Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Tud megoldást valaki kislányom...

Tud megoldást valaki kislányom alvási szokásának megváltoztatására?

Figyelt kérdés

10 hónapos kislányom. Csak úgy hajlandó elaludni, hogy a vállamon fekszik, és fel-alá járkálok vele a lakásban. Volt/ van valaki ilyen helyzetben? Hogy lehet erről leszoktatni, vagy magától elhagyja majd? Még egyenlőre elbírom, de kèsőbb nehezebb lesz, és akkor már nem tudom hogyan hordozom.

Mostanában éjjelente 6-7alkalommal felébred az eddig jól alvó csöppségem, és egyre jobban fáj a derekam a sok hordozás miatt.


2013. jún. 3. 16:18
 1/9 Ildikóka000 válasza:
Az én picurom 9 hónapos, és ugyanez a helyzet! Esti cicin elalszik, cipelés, és utána kiságy! Mostanában ő is sokat fenn volt éjjel, 3 hétig szenvedtünk, mire kiderült, hogy a foga bántja! Volt, hogy 8-szor is felkelt! Most nurofent adok neki éjszakára, és szép vékonyan bekenem dentinoxxal. Így csak egyszer kel, de akkor cipelés van! :D Az egyik nagy metsző már kibújt, és a másik is hamar kinn lesz! A tiéd is biztos fogzik azért kel olyan sokszor. Egyébként atesóm kisfia is ilyen cipizős volt, ő leszokott magától, de csak másfél éves kora után! Azt mondják, kényelmetlen lesz nekik ölbe, ahogy nőnek. Hát remélem a kicsikém is leszokik majd, mert én bömböltetni nem bírom!
2013. jún. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Ildikóka000 válasza:
Amúgy a nurofent ha csak esténként(tehát napi egyszer) adod, 2,5ml-t, akkor akár 10 napig is alkalmazhatod, ha nagyon fáj neki!
2013. jún. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem kinövi majd, gondolom a szeparációs szorongás így is megmutatkozik nála.

Próbáljátok ki a Viburcol kúpot, esetleg a Humana Jóéjt teáját.


Én kaptam a férjemtől egy Ikeás Poäng fotelt, amiben ülve tudunk ringatózni :)

2013. jún. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Fent volt az íny beduzzadva neki 4 helyen, 3 kijött kicsit korábban, a 4.pedig tegnap bújt elő. Az alsó kettő szimte észrevehetetlenül bújt ki. Próbáltam a Nurofent, Dentinox-ot, és teát mindig ezt a Hip citromfűs teát. Nem nagyon használt neki :(
2013. jún. 3. 21:29
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Az enyémet a párom és az anyósom szoktatta rá a ringatva alváshoz, hiába téptem a szám. Most fél éves és tíz kiló a gyerek szóval képzelheted! Nálam az vált be, hogy nem függőlegesen tartom, hanem vízszintben. A kis feje az egyik karomon, és énekelek neki egy kedvenc altatót, közben paskolom lassú ütemben a hátát és jobbra-balra ringatom. Ha lecsukódott a szeme, akkor beteszem a kiságyba, segítek neki úgy helyezkedni ahogy a kényelmes, cumi a szájba és még paskolgatom a popsiját egy percig. Takaró és mehet a szunya. Így a fél-1 órás ringatás lerövidült tíz percre. Próbáld ki, hogy a válladról szép lassan leereszted a fejét a karodba. Beletelik majd 1-2 hétbe, mire megszokja, de kitartás. És ne várd meg amíg teljesen elalszik, hanem félálomban tedd le. Tuti fel fog rá ébredni még kb ötször, vedd fel, ringasdtovább, megnyugszik, tedd vissza. Ötödjére már nem fog felkelni. Következő nap csak négyszer fog felébredni hogy az ágyában landolt, aztán már csak háromszor, majd kétszer, végül bealszik magától. Még annyi, hogy várd meg amíg kéri hogy ringasd, ne igazítsd órához, hanem őhozzá. Bárki foglalkozik a babával mondd el nekik hogy új altatási módszer van, ne zavarjanak be mással. Az enyém el tud aludni egyedül ha így teszem le, anyósom meg még mindig addig ringatja amíg teljesen el nem alszik, aztán csodálkozik, hogy felébred a kicsi, meg panaszkodik hogy fáj a háta. Hát no comment.

Amúgy az enyém még nem fogzik, szóval lehet nálunk most még könnyebb a helyzet, de egy próbát nálatok is megér! :)

2013. jún. 4. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Ildikóka000 válasza:
Szegényke hát nem csodálom, hogy semmi nem használ, ha ennyi fogacska jön egyszerre! Viburcol kúpot is érdemes lehet kipróbálni, én jókat hallottam róla! De kitudja, minden gyerek más..
2013. jún. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az enyémet szépen átszoptattam a fekve alvásra, de csak úgy alszik, ha mellette vagyok, nem baj már nagyon nehéz volt azért fekve jobb. 11-12 hós volt mikor átszokott. Nurofent és hasonlókat soha többé nem adnék, inkább homeopatiást próbálj.
2013. jún. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Átszoptattam=átszoktattam :), csak telefonról írok.
2013. jún. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Gélből mi is kipróbáltunk kb. mindent, kizárólag a dr Talbot's teething gel vált be.

Én ajánlottam a Viburcolt, próbáljátok ki!

2013. jún. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!