éves kislányomnak borzasztó szokása alakult ki még a nyáron, amikor 28 fok volt a lakásban. Esti elalvásnál meg éjszaka is kért inni egyszer. Ez tök rendben is volt, meleg volt, meg persze lehet szomjas éjjel is.

Azóta ott tartunk, hogy iszonyatosan sok vizet megiszik altatáskor, illetve éjjel ha felébred. Kb 2 óránként, rosszabb esetben óránként sír a vízért. Elaludni nem is tud nélküle.

Vizsgálták több mindenre (cukor, stb), semmi baja, azon kívül, hogy nagyon fogzik, és lett egy rossz szokása.

Augusztusban és most novemberben volt beteg, akkor kapta napi többször a Nurofent orvosi utasítára a láz miatt, érdekes módon éjjel sem kelt fel max egyszer egy kicsit inni.

Nagy valószínűséggel a hűvös víz hűti a gyulladt ínyét. (Használunk mindenféle gélt, de semmit se érnek)

És most így totál rácsúszott egy nagyon hülye szokásra, amiről nem tudom hónapok óta leszoktatni, pedig már kb mindent próbáltam. Vért izzadok kb, de nem megy.

Ha nem kap vizet alváshoz, képes hányásig üvölteni, és nem aludni. Volt, hogy kötöttem az ebet a karóhoz, hogy márpedig nem kap, ennek az lett az eredménye, hogy egész nap nem aludt.

Nagyon nagy aggodalmam, hogy januártól bölcsis lesz, és akkor mi lesz ott? Sosem fog aludni? Vagy az egy másik környezet, és majd megszokja, hogy nincs vízlőtyölés alváshoz?


dec. 13. 10:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy éhes, és a víz eltelíti egy kicsit, de nem szünteti meg a problémát, és azért kel újra? Miből kapja a vizet?
dec. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Semmi nem lesz. Mondd majd el a bölcsiben, hogy a lányod ilyen, számítsanak rá, hogy képes üvölteni a vízért. De ne kínálják neki proaktívan, hátha az új környezetben nem is gondol rá.

Aztán majd az ott dolgozók megoldják. Egy pohár vizet adni neki nem olyan bonyolult, más lenne a helyzet persze, ha csak akkor aludna, ha folyamatosan ringatják.

dec. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
de ha amúgy minden értéke és szerve rendben, akkor miért baj, hogy elkortyol egy nagy pohár vizet alvás előtt? inkább ne írasd olyan intézménybe a gyereket, ahol ez is meghaladja a személyzet képességeit.
dec. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Az én kislányom is 1,5 évesen került bölcsibe. Ő a déli alvásnál csak ringatva aludt el. Fel is készültem a legrosszabbra. Erre mi történt? A bölcsibe szépen megy a többiekkel a kis matracára, lefekszik, 10 perc simi és 1,5 órát alszik. Alig hittem el.

A gyerekek a bölcsiben elképesztő módon tudnak alkalmazkodni. :)

dec. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nem éhes, eszik rendesen, utána megyünk aludni.

Amúgy kap vizet alvás előtt, iszik is rendesen, de csak akkor alszik, ha cumisüvegből még ihat baromi sokat.

Azért nyilván nekem sem kellemes, óránként adni neki éjjel a vizet... főleg,hogy megyek vissza dolgozni.

dec. 13. 10:44
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

lányom igaz 2.szülinapja után kezdte a bölcsit.

Ő is a cumisüvegen elalvó típus. ráadásul csak úgy, ha összebújok vele.


Ezzel szemben a bölcsiben leteszik és alszik. bújás és üveg nélkül.

dec. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
86%
Nem lehet, hogy maga a szopómozgás nyugtatja meg? Cumija van? Mondjuk, ha nincs, mostmár mindegy.
dec. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem nem a víz a lényeg, hanem a cumisüveg. Mondjuk ez még mindig jobb, mintha kakaós aludna el.

Bölcsiben dolgoztam 12 évet, úgy gondolom ott nem fogja kérni, mivel teljesen más a környezet, a szokások, az emberek. Azért a gondozónőnek említsd meg, tudjon róla, de szerintem ott nem lesz rá szükség.

dec. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, kicsit megnyugtat, hogy nem biztos, hogy ott is ez lesz, mint itthon. 😊

Nincs cumija, sosem cumizott, alapból nappal szívószálas kulacsból iszik, csak ugye az fekve, alvásnál nem működik.

dec. 13. 13:37
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor pedig biztosan cumi helyett használja.
dec. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!