Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mit csinálok rosszul?

Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés

Esti altatással vagyok gondba.

5 hetes a lányom,és egyszerűen nem tudom máshogy elaltatni,csak ha magam mellé fektetem és "lóg a cicimen".Fürdés után vacsi,és ilyenkor nem alszik el,hanem egy darabig nézeget,majd nekiáll veszettül sírni.Próbáltam már sokféleképpen megnyugtatni és elaltatni,de eddig semmi sem vált be.A cumit ilyenkor nem fogadja el(pedig napközben igen).

Addig lóg rajtam,amíg el nem fárad és el nem alszik,ami általában fél 10-10-nél előbb nem sikerül.

Nem tudom,hogy ez mekkora "baj" hogy így altatom,csak arra gondoltam,hogy később is így lesz,akkor nem fogja tudni más altatni helyettem ha pl párommal elmennénk majd valahova...

Van valakinek valami jó ötlete,tanácsa?Ti hogy csináljátok?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2012. okt. 13. 21:57
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
10-esnek: ez gyönyörű volt. :) Gratulálok az életedhez, nem különösebben ehhez az egészséges felfogáshoz. :)
2012. okt. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
38%

Az elsővel elrontottam mindent, amit lehetett.

Éjjel velem aludt, én is aludtam vele, ő lógott a cicin. Mint a mosott sz.r, olyan voltam nappal. A férjem szintúgy. Egyikünk sem tudott rendesen aludni.

Most a kicsivel más, mert ő tápszeres. Este fürdés, evés, alvás. Ha elalszik, nincs baj. Ha nem alszik el evés után, megvárom a 8 órát, majd beteszem az ágyába, puszit adok neki, lekapcsolom a villanyt és alvás. 2 perc és alszik.

Mióta hazahoztuk, legalább 6 órát alszik éjjel, tegnap 11 órát aludt ébredés nélkül. Még nincs 3 hónapos.

2012. okt. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
75%

Az elsőmmel elrontottam mindent.

Hazavittem és időre szoptattam. 3 óránként. Igyekeztem, hogy ahogy a nagyok megmondták, meg az akkori tanácsadók, átaludja az éjszakát.

2 hónapos korára elment a tejem, ő pedig tápszeres lett.

Volt időnk egymásra a férjemmel, el tudtunk járni. Ma 18 elmúlt és már nem érdekeljük.


A másodikkal, harmadikkal és negyedikkel nem követtem el ugyanezt a hibát. Mindet szoptattam első pillanattól és velem aludtak, addig apa a másik szobában, hogy a gyereksírás ne zavarja a pihenését, mivel munkába kellett járnia.

Átszerveztük az életünket, a szex délelőttre esett, este közös fürdetés volt és közös hancúr. Az épp aktuális kicsit sosem szoptattam titokban, a nagyobbak ebben nőttek fel.


Kivéve a nagyot. Tőle mindig megkapom, hogy őt másképp neveltem és nem adtam neki annyi szeretet, mint amit a tesóinak. Neki is szüksége lett volna rám, ránk, hogy amikor egy családdá váljunk, akkor ne csak ketten legyünk központban a férjemmel, hanem ő is.


Már nem tudom visszafordítani. A három kisebbel pedig élveztem minden éjszakázást, mert azért szültem őket, hogy velem legyenek és ne nélkülem.

2012. okt. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
0%

Igazán nem értem, miért lettem lepontozva...

Mindenki neveli valahogyan a gyermekeit. Úgy, hogy a családnak jó legyen.

Mi a baj azzal, hogy én beleteszem az ágyába és nem tutujgatom órákig? Egész nap együtt vagyunk, de az alvás az alvás.

Sajna nincs mindenkinek külön szobája, ahova apa el tud vonulni pihenni, hogy ne zavarja a gyereksírás.

Mi nem tudunk úgy aludni, hogy a gyerek ott van velünk. Az elsővel évekig csináltuk, elegünk is lett belőle.

Ettől függetlenül mindkét fiunkat ugyanúgy szeretjük.

2012. okt. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!