Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Azt hallottam, hogy amíg...

Azt hallottam, hogy amíg szopizik a babám nem fogja végigaludni az éjszakát, igaz ez?

Figyelt kérdés
2009. okt. 13. 07:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel csak az a gond,a lányom 20 hónapos,nem szopik 14 hónapos kora óta,még sem alussza át az éjszakát.havonta 2x 3x .Babája válogatja.Van akinek szopizik a babája még is átaliussza az éjszakát 4-5 hónapos korától.Az én lányom egyszerüen ébred és kész....

U`ton van a tesó,remélem ö másmilyen alvókával fog rendelkezni. :)

Mennyi idös a babád??

2009. okt. 13. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
30%
Nem. Minden gyerekem (3) végigaludta az éjszakát legkésőbb 3 hónapos korában. Mindegyik minimum 9 hónapos koráig szopott (szopik jelenleg is). Az alvás főleg szoktatás kérdése.
2009. okt. 13. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem hinném,hogy szoktatás kérdése.

Növérem lánya ébred a mai napig hetente kb.2x 3x.Már 4 éves.Még kissebb volt minden éjel.A fiúnak esze ágában sincsen pedig ugyanúgy vannak nevelve,"szoktatva".Bálint azonnal elalszik,Annának kell egy fél óra.

A lányom ébred......Ennyi.

Minden baba más és más.

2009. okt. 13. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
74%
Az én fiam 16,5 hós és még szopizik.2 hós korától átaludta az éjszakát,sőt általában 10 órákat aludt egyszerre.Most is többnyire alszik éjjel,kivéve ha valami nem kelti fel.De ilyenkor is általában visszaalszik,cici nélkül.(persze nem mindig,vannak kivételek)De sokszor valóban a szopiról való leszokás/leszoktatás után alusszák át az éjszakát!
2009. okt. 13. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekünk is 3 hós kora óta átalussza az éjszakát a kisfiunk, pedig cicizett 7 hós koráig. Minden babónak más a ritmusa.
2009. okt. 13. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
51%

Nem.

Az alvás nem szoktatás kérdése.

2009. okt. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
az én kisfiam 3 hónapos és csak szopizik. este 10 fél 11 körül elalszik és hajnal 5 vagy fél 6 kor ébred enni, de valamelyik nap negyed 8 kor kelt,pedig 10 kor már aludt. ez gyerekfüggő.
2009. okt. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A babám igény szerint szopizott születésétől fogva 10 hónapos koráig. 6 hetes korától átaludta az éjszakát (este 8-tól reggel 7-ig), egy kezemen meg tudom számolni, hányszor ébredt fel.
2009. okt. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm a gyors válaszokat! Hú de más és más válaszok..

akik szerint az alvás szoktatás kérdése, ezt hogy értitek?

Párszor kipróbáltam, hogy ha ébred, símogatással altattam vissza.. működött.. de honnan tudjam, hogy tényleg éhes /szomjas vagy nem és csak felriadt??

Különben 4 hós koráig 19.00-hajnal 3 ig aludt.. azóta ébred kb 3-4x éjjel..

2009. okt. 14. 08:12
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Vannak ilyen ébredős időszakok.Ilyen a 4 hónap is.Addig jó alvó babák kezdenek éjjel többet ébredni,fejlődési ugrása van.Ilyen amikor erősödik a szeparációs szorongás kb8 hó és 1 éves kor körül.


# Akit nappal épít: az éjjel leomlott”


(Székely népballada)


Kővímes Kelemen várához hasonlatos – sajnos – sok esetben a gyermekek bizalmának épülése. A biztonságos kötődés kialakulásának feltétele az anya érzékenysége, válaszkészsége. Ebben a tekintetben sajnos kultúránk különbséget tesz éjszaka és nappal között; míg nappal teljesen elfogadott az anya odaadó viselkedése, az éjszakai gondoskodás, szoptatás, dajkálás, együttlét sokak által elfogadhatatlan és nem ajánlott. Külön „szakirodalma” van a sírni hagyásnak, az alvásra való tanításnak. Pedig a baba számára éjszaka talán még fontosabb a testközelség, a biztonság, hiszen evolúciós örökségének részeként él benne az éjszakától és a magánytól való félelem.

Olyan kutatás sajnos még nem született, mely alátámasztaná: az éjszaka magára hagyott, vagy kizárólag meghatározott időközönként látogatott (alvástréningezett) gyermek bizonytalanul kötődik. Ebben a tekintetben ugyanis sajnos még a szakmai vélemények is megoszlanak, sokszor épp orvosok, pszichológusok ítélik magányra a gyermeket éjszaka.

Egy elgondolkodtató eredményt azonban érdemes felidézni: videofelvételekkel követték a vizsgálatba bevont gyermekek alvását, melynek során kiderült, hogy a szülők által jó alvónak tartott gyermekek is többször felébrednek az éjszaka folyamán, de ennek nem adnak hangot.

A szerző szerint nem helyes a gyermekek megkülönböztetése azon az alapon, hogy átalusszák-e az éjszakát vagy sem, hiszen a vizsgálat szerint az összes – egy éves kor alatti – gyerek felébredt, szerencsésebb lenne jelző (signalers) és „önnyugtató” (self-soothers) gyermekekről beszélni. Azt már nem tudhatjuk, hogyan képes egy pár hónapos gyermek az éjszaka közepén megnyugtatni önmagát, az önnyugtatás kifejezés azonban sokat elárul: eszerint nyugtatásra van szüksége a gyermeknek, amit – jobb híján – önmagának kell megoldania.

Az ősbizalom kiépüléséhez a gyermeknek éjjel-nappal szüksége van édesanyja nyugtatására. Napközben felépített bizalmát mi tartaná életben a magányos éjszaka során?


Irodalom:


Anders, Thomas F. (1994) Infant sleep, nighttime relationships, and attachment

Psychiatry Vol. 57.


Anders, T. (1979): Night waking in infants during the first year of life. Pediatrics 63: 860-864.


[link]

2009. okt. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!