Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Próbálta valaki a "felvesz-let...

Próbálta valaki a "felvesz-letesz" módszert? Tapasztalatokra lennék kiváncsi

Figyelt kérdés
Ha próbáltátok akkor bevállt-e, mennyi ideig tartott és nem sérült tulságosan a pici lelke? És konkrétan hogyan csináltátok? Köszönöm a válaszokat!!!

2012. okt. 10. 15:18
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Szia! Látom régi már a kérdés, de hátha olvassa még valaki, vagy segít másnak is... Kérdező, végül bevált a módszer hosszú távon? Kis pontosítás kívánkozik ide: a felvesz-letesz módszer NEM hagyja sírni egyedül a babát!!!! Ezt nagyon fontosnak tartom megemlíteni. Tracy Hogg egyöntetűen kijelentette, hogy gyereket nem hagyunk magára sírva, pont az itt is leírt bizalomhiány kialakulása miatt, ill. vallotta, hogy a sírásnak oka van, amit meg kell szüntetni és/vagy orvosolni. Tehát ez a módszer nem arra épít, hogy x ideig sír a baba és csak utána megyünk be hozzá. Végig ott vagyunk vele, és így segítünk neki megtanulni egyedül elaludni. Én bő egy hete kezdtem el a módszert a 3,5 hós kisbabámnál, embert próbáló az igaz, van, hogy 5 perc alatt elalszik 3-5x-i kivét után van, hogy 40 perc és 20x vagy még többször vettem ki (ez pl. most volt negyed órája)... nem tudom, mikorra kéne működésbe lépni, még azért kitartok és egyelőre hiszem, hogy sikerrel járunk. Eddig csak kézben aludt el, napi 4-5 óra volt az altatás, mert napközbeni alvások előtt fél-egy órát, este pedig egy-másfél-két órát is sétáltam vele, mire elaludt, sajnos ezt nem bírtam fizikailag már (Apánál nem aludt el, csak nálam).
2014. szept. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!