Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Altathatom majdnem 6 hónapos...

Altathatom majdnem 6 hónapos babámat hason?

Figyelt kérdés
Mostanában sokszor hasra fordul álmában, de van hogy hason játszik és úgy alszik el. Anyósom ha meglátja, mindig átforgatja, mondván nem jó a szívének, ha úgy alszik. Persze sokszor felébred a forgatástól a baba, és utána nem lehet lelőni se. Tudom, hogy közrejátszik a bölcsőhalálban, de egy féléves gyereknél már minimális a rizikófaktor, nem? Ráadásul nagy és erős baba: 4 kilóvalszületett, most már majdnem 10 kiló. 2,5 hónaposan hátról hasra fordult és pár napja teljesen egyedül felhúzta magát ülésbe a mózeskosárban. Szóval nem hiszem, hogy baj lenne a szívével attól, hogy hason alszik. Szerintetek?

2013. máj. 19. 09:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom is majdnem 4 hónapos kora óta hason aludt, mert akkor egyszer csak rájött, hogy neki úgy jobb. Olyan jókat aludt hason, mint a bunda. Nyugodtan altathatod hason, semmi baja nem lesz. anyósodnak meg mondd meg, hogy ne háborgassa alvás közben.
2013. máj. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kisfiam(3,5 éves most) 2 hetes korától hason aludt, mert nagyon bukos baba volt, a védőnő es az orvos is mondták, hogy tegyem hasra, nem lesz semmi baja. Szóval onnantól mindig hason aludt. Úgyhogy szerintem nem lesz semmi baja a 6 hónapos babadnak, de szerintem ha alszik nem kellene forditgatni, hagy pihenjen nyugodtan!
2013. máj. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 gabszem ***** válasza:
100%
miért lenne baja? nyugodtan altasd úgy. Kislányom születése óta csak hason alszik (most 15 hós), a családban minden baba hason alszik.
2013. máj. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%

Az én kisfiam 5 hónapos.

Koraszülött baba, 31. hétre született. Emiatt sokat voltunk bent a kórházban, ott is többször hasra fektették mert csak így volt jó neki.


Mikor már hazajöttünk, próbáltam háton elaltatni, de egyszerűen nem sikerült. Csak kínlódott a drágám, sírt keservesen.

Az oldalán sem szeretett aludni.

Így maradt a hason alvás.

A mai napig csak hason hajlandó aludni, de úgy hidd el hogy leteszem, abban a pillanatban behunyja a kis szemét és már alszik is. A babakocsiban is csak így tud aludni.


Nyugodtabb is vagyok ha hason van megmondom őszintén, mert ha esetleg bukna akkor biztos hogy nem fogja visszanyelni vagy fulladozni tőle, hanem az ki tud jönni a szájából.

2013. máj. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém is kb. 3-4 hónapos kora óta hason alszik. 6 hónapos korában már forog ahogy írtad is. Nehéz lett volna ekkor már megszabnom, hogy aludjon. Állhattam volna egész este az ágy mellett. :)
2013. máj. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ! Megpróbálom meggyőzni anyóst, hogy ne forgassa álandóan a babát ha hason alszik.

Ment a zöld kezecske mindenkinek!

2013. máj. 20. 01:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!