Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogy ne rontsam el az altatást...

Hogy ne rontsam el az altatást? Hogy aludjon majd újra jól ezután az időszak után?

Figyelt kérdés

Szóval:

4 hós lesz a baba, már régóta aludt simán éjjel 6-7 órákat egyben.

Egy “gond” van alapjáraton csak annyi, hogy hiába az esti rutin, nem alszik el 23, vagy éjfél előtt, és sokáig is szopizik. ( tejem van bőven mielőtt kérdezné valaki) Néha beszúrni 20 és 23 között 30-40 perc alvást, de ennyi.


Most így néz ki : evés után 19-20 körül fürdetes, utána kis játék és az esti evés jönne az alvás elott. De igényli a komfort szopit és nem alszik el h ne kelne fel csak későn..


És ami aggaszt inkább, hogy 2-3 hete beteg és oltás sorozat kombó jöttek, ami miatt a 23 is ki tolódott éjfél-1-2 órára, és 2-3 óránként ébredt folyamat nyűgösen, ezért már magan mellett altattam mert ez ment sokáig, Mire ez lezajlott, most meg a fogzás jött elő és amiatt sir meg nem alszik, kel..


Amint letenném a kisagyban 45 perc esti cici után, felkel.

Tegnap:

1.21:50 szopi 22:30-ig, megmozdultan felébredt rajtam

Apja ringatja ezután, bealszik, leteszi betajarná, felebredt.

23 újra cici rajtam, ülve, mert semmi nem volt jó:

Kiveszem a cicit, erre felebred.

Bealszik ekkor már mellettem, fekve szoptatás: alszik. Megemelném: felébredt.


Hajnal 1:30-2 körül aludt de úgy, higy hagynom kellett mellettem. ( fészekben, biztonságosan körbe barikádozva)


Decemberben ez megy kb és a betegség, oltások, most meg a fogzás miatt éjjel alig tudom az agyba tenni.


Alapból is késő alvó, jelenleg a sok kelés a legrosszabb, de csak azt szeretném hogy ne ronstam el ezekkel: hogy csak cicire nyugszik meg perpill, hogy igényli a komfort szopit, 3 és fél hóssn 7 kg, nem bírom órákat ringatni.


Kinél hogy van és volt? Ő erősen cicis baba,(nem is fogad el semmi mást m, nemhogy cumi-cumisuveget, poharat sem), és születése óta délelőtt alszik jobbak. Más hasonló típusú babánál volt valami hasznos tapasztalat valakinél?



#altatás #Cicis baba
dec. 16. 14:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Nagyon egyszerűen oldottam meg. Velem aludt. Nem szívattam magam a kisággyal.
dec. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Jelenleg én sem tudok mást igazából, mert úgy nem alszik el hajnal 1-2 előtt most, na meg 2-3 óránként kel is a héten éjszaka foga miatt.. Csak abban bízom, hogy nem lesz gond utána a kisággyal.
dec. 16. 18:32
 3/4 anonim ***** válasza:
Mi számít gondnak? Nálunk azóta hajlandó benne aludni, mióta babaöblöt csináltam belőle.
dec. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ez egy jó ötlet! Ki fogjuk próbálni ha próbálkozni kell majd vele.


Első lépésben az lenne a terv, hogy el tudjon aludni rendesen éjjel is a kiságyában ( épp növi ki a fészket, abban jól el volt eddig benne , betettük a kiságyába). Utána lassan majd a külön szoba jönne.

Most egy szobában vagyunk, az mellékes hogy kényelmetlen kanapén alszunk, de egyre inkább látom hogy zavarja este minden hang, zaj is már, és lehet ezért sem alszik el előbb csak később. Talán jobban aludna lassan úgy. De ez majd kiderül, próbálgatni kell.

dec. 17. 09:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!