Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Alvászavarossá teszem így a 3...

Alvászavarossá teszem így a 3 hónapos kisfiamat? Vagy már az?

Figyelt kérdés

Kisfiam születése óta nehezen alszik el, így a túllélésre játszva cicin altatom nappal és éjszaka is, azonban csak nagyon ritkán tudom átrakni a kiságyába, és tenni a dolgom/pihenni. Pár napja mintha már sikerülne tovább altatni babakocsiba a nappali alvások során.

Éjszaka viszont lustaságból már mellettem alszik, mert nagyon gyakran ébred: 9kor fektetem, 11/12 között ébred, majd kb. 2-2-1-2 óránként ébred, általában a saját hatalmas szellentéseire. Van hogy csak 1 óra múlva alszik vissza, pedig szopizik. Próbáltam hátsimivel nyugtatni, de ez csak akkor jön be, ha hamar elkapom a pukik előtti tekergést.

Elmúlik ez a gyakori ébredés a 3. hónappal? Nagyon elrontom ezzel a sok szopizással? Lassan el kéne kezdenem tanítani az önálló alvásra? Mit javasoltok, mik a tapasztalaitok?



2013. máj. 24. 20:58
 1/8 Nagyenn nagydé ***** válasza:
Á, a fogzással úgyis felfordul minden :) Szoptass igény szerint (éjjel is). Igaz, hogy húzós lesz, de ha már elég nagy lesz (nálunk másfél évesen) és leszokik a ciciről, minden megoldódik hidd el, mert már nem lesz miért ébrednie éjjelente. :)
2013. máj. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%

Ne hülyéskedj, 3 hónapos. A környezetemben még a 3 évesen egyedül elalvó gyerek is ritka, pedig nem alvászavarosak.

Abban igazad van, hogy az egész éjjeli non-stop szopi valószínűleg nem tesz jót, mi is végigmentünk rajta, igaz, kicsi később, a második félévében. Nekünk végül az jött ne, hogy először kitettem a közös ágyból, és én keltem hozzá éjjelente, utána meg leszoktattam az éjjeli szopiról, de az már 1 éves korában volt.

Megpróbálhatod, hogy nem úgy reagálsz a nyugtalanságára, hogy egyből nyomod a cicit a szájába, hanem az említett hátsimivel, ringatással, vagy ha van, cumival. De az a baj, hogy egy ilyen pici akár még simán meg is éhezhet két óránként, úgyogy lehet, hogy nem fog bejönni.

2013. máj. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Jajj ne viccelj!Nagyon pici még.Én azt mondom, hogy ha titeket nem zavar hogy ott van az ágyban, akkor nyugodtan hagyjad.Én is még az 5 hónapos fiamat magunk mellett altatom.Ennek több oka is van.

1. Még mindig ébred elég sokat.

2. Mivel van egy 2,5 éves nővére, aki eléggé lefáraszt napközben, nincs sok kedvem szórakozni az öccsével éjszaka.

3. A lányommal sokat szenvedtem annak idején, hogy külön szoktassam.Szinte semmi eredménye nem volt.Kb 2 évesen ő döntött úgy hogy külön alszik.Addig mindig mondtuk neki, hogy van ágya, de általában óriási hisztik árán mindig közöttünk kötött ki.


Így én most várok.Egyenlőre nekem ez kényelmes.

Az meg hogy sokat szopizik éjjel, az tényleg azért lehet mert nagy étvágyú, vagy mivel szenved a pukiktól, ezért ez megnyugvás neki.

Szerintem még várj ezzel a külön teszem dologgal!

2013. máj. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Gondolom, minden gyerek más. Lehet, hogy az egyiket hiába szoktatod, akkor sem érsz el vele semmit.

Az én fiam pont 3 hónapos, és eddig nagyon szépen alszik a saját ágyában, ami bent van a mi szobánkban. Tehát közel van, de mégsem a mi ágyunkban.

Éjszaka kb. kétszer ébred, akkor kiveszem, megetetem, visszateszem. Csak a legelején aludt velünk időnként, amikor nagyon nyűgös volt. Talán a harmadik hét óta sosem.

Nem tudom, változik-e ez még a jövőben. Nagyon remélem, hogy nem, mert én nem szeretném, ha a mi ágyunkban aludna. Napközben is szépen elalszik egyedül, amikor álmos. Szerintem néha hagyni kell, hadd szokja meg lassan. Korábban vele is voltak gondok (nem ilyen nagyok), hogy nappal nem akart egyedül aludni, de oda ülök mellé, nem veszem fel, és megszokja. Megsimogatom, halkan beszélek hozzá kicsit, hogy tudja, ott vagyok. Most már ezzel sincs gond.

