Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Az én fiam mikor fog végigalud...

Az én fiam mikor fog végigaludni egy éjszakát?

Figyelt kérdés
Na jó, volt már kb.5 alkalom (nem egymás után), amikor sikerült. De 16 hónapos! Minden éjjel 1-2-szer felsír, legtöbbször csak megitatom, és könnyen visszaalszik. De mégiscsak fel kell kelnem! Ha más is volt így, mikorra változott a dolog? Már nagyon szeretnék aludni egy nagyot... (most éppen fogzik, ez 5-6 ébredést jelent)
2013. jún. 13. 11:58
1 2
 1/11 Kerria ***** válasza:
Ismerős a szitu... másfél éves a lányom és még egyszer mindig kel éjjel, ha meg fogzás, betegség van, akkor többször is. Minap tettem én is fel a kérdést, hogy mit csinálhatok rosszul?
2013. jún. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Én nem láttam azt a kérdést! Belinkelnéd? Kíváncsi vagyok milyen válaszok érkeztek!
2013. jún. 13. 12:01
 3/11 A kérdező kommentje:
Már megtaláltam! :)
2013. jún. 13. 12:06
 4/11 Kerria ***** válasza:

Akkor nem linkelek :) De tényleg már annyi mindent kipróbáltam... és a környezetünkben meg csak azt hallottam, hogy az ő fia, lánya, unokája, már rég átalussza... nagyon elbizonytalanodtam...

Kezdek beletörődni. Csak bízni tudok benne, hogy mire a kis tesó megszületik (okt) addigra megváltozik

2013. jún. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Fogjuk rá, hogy én is beletörődtem, hogy ő ilyen. Csak azért tettem fel a kérdést, mert kíváncsi vagyok, hogy akinek szintén ilyen volt ennyi idősen a gyereke, annak mikorra változott. Egyébként meg reméljük a legjobbakat! :)
2013. jún. 13. 12:45
 6/11 anonim ***** válasza:
Az én lányom 20 hónapos,ha korán elalszik(este8-9 között)akkor még felkel egyszer legalább éjszaka viszont ha később (10-11 óra)akkor alszik reggel 9.-ig.Nekünk se volt mostanáig egy végigaludt éjszakánk se,szerintem mindenkinél eljön az idő amikor végigaludja majd az éjszakát én ezen nem is problémázok,mindennek eljön az ideje:)
2013. jún. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Milyen ágya van? Nálunk addig folyton ébredtek, amig kiságyban aludtak, mert egyszerűen utálták a bezártságot. Kicsivel egy éves koruk után kaptak sima heverőt, azóta nincs éjjel sirás :)
2013. jún. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nyugodj(atok) meg, tök normális ha egy másfél éves gyerkőc ébred:)! Tudom, nem ilyen vidám dolog de vannak apró praktikák, amivel megkönnyíthető a szitu.

Az első és legfontosabb szerintem, hogy ha tudomásul vesszük, hogy a legtöbb gyerek 2- 3 éves korára érik meg az éjjel átalvására(és jusson eszünkbe, hogy a felnőtt sem alussza át az éjszakát, csak mi már vissza tudunk aludni egyedül a mikroébredésekből általában). Ha ez tudatosul,máris könnyebb elfogadni a dolgot. E mellé beájtszhat a szepaszorongás második szakasza, az újraközeledési krízis, ami másfél éves kor körül szokott előjönni, ilyenkor van, hogy még az addig átalvó babák is (többször) létszámellenérzést tartanak, hogy anya megvan- e még.

A második, hogy ha inni kel, akkor megpróbálhatsz mellé tenni egy csöpögésmentes vizespalackot(nálunk a kubu waterrnek a sportkupakja vált be, nem csöpög és nem kell nyitogatni sem), pár alkalommal megmutatni neki, hol van és pár+1edjére megtalálja a gyerkőc:).

A harmadik, amit már fentebb írt valaki, hogy ha jár már a baba és le tud mászni, akkor érdemes lehet lecserélni a rácsoságyat heverőre(sok gyereknbek már maga a tudat, hogy akkor megy ki amikor akar, nyugodtabb éjszakát biztosít).

2013. jún. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Még rácsos ágyban alszik. De már azt is próbáltam, hogy vele alszom (van egy kinyitható kanapé a szobájában). Ha ott vagyok mellette, akkor is ugyanúgy felébred, a szemét nem mindig nyitja ki, de sír, nyöszörög. Biztos csak anyahiánya van, mert ha megsimogatom, vagy felveszem kicsit, akkor visszaalszik.
2013. jún. 14. 13:07
 10/11 A kérdező kommentje:
Igazából nem nagy probléma ez a kb. két ébredés, mert gyorsan visszaalszik. Csak néha elhatalmasodik rajtam a vágy, hogy olyan nagyon szeretnék már egy igazit aludni!!! Biztos tudjátok miről beszélek. :)
2013. jún. 14. 13:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!