Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Majdnem 2 évesen akar velünk...

Majdnem 2 évesen akar velünk aludni?

Figyelt kérdés

Kisfiam májusban lesz 2 éves. Mindig is igényelte altatásnál, hogy valaki vele legyen. Baba korában ringatva, kézben aludt el, letettük, és aludt.

Ha éjjel felébredt, felvettük kicsit, és aludt tovább.

Aztán 11 hónaposan került 90x200-as ágyba, onnantól mellé kellett feküdni este, de ahogy elaludt, ott lehetett hagyni.

Kb.november óta van, hogy nem tudom otthagyni. Ahogy kijövök, 10-20 perc és már sír, vissza kell mennem.

Ritka az az éjjel, amikor ott lehet hagyni egy időre.

Régebben is volt, hogy nagyon rossz éjjelen áthoztam hajnalban hozzánk, úgy könnyebb volt. De most néhány napja hallani nem akar a saját ágyáról, a saját szobájáról. A nappali alvásnál is a mi ágyunkban akar aludni, vagy a kanapén a nappaliban.

Mitől lehet ez most nála?


márc. 4. 06:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szeparációs szorongás.
márc. 4. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Jár bölcsibe?
márc. 4. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Szeptember óta bölcsis.
márc. 4. 08:48
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szeparációs szorongás illetve a napközbeni anya/apa hiányt éjszaka akarja pótolni. Ezen kívül ahogy nő a félelmek is elkezdenek megjelenni, sötéttől, egyedülléttől. Erre szerintem csak válaszkészen lehet reagálni.
márc. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Az mit jelent, hogy válaszkészen reagálni?
márc. 4. 09:00
 6/11 A kérdező kommentje:

Arra gondolsz, hogy az ő igényeit veszem figyelembe, és engedem neki? Csak mert most pont ez van :)

Velünk alszik most pár napja.

De amúgy belegondolva tényleg elég durva szeparációs szorongás lehet, mert ma reggel is én kijöttem már, hogy összekészülök, amikor felébredt, az apja ott volt mellette. Na azt a sírást. Be kellett mennem, fel kellett vennem. Utána egy jó ideig nem is akart az apjához odamenni.

márc. 4. 09:03
 7/11 anonim válasza:
100%
Szerintem korai neki a bölcsi. Jó, amúgy is lehet szeparációs szorongása, de ha bölcsi előtt el volt akkor az a hunyó...
márc. 4. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Bölcsi előtt is brutál anyás volt.

Kb. 10 hónapos kora óta az apja nem tudja este elaltatni.

márc. 4. 09:31
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ez hullámzó lehet a gyerekeknél, szepa és társai is bejönnek, meg amit írtak, félelmek a mindenfélétől. A nagyobb lányom 3,5 éves, ő is simán közénk bújik éjszaka, ott érzi jól magát. Mondjuk nála közrejátszik, hogy a kistestvére velünk alszik, mert még milliószor ébred éjszaka, és így én is tudok egy kicsit pihenni, de amúgy ettől függetlenül is látom, hogy vannak, napok, hetek akár, amikor simán elvan a saját ágyában egész éjszaka, és csak reggel jön mellénk, amikor felébredt egy kis bújásra, meg van olyan időszak, amikor kb lefekszik aludni, és egy órán belül mellettünk köt ki. Tudom, hogy vannak sokan, akik ettől teljesen kiborulnának és csakazértis erővel a saját ágyába parancsolnák, de minket igazából nem zavar, és ha közöttünk jobban alszik, akkor miért ne? 13 évesen már nem hinném, hogy velünk akarna majd aludni, idővel kinövi. Addig is én örülök neki, hogy mi vagyunk számára a biztonság szigete :)
márc. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez volt, csak júniusban lesz 2 éves, és nekünk az okozta, hogy jön az utolsó 4 foga.
márc. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!