Egyébként én ajánlom a sírós gyerekhez a pólyát. Nálunk csodát tett az elején. Jól begöngyöltük, ami furán néz ki, de őt megnyugtatta, és el tudott aludni. Esetleg próbáld meg. (neten rá lehet keresni. úgy hívják, hogy "swaddle me").

2013. máj. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ehh új rekord... Már itt szuszog mellettem, ficereg, nyugtalanul alszik. Negyed 11kor ébredt megint pukikra, semmi nem nyugtatta meg. Ezen tudok segíteni valahogy?

Kb. egy hónappal ezelőttig átlag fél egyig aludt, azóta egyre rövidül :S Sőt volt olyan is, hogy 4-5 órát is átaludt a kiságyában, ezért nem értem, hisz pont hogy ahogy nő, úgy alszik egyre jobban, nem? (ha nincs fogzás stb.) Valahol meg azt olvastam, hogy az ilyen kis cicifüggőket jobb külön fektetni, mert így érzik a tej illatát. Ezért gondoltam, hogy neki is jobb lenne, ha kialudná magát, mert így nagyon nyűgös tud lenni. Nem akarok drasztikus lenni, csak hulla vagyok már. De akkor még ehhez kicsi? Csak annyi kérdést olvasok itt is ezzel kapcsolatban ("hogy szoktassan le a cicinalvásról az X hónaposomat", "nem akar kiságyban aludni", hogy arra gondoltam, hogy jobb ilyenkor átszoktatni.


Takaróval próbáltuk pólyázni, de nem nagyon jött be, meg hát hason alszik. De tényleg murisan néz ki :)

2013. máj. 24. 23:06
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne akard átszoktatni. Kivétel nélkül mindhárom gyerekem magától ment 2-2,5 éves kora között saját ágyba, saját szobába.

Gondolj bele, neked is jól esik, ha odabújhatsz a párodhoz, akkor egy ilyen pici lénynek, aki 100%-osan tőled függ miért ne vágyna testközelségre?

Ezzel nem alvásavaros, azzal sincs baj, hogy többször kér cicit éjjel, valószínűleg mint más gyerek a cumit, ő cicin nyammog picit és nyugtatja meg magát. Nem rontod el, ne aggódj!

Fog ez ritkulni, aztán elmúlik teljesen, de még nem most. Most pukik gyötrik, később a fogacskák... Nincs semmi baj azzal, hogy veletek alszik, ha titeket nem zavar. (Kiságyban nekem sem aludt egyik sem, nappal sem, 2,5 és 3 év van köztük amúgy. Nappal is nagyágyban, fal mellett altattam őket, amikor mélyen aludtak, 20 perc után kb eljöttem és csináltam a többi dolgomat...)

2013. máj. 25. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem egy 11 hónaposom van, és ha 8-kor lerakom aludni már 9-kor fenn van, és az éjszaka ugyanez. Óránként kel és van hogy csak 2 óra múlva alszik vissza. Én még csak most jutottam el oda, hogy mellettem alszik, de még így sem az igazi.

3 hónaposan még nagyon kicsi.

2013. máj. 25. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Próbálj meg valami praktikát bevetni a nehéz pukizás ellen! Espumisan, tea, vagy hasonló, esetleg a saját étrendedet is nézd át! Ha nem lesz pocakgond, talán jobban alszik.

Óriási a különbség gyerekek között: az én fiam is 3 hónapos, de este 8-kor eszik, és alszik reggel 7-7.30-ig evés nélkül. Igaz, már főleg tápszert kap, de amíg szopott, akkor is 2 alkalommal kelt átlagosan enni. Amihez viszont ragaszkodom, az a saját ágyban alvás, főleg biztonsági okokból, másrészt mi sem tudunk aludni, ha közben az jár az agyamban, hogy vigyázni kell a picire. Nálunk bevált, 21 hónapos lányom is egyedül alszik el a saját szobájában. Anno ő is cicin aludt el, és egészen addig ébredt 1-2 alkalommal komfort szopizásra, míg szoptattam. És lehet, hogy van valami a "tej illatában".

Amúgy meg 3 hónaposan van növekedési ugrás, vagy mozgásfejlődés, bármi bezavarhatja az alvását. De mivel említetted a sok pukit, én először arra keresnék gyógyírt.

És a fő kérdésre válaszolva: nyugi, nem lesz alvászavaros a fiad! :-)

2013. máj. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!