Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miért pokol az éjszaka? Mi...

Miért pokol az éjszaka? Mi változott meg?

Figyelt kérdés

Fiam 16 hónapos. Nem volt gond az éjszakával már nagyon rég óta. Kb.fél 10 felé elalszik az ölemben 2-3 perc összebújás után, beteszem a kiságyába. Eddig rendesen aludt, felkelt 4-5 óra felé, akkor jött a nagyágyba, és így aludtunk még 8-ig. Ez mindenkinek jó volt.

Vagy 3-4 napja katasztrófa az éjszaka. Leteszem aludni a megszokott időben, és már 11-kor zokog, visít. Nem tudom megnyugtatni. Ha ölbe veszem, az sem jó. Ha beteszem közénk, akkor is sokáig sír. Miután sikerül elaludni, iszonyatosan dobálja magát, fetreng, vergődik. Szerintem ilyenkor félálomban van. Megtalálja a jó pózt, vesz 2-3 levegőt, és vergődik tovább. AZ a gáz, hogy emiatt ő sem piheni ki magát, és délelőtt csak dörzsöli a szemét, jól van, meg játszik, de nagyon álmos.

Nem gondolnék a fogra, mert annak eddig más jelei voltak. 8 már kint van, turkál a szájában, lehet mégis ez a gond? Ezzel az éjszakai vergődéssel nem tudok mit kezdeni.


Mi a baja? Volt valaki hasonló helyzetben? Mit csináljak?



2013. máj. 29. 14:19
 1/6 gabszem ***** válasza:
100%

Nálunk is ez van 16 hós lesz jövő héten.

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__altata..


neki már van 16 foga 13 hós kora óta, tehát nálatok azért nagyon esélyes szerintem a fogzás. Nyúlj be a szájába és tapintsd végig az ínyét, vagy nézz bele ha engedi. Az egyik válaszba van egy jó leírás, én ilyesmire gondoltam, mert mostanában nagyon anyás lett és elég hisztis is.

2013. máj. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi.

A baloldalon biztos mocorog neki valami, mert oda dug mindent, játékot, kanalat, az ujját. Amikor ilyen fogas dolgok voltak, a chamomilla jó volt. Most az sem jó. meg, ha bármi gond volt, az mindig jó volt, ha közénk tettük. Mukkanás nélkül aludt. De ez a vergődés...arról nem is beszélve, hogy vagy 2 helyen már felszakadt a szám, tele van ütéssel a képem. Ennyire vergődni, és ahogy dobálja magát....ilyen eddig nem volt.

2013. máj. 29. 14:32
 3/6 anonim ***** válasza:
Sajnos a megoldást nem tudom, csak azért írok, lásd nem egyedi a problémátok! Kislányom 2 éves lesz , s neki is vannak ilyen "vergődős" időszakai, igazán nem jöttünk rá mi történik olyankor, de ugyan azt csinálja amit leírtál, igazából nem ébred fel, mintha meg sem ismerne tol el magától, rugdalózik... én ilyenkor felébresztem teljesen ( villany felkapcsol, felültetem, s addig beszélek neki, amíg látom, hogy most már tényleg köztünk van... ekkor összebújunk, fél pillanat múlva alszik, de sajnos a nyugtalan alvás marad ilyenkor is, dobálja magát 2 percenként forog... szerencsére nálunk 3-4 nap után elmúlik, s megint jól alszik.
2013. máj. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az okra sajnos nincs tippem a fogzáson kívül, de ha a homeopátiás dolgokban bízol, akkor próbáld ki a Sedatif PC tablettát, lefekvés előtt 2 szemet szopogasson el.
2013. máj. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A nagyobb lányomnak vannak néha ilyen éjszakái, már lassan öt éves lesz, ő is úgy csinál, mint ahogy előttem írta valaki, hogy még ébreszteni se egyszerű. Az egyetlen, ami mindig ugyanaz: teliholdas éjszakán csinálja, de nem mindegyiken, csak néhány havonta.

A fiamnál ez a fajta magatartás egyetlen egyszer volt, nem volt még két éves, mi a fogára gondoltunk, mert hogy fájt neki valami, az biztos, sikítva sírt, a kezemben se nyugodott meg, csak üvöltött és próbált ellökni magától. Fetrengett, vergődött, annyira, hogy szabályosan küzdöttünk, alig bírtam az ágyon tartani, ha elengedem, leesett volna. Szerencsére azóta nem fordult elő hasonló, de akkor két egymást követő éjjel így csinálta.

Mivel a lányomnál egyértelmű volt, hogy nem fájdalom, hanem inkább valami rossz álom vagy hasonló miatt csinálja, őt egyszerűen felébresztem ilyenkor, ölbe veszem, megnyugszik, visszaalszik.

A fiamnál második éjjel, amikor csinálta, gondoltam hogy fájdalom lehet és adtam neki egy kúpot. Azzal egy fél órán belül elaludt és nem volt tovább baj reggelig. Következő este már eleve adtam, mert láttam, hogy egész nap a szájában jár a keze, nem volt kedvem kockáztatni az újabb üvöltést. Nem is ébredt fel, nyugis éjszakánk volt, negyedik nap pedig már anélkül sem volt semmi gond.

2013. máj. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 gabszem ***** válasza:
ja ,egyébként a kislányom mindig is vergődve aludt, szinte születése óta, és csak egyre dúrvább, éjszaka dobálja magát , rugja a rácsot, hírtelen hanyadtvágja magát, majd hírtelen hasra, körbeforog töbször éjszaka. Nem lehetne vele egy szobában aludni, de úgylátszik ő ilyen.
2013. máj. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!