Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miért kel fel 6 hónaposan 10...

Miért kel fel 6 hónaposan 10 perc alvás után?

Figyelt kérdés
A kisfiam eddig viszonylag szépen aludt, ha elaltattam, akkor otthagytam a nagy ágyban, kiságyban, pihenőszékben, ahogy épp sikerült, és aludt amíg ki nem pihente magát. Most viszont 10-20 perc után felkel, és sír keservesen. Néha vissza sikerül altatni, néha nem, és hullafáradtan végigszenvedi az időt, amíg újra el nem tud aludni. Jön a foga, biztos az is bántja, de most pl reggel 8-kor adtam neki egy Nurofent, annyira kivolt, és most mégis megint 10 perc után sírva, fáradtan kelt. Ez mitől lehet? Éjszaka is vacakul alszik, 2 óránként kel 4-ig, onnantól 6-ig 20-30 percenként, én onnan már vissza sem tudok aludni.
márc. 13. 13:00
 1/8 anonim ***** válasza:
6 hónaposan van egy alvási regresszió, mint 4 hónaposan. Van amelyik baba érzékeny rá másnál meg kb semmi nem történik. Korábban jobban aludt? Mi a 4 hónaposnál teljesen kivoltunk. 2 hétig borzalmas volt. És hamarosan jön a 6 hónapos kor már előre tartok tőle. Nála a növekedési ugrás minden erősen kijön. Ha viszont korábban is rossz alvó volt lehet a fogzás viseli így meg.
márc. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Áá, azt nem is tudtam. Születésétől 4 hónapos koráig 2 óránként kelt, aztán 4 hónaposan nagyon felborult minden, de aztán beállt 2-3-néha 4 óránként kelésre, és most egy hete megy az, amit fent írtam. Lehet alvási regresszió, a nagyobb gyerekem ilyenkor kezdett éjszakánként csak 1x kelni, inkább errefelé vártam változást. 😅
márc. 13. 13:28
 3/8 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Mikor a második növekedési ugrás után kb fejen álltunk akkor felírtam mikor mi várható. Persze csuriba a kéz hátha nem érinti meg, de mindig nyakig benne vagyunk. 😅 A négy hónaposnál éjszaka vagy hatszor kelt hirtelen azt hittem újra újszülött lett.
márc. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Alvasi regresszió, mpzgasfejlődés, foga..meg kb a csillagok állásatól kezdve bármi. Szívás igazából. A fájdalomcsillapító sem mindig hat ám. Végül is ha belegondolok nekem is volt már rossz fogam és a fájdomcsillapító sz.rt sem ért egy idő után. Kitartás átérzem sajnos a helyzetet
márc. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Engem nem visel meg, az én idegsejtjeim már rég nyugdíjba vonultak, csak őt sajnálom szegényt. Olyan jó baba, biztos valami nagyon bántja, hogy ilyen nyugtalan folyton.
márc. 13. 14:32
 6/8 anonim ***** válasza:
Es ha mashol altatod legalabb nappal? Kisfiam max 20 percet alszik a kisagyban, ez meg neki is keves nappal, 11 hos. De babakocsiban eltologatva alszik 1 orat is.
márc. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Mi is úgy csináljuk most. Egy altatás alatt folyamatosan ringatom pihenőszékben, egy altatás alatt sétálunk babakocsival, egy altatás alatt hordozom, de hát nyilván ez nem túl praktikus hosszú távon, és néha még ez sem működik. Van egy nagy is, aki nem nagyon tolerálja, hogy hordozás közben nem szabad az ölem, úgyhogy elég nehéz összeegyeztetni a kettőt. Meg így sosincs csönd körülötte alvás közben. A nagy felborítja a tornyát, üvölteni kezd, hangosan nevet, a kicsi meg sírva felébred, és alig lehet visszaaltatni. Eddig meg csak elaltattam, és ott tudtam hagyni csöndben, addig meg tudtam csak a naggyal foglalkozni.

Majd könnyebb lesz, gondolom. Még nem sikerült olyan dolgot találni a gyereknevelésben 2 év alatt, ami két hétnél tovább fix volt. :D

márc. 13. 20:51
 8/8 anonim ***** válasza:
1,3 vagyok. Ne is mond. Ma nappal csak a lakásban tologattam a babakocsiban, mert másképp nem aludt semmit. Múlt héten még a babafészek volt a minden. :D
márc. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!