Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 11 és fél hónapos babának...

11 és fél hónapos babának átlagban mennyi az ideális alvásigénye összesen (nappal+éjjel)?

Figyelt kérdés
Az én lányom éjjel átlagban 10-11 órát alszik, leszámítva ezt a kánikulát, viszont nappal már jó ideje csak 30-40, max. 60 percet alszik. Már ebbe egy ideje belenyugodtam, mert elég nyugis, aktív baba, kezdem elfogadni, hogy neki ennyi az alvásigénye, de azért időnként még elgondolkozom elég e neki ennyi valóban??

2012. júl. 6. 14:20
1 2 3
 21/24 Disi ***** válasza:
ÓÓÓÓÓ, teljesen. Egész délelőtt ment a hiszti nálunk is. pedig délelőtt nem akartam vinni sehová, mert délután babazsúrra voltunk hivatalosak, gondoltam elég lesz akkor rohanni utána. Hát 11-kor elvittem anyukámékhoz úgy hogy délben le szoktam rakni aludni (ők kertes házban laknak), de ott is ment tovább csak tompított verzióban. Úgyhogy délre itthon voltunk. A kajával nincs akkora gond, mondjuk még mindig 4x eszik egy nap tápit, amellett van szilárd kaja, de azon már nem is idegesítem magam. Persze a babazsúron ámult mindenki, hogy milyen tündéri baba :P Mondtam nekik, hogy csak most mutatja az angyali arcát :))) Délben kaptam egy bónusz félórát, 2 órát aludt, így tudtam vasalni is (hurrá!!!) Kíváncsi vagyok milyen éjszakánk lesz...
2012. júl. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:
Nálunk lassan 1 hete az éjszakáink katasztrófa. Eddig mindenkinek büszkélkedtünk, hogy születése óta milyen jól átalussza az éjszakát... aztán 8-9 hósan párszor voltak éjjelek, amikor 1x megébredt... De amióta bejött a hidegfront 3-4x megébred... Én kikészülök, mintha újszülött gyerekem lenne, csak szopival alszik vissza, de ha pl. már hajnalodik, világosodik, akkor ahogy megérzi, hogy az ágyába akarom visszatenni, kipattan a szeme és jön a hiszti... Tudom, már nem kéne ennyiszer cicire tenni, de én annyira ki vagyok fáradva, hogy nincs energiám pont most elkezdeni átnevelni... A nappal is ugyanez, de akkor a fél óra alvásnak is örülök, de szintén csak cicin hajlandó elaludni... (8 foga már régóta kijött, többinek még semmi jele...nem hiszem, hogy az a baja) Ilyenkor ahogy leteszem, én is zuhanok be az ágyba... Nem tudom mitől, meddig fog tartani, de ki vagyok idegileg, kapkodom a B komplexeket...
2012. júl. 17. 11:01
 23/24 Disi ***** válasza:

Hát most eléggé rátok jár a rúd... :((( A hidegfront az én kislányomat is kikészíti, régebben tök jól lenyomta, nagyokat aludt, de mostanában már csak nyafog egész nap. Tegnap egész délelőtt ásítozott, mégis csak 1 órakor tudtam elaltatni, pedig délben szokott. Tegnap kicserélték az ablakokat, hip-hip hurrá! Holnap jön a festő bejavítja a falat, aztán szerintem hétvégén kifest, jövő héten költözik a kiscsaj. Kicsit most azért tartok tőle hogy viseli majd, az ágyunkban szokott elaludni, oda viszont csak egy fotelt akarok berakni. Most elég jók az éjszakáink, van hogy csak felsír egyszer és megsimogatom a hátá és alszik is, ma fél 6-ig bírta, akkor kért kaját. De kibújt a 6. fogacska, ezért rendeződött minden.

Írtam már, hhogy volt nálunk is két nagyon durva hét 10 hós kora körül, akkor óránként ébredt. Akkor is csak megsimogattam a hátát és már vissza is aludt. De ugyanúgy ébredt egy óra múlva. Egy vasárnapon kezdte, következő hét szombaton mondta a férjem, hogy menjek át a nappaliba aludni, majd ő kel hozzá, akkor már kivoltam teljesen. Mondjuk nekem könnyebb, mert tápis a babám, így apa is meg tudja oldani. Szerintem akkor volt benne a szeparációs szorongásba és létszám ellenőrzést tartott éjszaka. Még most is rettentő anyás, sokszor az apjához nem is hajlandó odamenni ami szegénynek elég rosszul esik. Szerintem ne aggódj hogy melletted akar aludni, majd elhagyja ha úgy érzi. Mostanában nekem mindig vissza kell raknom. Hajnalban is bekajcsizott, majd felült és elkezdett dumálni. Próbáltam lefektetni, úgy is dumált. És persze dobálja magát. Úgyhogy átraktam az ágyába, egy kicsit helyezkedett és el is aludt. Mostanában egyre többször járok így, muszáj visszaraknom és akkor egy csapásra elalszik.

A Magne-B6 nekem is barátom, sok mindent segített már átvészelni :)))

2012. júl. 19. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
A csecsemők alvásigénye nagy mértékben változik az életkoruk szerint. Általánosságban elmondható, hogy az újszülötteknek napi 14-17 óra alvásra van szükségük, míg az 1 éves babák általában napi 11-14 órát alszanak. Fontos azonban megjegyezni, hogy minden baba egyedi és változó alvási igényekkel rendelkezhet. A szülőknek figyelmesen figyelniük kell a gyermek alvási szokásait, és biztosítaniuk kell számára az optimális alvási körülményeket.
máj. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!